Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 8. 2. 2023.

Svátek má Milada.

CzechEnglishPolishUkrainian
-3.1 C
Olomouc
-3.6 C
Prostějov
-4.7 C
Přerov
-3.2 C
Šumperk
-4 C
Jeseník
Středa, 8. února 2023.

Svátek má Milada.  Dobré ráno.

Policie už devět let pátrá po Milanu Šimčíkovi. Nemáte o něm nějaké informace?

Minulý týden uplynulo 9 let od doby, kdy policie začala hledat Milana Šimčíka z Přerovska, narozeného 23. března 1991. V souvislosti s jeho zmizením se provádělo a stále se provádí šetření a zjišťují se další okolnosti, které by mohly pomoci s jeho nalezením. Doposud zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že se mohl stát obětí některého z násilných trestných činů proti životu a zdraví.

Pátrání po pohřešovaném bylo vyhlášeno ten samý den, co jeho rodina dne 11. března 2013 oznámila, že se nevrátil do místa bydliště. Naposledy byl viděn svými kamarády dne 9. března 2013 v obci Nahošovice v čase 23:45 hodin, kdy sedl na modré kolo značky Lady a odjel směrem na Dřevohostice. V té době měl na sobě oblečenou černou zimní bundu s límečkem a s vyobrazeným písmenem E na podšívce. Tmavě modré rifle, na stehně vytržené a sešité do písmene L s červeným páskem. Na nohou obuté nízké šněrovací kožené boty s kovovými cvočky po stranách. U sebe měl černý batoh s jedním popruhem přes rameno a obrazcem žluté, červené a zelené barvy. Od tohoto okamžiku nedal o sobě vědět a nikdo o něm nemá žádné zprávy.

policie_9_let_patra_po_milanu_simcikovi_02
Zdroj: Policie ČR – KŘP Olomouckého kraje

Při pátrání po pohřešovaném se dne 11. března 2013 našla cca 500 m za značkou obce Nahošovice po pravé straně od silnice, směrem na Dřevohostice, v přilehlém poli jeho pletená modrá čepice se vzorem, kterou měl v době odjezdu na hlavě a která byla špinavá od hlíny. Jízdní kolo pohřešovaného bylo nalezeno 10. března 2013 kolem druhé hodiny ranní na svahu příkopu po levé straně náhodným kolemjdoucím, který ho odvezl do místa svého bydliště. Policii o nálezu uvědomil a kolo ji vydal až na základě zjištěných informací zveřejněných v mediích.

K popisu tehdy 22letého mladíka lze říci, že měl hubenou 180 cm vysokou postavu s váhou okolo 70 kg. Vlasy hnědé, rovné a středně dlouhé s pěšinkou česanou na pravou stranu. Barva očí měl stejnou jako barvu vlasů. Služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru Přerov se obrací na občany, pokud by si v souvislosti s uvedeným případem vzpomněli na nějaké nové okolnosti anebo nám v minulosti z nějakého důvodu záměrně nesdělili nebo zatajili informace týkající se zmizení pohřešovaného Milana Šimčíka, aby nás kontaktovali na bezplatné lince 158 nebo mezi 7:00 a 15:00 hodinou na telefonu pátrací skupiny 974 778 336 – 337.

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA

Ve čtvrtek 16. února v 15.00 se v zasedací místnosti budovy IPOS uskuteční další zasedání zastupitelstva města. Na programu například bude:...

Úpravy v trase autobusových linek z důvodu uzavírky ulice Pasteurova

V termínu od úterý 14. 2. 2023 do středy 19. 4. 2023 budou pokračovat stavební práce na rekonstrukci parovodu v ulici Pasteurova....

Neuteklo vám?

00:03:41

Otevřená radnice 05/2023

Vzniknou v Krapkově ulici v Olomouci nová parkovací místa pro zásobování? I na tento dotaz jednoho z našich diváků odpovídá další díl pořadu Otevřená radnice.
00:02:09

Objíždění čekající tramvaje zleva je nebezpečné. Řidičům navíc hrozí pokuta

Strážníci městské policie se v centru Olomouce v poslední době setkávají s nebezpečným nešvarem. Někteří motoristé...
00:00:40

Policejní kontroly chat odhalily závažné nedostatky

Šternberští policisté se zaměřili na kontrolu chatových oblastí. Ty probíhají několikrát do roka hlavně v zimním...
00:05:10

Otevřená radnice 06/2023

Stanou se jednorázové papírové kelímky na olomouckých vánočních trzích minulostí? Jakým ekologičtějším řešením by případně mohly...
00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově....