Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 5. 10. 2022.

Svátek má Eliška.

CzechEnglishPolishUkrainian
5.4 C
Olomouc
5.2 C
Prostějov
5.1 C
Přerov
7 C
Šumperk
6.5 C
Jeseník
Středa, 5. října 2022.

Svátek má Eliška.  Dobré ráno.

Právnická fakulta podepsala Memorandum o spolupráci s Ústavním soudem

Olomoucká právnická fakulta je první českou právnickou fakultou, která formalizovala spolupráci s Ústavním soudem. Memorandum, jehož účelem je užší propojení akademické sféry a praxe, podepsali Pavel Rychetský, předseda Ústavního soudu, a Václav Stehlík, děkan právnické fakulty.

Strany memoranda se dohodly na třech základních formách spolupráce: pravidelné setkávání zástupců za účelem projednávání otázek společného zájmu, společná organizace či zapojení do školení, seminářů, konferencí a vzájemná metodologická a konzultační pomoc.

Memorandum je vyústěním již existujícího dlouhodobého propojení obou institucí. Na Ústavním soudě nyní působí či působila řada osobností, která je spojena s PF UP, a to v řadách soudců, asistentů i stážistů. „Z olomoucké fakulty nepochybně vzešlo mnoho vynikajících právníků a my jsme rádi, že někteří z nich přímo přispívají k práci Ústavního soudu. Již existující plodné a vzájemně prospěšné vztahy Ústavního soudu s akademickým prostředí nyní dostávají formalizovanější rozměr, který jistě posílí odborné a vědecké kapacity obou stran,“ zhodnotil krátce po podpisu předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Jeho slova doplnil děkan PF UP. „Obě sféry se navzájem potřebují a mají si co nabídnout ve snaze o kultivaci českého právního prostředí. Je to i příležitost pro naše akademiky či doktorské studenty, současně je to nabídka soudní sféře na té nejvyšší úrovni více se zapojit do odborné diskuze na akademické půdě,“ řekl Václav Stehlík, děkan fakulty. Současně vyjádřil potěšení nad tím, že právě PF UP je první fakultou, se kterou Ústavní soud memorandum podepsal.

Olomoucké fakultě se v posledních letech daří rozšiřovat okruh svých partnerů. Spolupracuje již například s Nejvyšším soudem, Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, Kanceláří vládního zmocněnce pro lidská práva, Justiční akademií, Insolvenčním servisem, Nadací Sirius, Charitou Olomouc nebo advokátními kancelářemi HAVEL & PARTNERS, Arrows, Kohajda & Sejkora či společností Ernst & Young.

[odkaz na zdroj]

Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o televizi SMART LED 55″ LG 55UP7700

Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu v období od 1. 10. do 30. 11. 2022 a zařaďte se do soutěže. Více...

Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o televizi SMART LED 55″ LG 55UP7700

Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu v období od 1. 10. do 30. 11. 2022 a zařaďte se do soutěže. Více...

Neuteklo vám?

00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum s hlavním vlakovým nádražím. Až dosud tu lidé v parných letních měsících moc...
00:02:35

Limitované edice knih, divadlo i koncerty. Veletrh LITR nabídl nezávislou knižní tvorbu

To nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby bylo k vidění v Olomouci. Na 8. ročníku knižního...
00:00:24

Prostějov se připravuje na další výsadbu zeleně ve městě

Prostějov se připravuje na další výsadbu zeleně ve městě. Tentokrát půjde o tu podzimní, kdy bude...
00:06:32

Kraj zblízka 40/2022

Olomoucký kraj také letos podpoří obce, které se dostaly do potíží s havarijním stavem na vodovodech...
00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum...
Generated by Feedzy