Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 25. 6. 2022.

Svátek má Ivan.

CzechEnglishPolishUkrainian
24.5 C
Olomouc
24.6 C
Prostějov
24 C
Přerov
24.4 C
Šumperk
23.9 C
Jeseník
Sobota, 25. června 2022.

Svátek má Ivan.  Dobrý večer.

Olomouc ožije půlmaratonem. Poběží se i o Pohár rektora UP

Sobota bude v Olomouci patřit běžcům. V podvečer v kulisách historického města odstartuje Mattoni 1/2Maraton Olomouc. Jeho součástí je i Běh o pohár rektora UP, kterého se pravidelně účastní zaměstnanci a studenti univerzity.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc se poběží již podvanácté. „Jsme moc rádi, že jsme v Olomouci vítáni a že zde zase můžeme uspořádat nejprestižnější závod konající se na Moravě,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. Mezi tisícovkami běžeckých nadšenců budou vidět i sportovci z univerzity, kteří poběží současně i o Pohár rektora UP. „Bojovat jich bude o nejvyšší poctu pět desítek, kteří se již přihlásili. Pokud ale ještě někdo chce závodit, má možnost se registrovat až do dne závodu. Všichni další běžci jsou vítání a těšíme se na ně,“ uvedl Igor Murko, project manager RunCzech.

Univerzita bude zastoupena nejen na trati, ale i mimo ni. Protože právě z UP jsou desítky dobrovolníků, bez kterých by byl podobně velký sportovní podnik nemyslitelný. „Pokud se někdo na poslední chvíli ještě rozhodne dobrovolničit, může dorazit v sobotu do 15 hodin na nádvoří Zbrojnice a zapojit se do našeho týmu,“ řekl Honza Gregar z PdF, který je již tradičně koordinátorem univerzitních dobrovolníků.

Součástí sportovního víkendu bude i veletrh Moravia Sport Expo v areálu Výstaviště Flora Olomouc. „Pátek a sobota budou hlavně o půlmaratonu, ale těšit se můžete i na bohatý doprovodný program pro děti, které se na místě budou moci zapojit do nejrůznějších soutěží a vyzkoušet si celou řadu sportů, které představí místní kluby,“ řekla Eva Fuglíčková, ředitelka výstaviště Flora Olomouc. Na veletrhu se mimo jiné představí i Fakulta tělesné kultury UP, Svišti v pohybu, jejichž zázemím je Aplikační centrum BALUO, nebo hokejisté HC Univerzita Palackého. 

Podrobnosti o Mattoni 1/2Maraton Olomouc najdete zde, o veletrhu Moravia Sport Expo pak tady.

[odkaz na zdroj]

Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant

Soupeři pro rakouské soustředění jsou potvrzeni. A fanoušci Hanáků se mají na co těšit. V rakouském Hartbergu se Sigma utká i s jedním...

Trenér U19 Janotka o sedmém místě, posunu hráčů i nových talentech

Dorostenecká devatenáctka skončila ve své soutěži letos na sedmém místě. "Z pohledu umístění to byla průměrná sezona. Polepšili jsme si o...

Neuteklo vám?

00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v těchto dnech. Její téma nebylo zvoleno náhodou.
00:02:18

Největší zásah na drogové scéně v historii kraje, obviněným hrozí až 18 let...

Největší zásah na drogové scéně v historii Olomouckého kraje. Těmito slovy označuje policie akce při nichž...
00:00:34

Původně jezdila v Šumperku. Vysloužilá sanitka nyní pomůže městu Černivci na Ukrajině

Kompletně vybavená sanitka, která měla svou původní domovskou stanici v Šumperku, bude už brzy sloužit v...
00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v...
00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na...