Přeložit náš web

Pá, 8. 12. 2023.

Svátek má Květoslava.

-1.3 C
Olomouc
-1.1 C
Prostějov
-0.3 C
Přerov
-0.4 C
Šumperk
-0.1 C
Jeseník
Pátek, 8. prosince 2023.

Svátek má Květoslava.  Dobré odpoledne.

Na UP se jedná o budoucnosti vysokého školství v Evropě, začalo setkání Aurora Olomouc Biannual 2023

Zástupce patnácti univerzit zapojených do aliance Aurora hostí poprvé v historii jejího členství Univerzita Palackého. Jedním z klíčových témat setkání Aurora Olomouc Biannual 2023 je směřování aliance v následujících letech. Velký důraz je kladen také na otázky udržitelnosti.

Setkání zahájil rektor UP Martin Procházka. „Je pro mě velkou ctí přivítat v Olomouci všechny účastníky Aurora Biannual. Bylo mým osobním přáním propojit toto setkání s oslavami 450. výročí olomoucké univerzity,“ řekl rektor. Zdůraznil, že díky úspěšnému průběhu dosavadní fáze získala aliance dobré hodnocení Evropské komise a dosáhla financování na další roky. „Rád bych při této příležitosti poděkoval celému týmu Aurory, který toto setkání připravil,“ dodal Martin Procházka.

Na půdě právnické fakulty přivítal hosty i děkan Václav Stehlík: „Doufám, že si užijete nejen debaty a diskuze, ale také prostředí právnické fakulty, univerzity i celé Olomouce.“ Slova se ujal také prezident aliance Aurora a rektor University of Island Jón Atli Benediktsson. „V roce 2016, když jsme v Amsterodamu pořádali první setkání, Aurora neměla ani jméno – dnes se takto scházíme popatnácté. Být tu navíc v roce výročí 450 let univerzity je opravdu fantastické,“ řekl prezident aliance Aurora.

Setkání Aurora Olomouc Biannual 2023 probíhá do 18. října a je živě streamováno. Program a odkazy jsou k dispozici na webu Aurory.

Read More

Žijí mezi námi

Sál Kulturního klubu DUHA hostí již 14. ročník akce Žijí mezi námi s podtitulem "Být jiný není překážka". Read More

Neuteklo vám?

00:05:28

Téma týdne 49/2023

Na dvou místech v Olomouci se v těchto dnech objevily dvě dodávky se speciální aparaturou. V městských částech Slavonín a Svatý Kopeček momentálně měří kvalitu ovzduší. Monitoring provádí město...
00:02:32

Hledáte program na zimu? Udělejte si výlet na Hanou!

Vánoční trhy, vánoce na hradech a zámcích, ale také třeba ledové plochy ve městech a obcích...
00:00:29

Pevnost poznání učí hrou. Nově i děti se zdravotním postižením

Pevnost poznání, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci, se nově otevírá školákům se zdravotním postižením....
00:05:28

Téma týdne 49/2023

Na dvou místech v Olomouci se v těchto dnech objevily dvě dodávky se speciální aparaturou. V...
00:05:05

Otevřená radnice 49/2023

Uvažuje město Olomouc o tom, že by zlepšila propojení ulic Edvarda Beneše a Politických vězňů? A...