Přeložit náš web

Ne, 21. 7. 2024.

Svátek má Vítězslav.

20.2 C
Olomouc
19.6 C
Prostějov
20.8 C
Přerov
18.3 C
Šumperk
17 C
Jeseník
Neděle, 21. července 2024.

Svátek má Vítězslav.  Dobré ráno.

Na konci května proběhnou plošné opravy asfaltu v jižní části kraje

Konec května proběhne ve znamení velkoplošných oprav silnic I. třídy jižní části Olomouckého kraje. Rekonstrukce plánujeme následovně:

1) 27. 5. – 1. 6. 2024: oprava silnice I/55 v Přerově

– oprava ulice Komenského proběhne za úplné uzavírky, obousměrná objízdná trasa povede ulicemi Tovární, Durychova a 9. května.

2) 27. 5. – 3. 6. 2024: oprava silnice I/35 v Hranicích

– oprava Hranické ulice a třídy Československé armády proběhne v rámci zúžení původní komunikace, motoristé projedou po volné části vozovky podle příkazů semaforů nebo v souladu s přechodným dopravním značením.

3) 27. 5. – 1. 6. 2024: oprava silnice I/47 mezi Hranicemi a Bělotínem

– příjezd do Hranic od Bělotína bude zúžen do jednoho ze dvou jízdních pruhů.

4) 29. 5. – 3. 6. 2024: celkem dvě opravy silnice I/47 v Hranicích

– oprava Olomoucké ulice (u benzínové stanice Orlen) směrem z centra proběhne při zúžení do jednoho ze dvou jízdních pruhů

– oprava sjezdu z Bělotínské ulice na třídu 1. máje proběhne za úplné uzavírky, neprůjezdné odbočení nahradí objízdná trasa přes nejbližší okružní křižovatku silnice I/47 (kde bude možné bezpečné otočení a návrat do potřebného směru).

5) 29. 5. – 3. 6. 2024: oprava silnice I/35 v Hustopečích nad Bečvou

– průjezd na úrovni Lesního rybníka bude v případě potřeby stavby zúžen do jednoho pruhu v každém směru (kyvadlový režim kolem semaforů).

6) 30. 5. – 7. 6. 2024: oprava silnice I/55 v Kokorách

– silnice I/55 ze strany od Přerova vedoucí kolem turistické ubytovny ZD Kokory bude opět v případě nutnosti stavby zúžena do jednoho pruhu v každém směru (kyvadlový režim kolem semaforů).

7) 3. 6. – 11. 6. 2024: oprava silnice I/35 Teplice–Černotín

– oprava silnice v úseku Teplice–Černotín nastane za kyvadlového režimu jízdních pruhů, střídavý provoz pohlídají semafory.

8) 3. 6. – 11. 6. 2024: oprava silnice I/35 Černotín – Milotice nad Bečvou

– navazující oprava trasy Černotín – Milotice nad Bečvou proběhne opět během zúžení komunikace do jednoho jízdního pruhu, řízení dopravy dostanou na starost regulovčící nebo semafory.

Snahou všech zúčastněných stran zůstává co nejméně ovlivňovat provoz, výše uvedené termíny či dopravní opatření mohou být upraveny vlivem počasí nebo vývojem stavby. Příkladem je odstranění semaforů mimo pracovní dobu anebo v čase provádění činností mimo komunikaci.

Celkové náklady na letošní opravy nerovností jižní oblasti Olomouckého kraje dosahují cca 13,5 milionu Kč (výše uvedené rekonstrukce patří do tohoto většího balíku jarních oprav na jihu, existuje dále skupina rekonstrukcí pro střed a sever kraje).Článek Na konci května proběhnou plošné opravy asfaltu v jižní části kraje se nejdříve objevil na Ředitelství silnic a dálnic s. p. pro Olomoucký kraj.

Read More

Letní čtení s Vydavatelstvím UP: Filmouka aneb Čtěte si (nejen) s dětmi o filmu

Využít letní období ke společnému čtení s dětmi není nikdy na škodu. A pokud takové čtení zábavnou formou vzdělává, není to na...

OPĚT SI ZABĚHÁME V BARVÁCH A PODPOŘÍME NÁHRADNÍ RODINY

Druhý ročník Duhového běhu města Jeseník pro rodiny vlastní i náhradní se uskuteční v sobotu 14. září ve Smetanových sadech. Registrace na...

Neuteklo vám?

Kraj zblízka 29/2024

V pobytových sociálních službách dlouhodobě chybí lůžkové kapacity pro seniory. Část jich má Olomoucký kraj, další vlastní obce a města. V Prostějově se nyní rýsuje projekt výstavby nového takového...

Výstava Lidé odvedle ve VMOL přiblíží svět hendikepovaných

Výstava s názvem Lidé odvedle ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se snaží poukázat na to, jak...

Řidiči už projedou po nové silnici ze Seloutek do Domamyslic

Nová silnice spojuje obce Seloutky s Domamyslicemi na Prostějovsku. Řidiči tudy po dobu rozsáhlých oprav dvoukilometrového...

Téma týdne 29/2024

Brány Androva stadionu v Olomouci se poprvé fanouškům otevřely před čtyřiaosmdesáti lety. Od té doby prošel...

Otevřená radnice 29/2024

V Otevřené radnici zavítáme na Petelinovu ulici kvůli dlouhodobě špatnému stavu chodníku. Kdy bude opraven? V Koželužské...