Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Út, 4. 10. 2022.

Svátek má František.

CzechEnglishPolishUkrainian
13.6 C
Olomouc
13.6 C
Prostějov
13.5 C
Přerov
11.7 C
Šumperk
10.9 C
Jeseník
Úterý, 4. října 2022.

Svátek má František.  Dobré odpoledne.

O sexuálních deliktech v církvi promluví odborníci na teologické fakultě

Nejnovější církevně právní dokumenty v oblasti šetření sexuálních deliktů a jejich praktická aplikace, následky sexuálních deliktů u obětí, možnosti terapie, postupy ve světském trestním právu při šetření deliktů v sexuální oblasti – to jsou hlavní témata odborné konference, která se uskuteční na Cyrilometodějské teologické fakultě UP v termínu 25. a 26. srpna. Program je určen odborné veřejnosti z oblasti práva, sociologie, psychologie, psychiatrie.

„Konferenci vidím jako příležitost k navázání osobních kontaktů a sdílení zkušeností mezi pracovníky jednotlivých diecézí, kteří tuto problematiku mají řešit. Naši hosté se mohou seznámit se zkušenostmi odborníků, kteří se delikty zabývají z pohledu kanonického i světského trestního práva, psychiatrie či psychologie. Za důležitou pokládám také možnost prodiskutovat preventivní opatření do budoucna,“ uvedl garant konference Libor Botek z katedry církevních dějin a církevního práva CMTF UP.

Cílem konference je prohloubit teoretické a praktické dovednosti posluchačů při šetření sexuálních deliktů v církvi, které jsou nezbytným předpokladem pro spravedlivé, účinné a rychlé prošetření věci. Na konferenci vystoupí odborníci na kanonické i světské právo, psychologii i psychiatrii. Svůj příběh přednese také oběť, která byla sexuálním trestným činem v církvi zasažena.

„Posluchači si rozšíří znalosti v oblasti viktimologie, terapie a postupů při vyšetřování sexuálních deliktů v církvi. Bude rovněž diskutováno nastavení preventivních pravidel k eliminaci tohoto nežádoucího jevu v církvi,“ dodal Libor Botek. 

Kompletní program je k dispozici zde.

Konference navazuje na kurz celoživotního vzdělávání, který se na Cyrilometodějské teologické fakultě UP uskutečnil v letním semestru 2021/22. Jeho účelem bylo zvýšit kvalifikaci a odbornost pracovníků církevních soudů při řešení sexuálních deliktů. Absolvování tohoto kurzu není podmínkou pro účast na konferenci.

Je však nutné se na akci předem přihlásit, a to prostřednictvím této stránky. Pořadatelé si vyhrazují právo rozhodnout o účasti jednotlivých zájemců. Účastnický poplatek činí 400 Kč.

[odkaz na zdroj]

VÝLUKA NA TRATI JESENÍK – KRNOV

Správa železnic, s.o. vyhlásil na trati č. 292 Krnov - Jeseník nepřetržitě od 7. října (7.00) do 14. října 2022 (19.00) a na...

Pořízení nové cisternové automobilové stříkačky je podpořeno dotací

Město Prostějov získalo z Ministerstva vnitra dotační finance na pořízení nové cisternové automobilové stříkačky. Jedná se o pořízení automobilové stříkačky (CAS)...

Neuteklo vám?

00:06:32

Kraj zblízka 40/2022

Olomoucký kraj také letos podpoří obce, které se dostaly do potíží s havarijním stavem na vodovodech a kanalizacích. Mezi úspěšné žadatele o dotaci hejtmanství rozdělí 2,6 milionu korun. Výtěžek z...
00:02:35

Limitované edice knih, divadlo i koncerty. Veletrh LITR nabídl nezávislou knižní tvorbu

To nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby bylo k vidění v Olomouci. Na 8. ročníku knižního...
00:00:24

Prostějov se připravuje na další výsadbu zeleně ve městě

Prostějov se připravuje na další výsadbu zeleně ve městě. Tentokrát půjde o tu podzimní, kdy bude...
00:06:32

Kraj zblízka 40/2022

Olomoucký kraj také letos podpoří obce, které se dostaly do potíží s havarijním stavem na vodovodech...
00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum...
Generated by Feedzy