Přeložit náš web

St, 12. 6. 2024.

Svátek má Antonie.

15.7 C
Olomouc
15.9 C
Prostějov
15.2 C
Přerov
13.4 C
Šumperk
11.6 C
Jeseník
Středa, 12. června 2024.

Svátek má Antonie.  Dobré odpoledne.

Ploutvoví plavci bodovali na akademickém mistrovství světa

Na akademickém mistrovství světa v plavání s ploutvemi, které se uskutečnilo v kolumbijské Pereiře, se závodnice a závodníci studující na Univerzitě Palackého neztratili. V barvách české reprezentace mimo jiné bodoval Filip Látal, který stál třikrát na stupních vítězů, tři medaile získala také Zuzana Hrašková reprezentující Slovensko.

Česká výprava, kterou vedl společně s trenérkou Barborou Kondrovou proděkan Fakulty tělesné kultury UP a předseda Klubu sportovních potápěčů Olomouc Zbyněk Svozil, vybojovala na kolumbijském šampionátu sedm medailí, z toho dvě zlaté. O jeden z nejcennějších kovů se postaral Filip Látal, student ochrany obyvatelstva na FTK UP, zvítězil na 400metrové trati.

„Musím říci, že jsem na toto vítězství hrdý. Jsem hrdý, že jsem byl vybrán, abych reprezentoval Univerzitu Palackého, a ještě více pro mě znamená, že jsem dokázal uspět v konkurenci světové univerzitní špičky a dovézt domů nejcennější kov. Získat prvenství je vždy krásný pocit a skutečnost, že se to povede ve světovém měřítku, tento prožitek jen umocňuje,“ uvedl úspěšný plavec, který již kromě jiného má doma stříbrnou medaili z loňského mistrovství Evropy (viz zde).

V Kolumbii si k zlatu vyplaval ještě stříbro na 200metrové tratě a společně s Adélou Kneifelovou, studentkou Zubního lékařství na Lékařské fakultě UP, se podílel na bronzu ze smíšené štafety. „V blízké době jako největší výzvu vidím zápočty z atletiky, se kterou jsem na štíru. Nicméně v rámci své sportovní kariéry se hlavně připravuji na nadcházející mistrovství světa v Srbsku, což jsou hlavní nominační závody na Světové hry,“ přiblížil Filip Látal své nejbližší plány.

Univerzita Palackého měla zastoupení i ve slovenské reprezentaci. Zuzana Hrašková taktéž studuje na FTK UP a společně s Filipem Látalem trénuje ve skupině Zbyňka Svozila. V Kolumbii si vyplavala tři stříbrné medaile, přičemž na 100metrové trati ji od vítězství dělila pouhá setina sekundy.

Akademického mistrovství světa v plavání s ploutvemi v kolumbijské Pereiře se zúčastnili plavci ze šestnácti zemí. V celkovém žebříčku se nejlépe umístila reprezentace Itálie, česká výprava obsadila pátou pozici a Slovensko skončilo sedmé.

Read More

Nemocnice AGEL Jeseník obdržela darem fotografie od cestovatelky Aleny Ceplové

Fotoobrazy z výstavy z Vlastivědného muzea Jesenicka byly na základě hlasování návštěvníků darovány Nemocnici AGEL Jeseník. Read More

DIGEOCAT & Lib: digitální nástroj pro efektivnější výzkum cestopisných textů

Odborníci, studenti i laická veřejnost budou mít na přelomu let 2025/26 k dispozici nástroj, který jim umožní efektivnější výzkum rozsáhlého korpusu...

Neuteklo vám?

Téma týdne 23/2024

Neutěšený stav areálu tržnice se zásadně nezměnil několik desítek let. Jeho současným správcem je od roku 2022 Výstaviště flora Olomouc. Prostor je poměrně frekventovaným místem, kudy denně projde mnoho...

Olomouc oslavila svůj svátek

Čestné stráže, průvod, folklór i žehnání alegorické sochy. Letošní Svátky města Olomouce jsou za námi. Ve...

Kvalita vody přírodního koupaliště Poděbrady je vhodná ke koupání

První letní dny pomalu ale jistě vybízejí ke koupání. Například oblíbené přírodní koupaliště Poděbrady u Olomouce...

Otevřená radnice 24/2024

V Otevřené radnici se věnujeme dotazu, který se týká reklamních polepů tramvají DPMO. A také se...

Kraj zblízka 24/2024

V Olomouckém kraji byla dokončena historicky největší modernizace vlaků. Do regionu bylo dodáno celkem 27 nových...