Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 25. 6. 2022.

Svátek má Ivan.

CzechEnglishPolishUkrainian
18.1 C
Olomouc
17.8 C
Prostějov
18.7 C
Přerov
20.2 C
Šumperk
19.2 C
Jeseník
Sobota, 25. června 2022.

Svátek má Ivan.  Dobré ráno.

Policie už devět let pátrá po Milanu Šimčíkovi. Nemáte o něm nějaké informace?

Minulý týden uplynulo 9 let od doby, kdy policie začala hledat Milana Šimčíka z Přerovska, narozeného 23. března 1991. V souvislosti s jeho zmizením se provádělo a stále se provádí šetření a zjišťují se další okolnosti, které by mohly pomoci s jeho nalezením. Doposud zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že se mohl stát obětí některého z násilných trestných činů proti životu a zdraví.

Pátrání po pohřešovaném bylo vyhlášeno ten samý den, co jeho rodina dne 11. března 2013 oznámila, že se nevrátil do místa bydliště. Naposledy byl viděn svými kamarády dne 9. března 2013 v obci Nahošovice v čase 23:45 hodin, kdy sedl na modré kolo značky Lady a odjel směrem na Dřevohostice. V té době měl na sobě oblečenou černou zimní bundu s límečkem a s vyobrazeným písmenem E na podšívce. Tmavě modré rifle, na stehně vytržené a sešité do písmene L s červeným páskem. Na nohou obuté nízké šněrovací kožené boty s kovovými cvočky po stranách. U sebe měl černý batoh s jedním popruhem přes rameno a obrazcem žluté, červené a zelené barvy. Od tohoto okamžiku nedal o sobě vědět a nikdo o něm nemá žádné zprávy.

policie_9_let_patra_po_milanu_simcikovi_02
Zdroj: Policie ČR – KŘP Olomouckého kraje

Při pátrání po pohřešovaném se dne 11. března 2013 našla cca 500 m za značkou obce Nahošovice po pravé straně od silnice, směrem na Dřevohostice, v přilehlém poli jeho pletená modrá čepice se vzorem, kterou měl v době odjezdu na hlavě a která byla špinavá od hlíny. Jízdní kolo pohřešovaného bylo nalezeno 10. března 2013 kolem druhé hodiny ranní na svahu příkopu po levé straně náhodným kolemjdoucím, který ho odvezl do místa svého bydliště. Policii o nálezu uvědomil a kolo ji vydal až na základě zjištěných informací zveřejněných v mediích.

K popisu tehdy 22letého mladíka lze říci, že měl hubenou 180 cm vysokou postavu s váhou okolo 70 kg. Vlasy hnědé, rovné a středně dlouhé s pěšinkou česanou na pravou stranu. Barva očí měl stejnou jako barvu vlasů. Služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru Přerov se obrací na občany, pokud by si v souvislosti s uvedeným případem vzpomněli na nějaké nové okolnosti anebo nám v minulosti z nějakého důvodu záměrně nesdělili nebo zatajili informace týkající se zmizení pohřešovaného Milana Šimčíka, aby nás kontaktovali na bezplatné lince 158 nebo mezi 7:00 a 15:00 hodinou na telefonu pátrací skupiny 974 778 336 – 337.

Městský architekt: Obyvatelé musí být na prvním místě

Městským architektem v Šumperku se stal Ivo Tuček, který vzešel vítězně z výběrového řízení. 

Neuteklo vám?

00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na nový úsek cyklostezky z Holického lesa navazuje pouze polní cesta? Na tyto otázky...
00:02:18

Největší zásah na drogové scéně v historii kraje, obviněným hrozí až 18 let...

Největší zásah na drogové scéně v historii Olomouckého kraje. Těmito slovy označuje policie akce při nichž...
00:00:34

Původně jezdila v Šumperku. Vysloužilá sanitka nyní pomůže městu Černivci na Ukrajině

Kompletně vybavená sanitka, která měla svou původní domovskou stanici v Šumperku, bude už brzy sloužit v...
00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v...
00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na...