Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 8. 2. 2023.

Svátek má Milada.

CzechEnglishPolishUkrainian
-1.2 C
Olomouc
-0.7 C
Prostějov
-0.1 C
Přerov
-0.8 C
Šumperk
-1.8 C
Jeseník
Středa, 8. února 2023.

Svátek má Milada.  Dobré ráno.

O sexuálních deliktech v církvi promluví odborníci na teologické fakultě

Nejnovější církevně právní dokumenty v oblasti šetření sexuálních deliktů a jejich praktická aplikace, následky sexuálních deliktů u obětí, možnosti terapie, postupy ve světském trestním právu při šetření deliktů v sexuální oblasti – to jsou hlavní témata odborné konference, která se uskuteční na Cyrilometodějské teologické fakultě UP v termínu 25. a 26. srpna. Program je určen odborné veřejnosti z oblasti práva, sociologie, psychologie, psychiatrie.

„Konferenci vidím jako příležitost k navázání osobních kontaktů a sdílení zkušeností mezi pracovníky jednotlivých diecézí, kteří tuto problematiku mají řešit. Naši hosté se mohou seznámit se zkušenostmi odborníků, kteří se delikty zabývají z pohledu kanonického i světského trestního práva, psychiatrie či psychologie. Za důležitou pokládám také možnost prodiskutovat preventivní opatření do budoucna,“ uvedl garant konference Libor Botek z katedry církevních dějin a církevního práva CMTF UP.

Cílem konference je prohloubit teoretické a praktické dovednosti posluchačů při šetření sexuálních deliktů v církvi, které jsou nezbytným předpokladem pro spravedlivé, účinné a rychlé prošetření věci. Na konferenci vystoupí odborníci na kanonické i světské právo, psychologii i psychiatrii. Svůj příběh přednese také oběť, která byla sexuálním trestným činem v církvi zasažena.

„Posluchači si rozšíří znalosti v oblasti viktimologie, terapie a postupů při vyšetřování sexuálních deliktů v církvi. Bude rovněž diskutováno nastavení preventivních pravidel k eliminaci tohoto nežádoucího jevu v církvi,“ dodal Libor Botek. 

Kompletní program je k dispozici zde.

Konference navazuje na kurz celoživotního vzdělávání, který se na Cyrilometodějské teologické fakultě UP uskutečnil v letním semestru 2021/22. Jeho účelem bylo zvýšit kvalifikaci a odbornost pracovníků církevních soudů při řešení sexuálních deliktů. Absolvování tohoto kurzu není podmínkou pro účast na konferenci.

Je však nutné se na akci předem přihlásit, a to prostřednictvím této stránky. Pořadatelé si vyhrazují právo rozhodnout o účasti jednotlivých zájemců. Účastnický poplatek činí 400 Kč.

[odkaz na zdroj]

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA

Ve čtvrtek 16. února v 15.00 se v zasedací místnosti budovy IPOS uskuteční další zasedání zastupitelstva města. Na programu například bude:...

Úpravy v trase autobusových linek z důvodu uzavírky ulice Pasteurova

V termínu od úterý 14. 2. 2023 do středy 19. 4. 2023 budou pokračovat stavební práce na rekonstrukci parovodu v ulici Pasteurova....

Neuteklo vám?

00:03:41

Otevřená radnice 05/2023

Vzniknou v Krapkově ulici v Olomouci nová parkovací místa pro zásobování? I na tento dotaz jednoho z našich diváků odpovídá další díl pořadu Otevřená radnice.
00:02:09

Objíždění čekající tramvaje zleva je nebezpečné. Řidičům navíc hrozí pokuta

Strážníci městské policie se v centru Olomouce v poslední době setkávají s nebezpečným nešvarem. Někteří motoristé...
00:00:40

Policejní kontroly chat odhalily závažné nedostatky

Šternberští policisté se zaměřili na kontrolu chatových oblastí. Ty probíhají několikrát do roka hlavně v zimním...
00:05:10

Otevřená radnice 06/2023

Stanou se jednorázové papírové kelímky na olomouckých vánočních trzích minulostí? Jakým ekologičtějším řešením by případně mohly...
00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově....
Generated by Feedzy