Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 8. 2. 2023.

Svátek má Milada.

CzechEnglishPolishUkrainian
-1.2 C
Olomouc
-0.7 C
Prostějov
-0.1 C
Přerov
-0.8 C
Šumperk
-1.8 C
Jeseník
Středa, 8. února 2023.

Svátek má Milada.  Dobré ráno.

Na právnické fakultě si zvolí studentského zástupce do univerzitního senátu

Studenta, který se stane členem Akademického senátu Univerzity Palackého (AS UP), budou vybírat na právnické fakultě. Nově zvolený senátor nahradí Marka Stratilíka, který na funkci rezignoval. Doplňovací volby se uskuteční na začátku října, voliči budou hlasovat elektronicky. Od pondělí 12. září mohou členové akademické obce navrhovat kandidáty.

Vyhlášení doplňovacích voleb do AS UP na člena z řad studentů za právnickou fakultu schválil akademický senát univerzity počátkem srpna. Nově zvolený senátor bude funkci vykonávat do září 2023, kdy končí funkční období současného senátu.

Mandát se uvolnil poté, co rezignoval senátor Marek Stratilík, student posledního ročníku programu Právo a právní věda, který v AS UP zastával i funkci místopředsedy. „Rezignovat jsem se rozhodl po delší úvaze. Mám těsně před dokončením studia, na což se chci soustředit,“ vysvětlil Marek Stratilík na předprázdninovém zasedání univerzitního senátu a přidal krátké zhodnocení. „Ohlížím se za tím, co se nám v akademickém senátu univerzity za poslední roky podařilo a je toho mnoho. Studentská kurie dokáže dělat velké věci nejen pro studenty, ale pro celou univerzitu. Je mi ctí, že jsem u tohoto dění mohl být a spoluutvářet směřování univerzity. Byla to tvrdá škola života, ale neměnil bych. Všem děkuji za dosavadní spolupráci. Ne vždy jsme spolu souhlasili, ale vždy jsme se respektovali, což není zcela obvyklé. Přeji univerzitě jen to dobré.”

Navrhovat kandidáty na studentského senátora mohou jak posluchači, tak akademici právnické fakulty, a to od pondělí 12. září do čtvrtka 22. září prostřednictvím speciálního formuláře. Písemné návrhy přijímá Kamila Bubelová, předsedkyně volební komise. Navrhovatelé mají vyplněné formuláře vkládat do její fakultní schránky v budově B.

Volební komisi pro doplňovací volby odsouhlasili senátoři právnické fakulty na svém zářijovém zasedání. Spolu s Kamilou Bubelovou, vedoucí katedry teorie práva a právních dějin, budou na průběh voleb dohlížet doktorand Petr Šuráň a Tereza Šolcová, studentka 5. ročníku programu Právo a právní věda. Jako náhradnici pak senátoři potvrdili studentku Báru Pavláskovou.

Volby se uskuteční elektronicky od 4. října do 10. října. Studentského zástupce do velkého univerzitního senátu budou vybírat všichni členové akademické obce právnické fakulty – studenti i akademičtí pracovníci.

Harmonogram doplňovacích voleb na PF UP

Podávání návrhů na kandidáty z řad studentů PF UP    
12. – 22. 9. 2022

Zveřejnění kandidátních listin          
do 26. 9. 2022

Zahájení elektronického hlasování   
4. 10. 2022, 8:00

Ukončení elektronického hlasování
10. 10. 2022, 12:00

Vyhlášení výsledků voleb     
do 11. 10. 2022

Lhůta pro podávání stížností na průběh voleb         
do 13. 10. 2022, 12:00

 

[odkaz na zdroj]

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA

Ve čtvrtek 16. února v 15.00 se v zasedací místnosti budovy IPOS uskuteční další zasedání zastupitelstva města. Na programu například bude:...

Úpravy v trase autobusových linek z důvodu uzavírky ulice Pasteurova

V termínu od úterý 14. 2. 2023 do středy 19. 4. 2023 budou pokračovat stavební práce na rekonstrukci parovodu v ulici Pasteurova....

Neuteklo vám?

00:05:45

Víte, že? 05/2022

Prvním dítětem města Olomouce roku 2023 je holčička Bella. Narodila se 1. ledna v 5 hodin 41 minut v olomoucké porodnici. Oblíbené a tradiční kulturní akce, oslavy významných výročí i...
00:02:09

Objíždění čekající tramvaje zleva je nebezpečné. Řidičům navíc hrozí pokuta

Strážníci městské policie se v centru Olomouce v poslední době setkávají s nebezpečným nešvarem. Někteří motoristé...
00:00:40

Policejní kontroly chat odhalily závažné nedostatky

Šternberští policisté se zaměřili na kontrolu chatových oblastí. Ty probíhají několikrát do roka hlavně v zimním...
00:05:10

Otevřená radnice 06/2023

Stanou se jednorázové papírové kelímky na olomouckých vánočních trzích minulostí? Jakým ekologičtějším řešením by případně mohly...
00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově....
Generated by Feedzy