Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 25. 6. 2022.

Svátek má Ivan.

CzechEnglishPolishUkrainian
18.1 C
Olomouc
17.8 C
Prostějov
18.7 C
Přerov
20.2 C
Šumperk
19.2 C
Jeseník
Sobota, 25. června 2022.

Svátek má Ivan.  Dobré ráno.

Pedagogická fakulta připravila ve spolupráci s Muzeem umění dárky ke Dni dětí

Pro děti zaměstnanců, studujících i přátel připravila Pedagogická fakulta UP ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc dárek v podobě tvůrčích pracovních listů. Při příležitosti Dne dětí zve i na dětský program v ateliéru muzea.

Každoročně je datum 1. června spojeno s Mezinárodním dnem dětí. U příležitosti svátku, který připomíná práva a potřeby dětí, se pravidelně chystají různé akce. Také Pedagogická fakulta Univerzity Palackého připravila ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc (MUO) malé překvapení, a to v podobě tvůrčího dárku.

„Podobně jako v loňském roce, i letos jsme připravili pro děti zaměstnanců, studujících a přátel naší fakulty sadu výpravných pracovních listů s kreativními a zábavnými úkoly. Tentokrát v působivé grafické úpravě Petra Šmalce,“ uvedla Petra Šobáňová, proděkanka fakulty.

Pracovní listy přinášejí podle autorů z edukačního oddělení Muzea umění shrnutí vybraných témat, které připravili pro dětské stránky časopisu Muzeion absolventi Pedagogické fakulty UP působící v MUO.

Zájemci si mohou dárky vyzvednout ve středu 1. června, a to hned na několika místech: kromě pokladny Muzea moderního umění také na informacích v hlavní budově Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí, na vrátnici Uměleckého centra UP (konvikt) a v UPointu na Horním náměstí v Olomouci. Pracovní listy budou dostupné do vyčerpání zásob.

Muzeum umění Olomouc nabídne všem dětem navíc i program v ateliéru Muzea moderního umění. Ve středu 1. června se zde uskuteční volně přístupné výtvarné dílny pro děti s rodiči. Dílny jsou otevřeny a uzpůsobeny také ukrajinským dětem. Cílem lektorů je nabídnout prostřednictvím otevřených ateliérů všem zúčastněným prostor pro smysluplnou tvůrčí činnost a odpočinek v přátelském prostředí.

[odkaz na zdroj]

Městský architekt: Obyvatelé musí být na prvním místě

Městským architektem v Šumperku se stal Ivo Tuček, který vzešel vítězně z výběrového řízení. 

Neuteklo vám?

00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v těchto dnech. Její téma nebylo zvoleno náhodou.
00:02:18

Největší zásah na drogové scéně v historii kraje, obviněným hrozí až 18 let...

Největší zásah na drogové scéně v historii Olomouckého kraje. Těmito slovy označuje policie akce při nichž...
00:00:34

Původně jezdila v Šumperku. Vysloužilá sanitka nyní pomůže městu Černivci na Ukrajině

Kompletně vybavená sanitka, která měla svou původní domovskou stanici v Šumperku, bude už brzy sloužit v...
00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v...
00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na...