Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 28. 11. 2022.

Svátek má René.

CzechEnglishPolishUkrainian
2.8 C
Olomouc
2.5 C
Prostějov
1.6 C
Přerov
2.2 C
Šumperk
1 C
Jeseník
Pondělí, 28. listopadu 2022.

Svátek má René.  Dobré ráno.

Na zlatou a diamantovou promoci dorazily na PřF desítky absolventů

Bezmála sedm desítek absolventů se v pátek sešlo v aule přírodovědecké fakulty, aby si zde při slavnostní zlaté a diamantové promoci společně připomněli úspěšné zakončení studia v letech 1962 a 1972. Pamětní diplomy převzali za přítomnosti svých blízkých i hodnostářů fakulty a univerzity.

„Promoce byla úžasná. Současným studentům doporučuji využít možností, které mají. Závidím jim, jakým způsobem se jim daří studovat. Vidím to na svých dětech i vnoučatech. Nejdřív byla dceři malá Evropa, teď už je vnoučatům malý celý svět. Studujte, poznávejte, využijte možností. Na rodinu i manželství stejně jednou dojde. My se to v současné době s manželem také snažíme dohnat. Na kontě máme 84 zemí, které jsme doposud navštívili,“ řekla s úsměvem absolventka oboru Biologie–chemie Dana Fialová, která celý život učila organickou chemii na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského v Ostravě.

Na přírodovědecké fakultě studoval také Milan Trnka s Miloslavou Omelkovou. „Bylo to bezvadné. Se spolužáky z oboru Matematika–tělesná výchova se scházíme každý rok poslední víkend v srpnu. Na fakultě jsme prožili krásné časy,“ upřesnila Miloslava Omelková.

Novodobou tradici zlatých promocí zahájila přírodovědecká fakulta v roce 2007, letos se jí zúčastnilo 45 absolventů. Pozvání na diamantovou promoci, která se slaví od roku 2009, přijalo 23 absolventů. Slavnostním aktem provedli prorektorka Lucie Plíhalová, děkan přírodovědecké fakulty Martin Kubala, role promotora se ujal proděkan Jiří Říha, roli moderátora Jan Hlaváč.

Mezi hosty nechyběli ani profesoři Vítězslav Bičík a Josef Molnár, kteří obdrželi čestné diplomy. Společně se totiž zúčastnili 15 zlatých, 13 stříbrných a 5 diamantových promocí. Celkově se tak setkali s 2 400 absolventy. „Připravili jste mi velmi milé překvapení, moc mě to potěšilo. Na promocích mě oslovili absolventi nejen z biologických oborů. Slyšel jsem mnoho chvály,“ dodal Vítězslav Bičík.

Součástí programu promoce bylo fotografování, představení fakulty, slavnostní přípitek, oběd i prohlídka fakulty. Zlatá promoce se v letošním roce uskutečnila popatnácté, diamantová popáté.

[odkaz na zdroj]

Nejbližší program Sigmy v závěru podzimu

Fotbalisté Sigmy i po odehrání posledního soutěžního zápasu v roce 2022 budou pokračovat v tréninku. Na konci příštího týdne pak fanoušci mohou tým...

Jasný skalp čtvrtfinalisty Ligy mistrů! Olomouc přehrála Hradec Králové

Daniel Fekets - O L O M O U C – Ve 23. kole Tipsport extraligy Mora jasně přehrála královéhradecký Mountfield...

Neuteklo vám?

00:06:51

Kraj zblízka 47/2022

Transformace sociálních služeb – to jsou i lidské příběhy. Třeba pan Pavel žil dlouhá léta v ústavu Nové Zámky. Teď žije klidným životem v domě rodinného typu. Stejně jako...
00:02:30

Zimní údržba začala i silničářům v Olomouckém kraji

O dálnice a silnice prvních tříd na území Olomouckého kraje se, podobně jako jinde, stará Ředitelství...
00:00:28

Pohotový zásah hasičů v Hablově na Prostějovsku zajistil zeď před pádem

Hasiči odvrátili nebezpečí pádu zdi. Hrozící destrukci nahnuté štítové stěny z vepřovice staršího rodinného domu řešili...
00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s...
00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel...
Generated by Feedzy