Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 3. 10. 2022.

Svátek má Bohumil.

CzechEnglishPolishUkrainian
11.6 C
Olomouc
11.5 C
Prostějov
11.6 C
Přerov
10.3 C
Šumperk
10.3 C
Jeseník
Pondělí, 3. října 2022.

Svátek má Bohumil.  Dobrý večer.

Pedagogická fakulta připravila ve spolupráci s Muzeem umění dárky ke Dni dětí

Pro děti zaměstnanců, studujících i přátel připravila Pedagogická fakulta UP ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc dárek v podobě tvůrčích pracovních listů. Při příležitosti Dne dětí zve i na dětský program v ateliéru muzea.

Každoročně je datum 1. června spojeno s Mezinárodním dnem dětí. U příležitosti svátku, který připomíná práva a potřeby dětí, se pravidelně chystají různé akce. Také Pedagogická fakulta Univerzity Palackého připravila ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc (MUO) malé překvapení, a to v podobě tvůrčího dárku.

„Podobně jako v loňském roce, i letos jsme připravili pro děti zaměstnanců, studujících a přátel naší fakulty sadu výpravných pracovních listů s kreativními a zábavnými úkoly. Tentokrát v působivé grafické úpravě Petra Šmalce,“ uvedla Petra Šobáňová, proděkanka fakulty.

Pracovní listy přinášejí podle autorů z edukačního oddělení Muzea umění shrnutí vybraných témat, které připravili pro dětské stránky časopisu Muzeion absolventi Pedagogické fakulty UP působící v MUO.

Zájemci si mohou dárky vyzvednout ve středu 1. června, a to hned na několika místech: kromě pokladny Muzea moderního umění také na informacích v hlavní budově Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí, na vrátnici Uměleckého centra UP (konvikt) a v UPointu na Horním náměstí v Olomouci. Pracovní listy budou dostupné do vyčerpání zásob.

Muzeum umění Olomouc nabídne všem dětem navíc i program v ateliéru Muzea moderního umění. Ve středu 1. června se zde uskuteční volně přístupné výtvarné dílny pro děti s rodiči. Dílny jsou otevřeny a uzpůsobeny také ukrajinským dětem. Cílem lektorů je nabídnout prostřednictvím otevřených ateliérů všem zúčastněným prostor pro smysluplnou tvůrčí činnost a odpočinek v přátelském prostředí.

[odkaz na zdroj]

Superneděle se blíží: esportový turnaj, fanzóna a Slavia

Olomoucká sportovní superneděle se blíží. V neděli 9. října přijede na Andrův stadion ve šlágru 11. kola FORTUNA:LIGY pražská Slavia. Vstupenky na...

Rektor rozhodl o ukončení pracovního poměru děkana přírodovědecké fakulty

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci Martin Procházka dnes rozhodl o ukončení pracovního poměru děkana Přírodovědecké fakulty UP Martina Kubaly. K rozhodnutí...

Neuteklo vám?

00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Někdejší zámek patří Olomouckému kraji, který v něm zřizuje domov pro seniory. V...
00:02:08

V mezinárodní soutěži Evropská kvetoucí sídla získal Dobrochov zlatou medaili

Česká republika slaví úspěch. Díky malé vesnici Dobrochov na Prostějovsku, kde se mimořádně starají o životní...
00:00:34

Peníze z benefičního koncertu pomohou ukrajinským uprchlíkům

Šek na 100 tisíc korun předali společnosti Člověk v tísni hejtman Josef Suchánek a jeho první...
00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum...
00:06:10

Víte, že? 39/2022

Město Olomouc má nový haptický model Sloupu Nejsvětější trojice. Stavba tramvajové trati na Nové Sady je...
Generated by Feedzy