Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 18. 8. 2022.

Svátek má Helena.

CzechEnglishPolishUkrainian
31.8 C
Olomouc
32 C
Prostějov
31.4 C
Přerov
30.7 C
Šumperk
27.9 C
Jeseník
Čtvrtek, 18. srpna 2022.

Svátek má Helena.  Dobré odpoledne.

Právnická fakulta podepsala Memorandum o spolupráci s Nejvyšším soudem

Právnická fakulta získala dalšího silného partnera. Nově bude úzce spolupracovat s Nejvyšší soudem (NS). Zástupci obou institucí podepsali memorandum, od něhož si slibují častější vzájemnou zpětnou vazbu, reciproční účast na odborných akcích a projektech nebo lepší propojení teorie s praxí.

U společného stolu se v Brně na konci června sešli Václav Stehlík, děkan olomoucké právnické fakulty, a Petr Angyalossy, předseda NS. Oba jsou přesvědčeni, že vzájemná spolupráce může přispět k rozvoji kvalitního právního vzdělávání, právní vědy, ke kultivaci právního prostředí i odborného zázemí pro kvalitní rozhodovací praxi soudů.

„Formalizování spolupráce s Nejvyšším soudem vnímám jako symbolické spojení právní praxe s právní vědou a pedagogikou. Obě sféry se navzájem potřebují a mají si co nabídnout ve snaze o kultivaci českého právního prostředí. Je to i příležitost pro naše, zejména doktorské studenty a akademiky zapojit se do analytické práce Nejvyššího soudu, současně je to nabídka tomuto orgánu více se zapojit do odborné diskuze na akademické půdě,“ řekl Václav Stehlík, děkan fakulty. Jeho slova doplnil předseda NS. „Vítám například jasně definovanou vzájemnou dohodu o tom, že doktorandské studium na jednotlivých právnických fakultách je možné souběžně spojit s pracovním poměrem u Nejvyššího soudu. Myslím, že se tak naši soudci mohou těšit na nové kvalitní asistenty anebo například poradce,“ upozornil Petr Angyalossy.

V memorandu jsou popsány dvě hlavní oblasti spolupráce. Tou první je zmíněné doktorské studium a souběžný pracovní poměr. V ní je zahrnuta také podpora účasti soudců NS jako externích členů v oborových radách doktorských studijních programů nebo zapojení soudců NS v pozici konzultantů pro doktorandy. Druhou oblastí spolupráce jsou vzdělávací, výzkumné a další aktivity. Počítá se mimo jiné s účastí soudců NS na odborných seminářích či workshopech.

Olomoucká fakulta se stala druhou právnickou fakultou, s níž NS podepsal memorandum. Tou první byla v červnu Právnická fakulta Masarykovy univerzity.

Olomoucké fakultě se tak daří rozšiřovat okruh svých partnerů. Spolupracuje již například s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, Kanceláří vládního zmocněnce pro lidská práva, Justiční akademií, Insolvenčním servisem, Nadací Sirius, Charitou Olomouc nebo advokátními kancelářemi HAVEL & PARTNERS, Arrows či Ernst & Young.

[odkaz na zdroj]

Stíhačky nad Přerovem a čestná salva. Dvě hodiny po poledni se letci rozloučí s kolegou

Český svaz letectví se v pátek 19. srpna rozloučí s vojenským pilotem ve výslužbě Radomírem Spratkem. Rozloučení se zesnulým bude spojeno i s přeletem...

Modrý monoblok v srdci areálu FN Olomouc má novou nástavbu. Ukrývá…

Novou „korunu“ dostala začátkem léta budova A v centrální části areálu Fakultní nemocnice Olomouc.

Neuteklo vám?

00:06:40

Kraj zblízka 33/2022

Hejtmanství uskutečnilo v letošní sezóně první celodenní zájezd seniorů za krásami Olomouckého kraje. Účastníci zamířili rovnou do Javorníku, a to za pouhých 200 korun. V Určicích na Prostějovsku opravují průtah...
00:02:24

V Loučné upravují koryto Desné. Zabránit to má dalším povodním

V Loučné nad Desnou na Šumpersku realizují stavební práce na nutných úpravách koryta řeky Desné. Cílem...
00:00:30

Na střední Moravě mohou teploty vyšplhat nad 34 °C, meteorologové vydali výstrahu

Meteorologové zpřísnili výstrahu před velmi vysokými teplotami. Ty by měly od čtvrtečního poledne až do 19...
00:03:44

Otevřená radnice 33/2022

Uvažuje se o navrácení zábradlí mezi tramvajové zastávky před budovou olomouckého hlavního nádraží? Opatření by mohlo...
00:06:40

Kraj zblízka 33/2022

Hejtmanství uskutečnilo v letošní sezóně první celodenní zájezd seniorů za krásami Olomouckého kraje. Účastníci zamířili rovnou...
Generated by Feedzy