Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 2. 2. 2023.

Svátek má Nela a Hromnice.

CzechEnglishPolishUkrainian
2.1 C
Olomouc
2.5 C
Prostějov
3.3 C
Přerov
1.4 C
Šumperk
2 C
Jeseník
Čtvrtek, 2. února 2023.

Svátek má Nela a Hromnice.  Dobré ráno.

Na kampani, jejímž cílem je zvýšit povědomí o bezpečnostních nástrojích, se podílejí i odborníci z UP

Akademici z Pedagogické fakulty Univerzity Palackého spolupracují na kampani s názvem Moje místo. V České republice i dalších evropských státech ji spouští společnost Meta. Cílem této kampaně je zvýšit povědomí o již existujících bezpečnostních nástrojích, které mladí lidé mohou použít pro zvýšení bezpečnosti a ochrany soukromí během užívání sociálních sítí Facebook a Instagram.

Kampaň připravila společnost Meta po konzultacích s mladými uživateli obou platforem. V České republice se na ní podílejí odborníci z projektu E-bezpečí Univerzity Palackého, který se zaměřuje na bezpečnost dětí v online prostředí.

„Rádi bychom společně chránili uživatele při používání internetových platforem a aplikací. To je i důvod naší spolupráce se společností Meta. Lidé se na internetu musejí cítit bezpečně a kampaň Moje Místo tomu má výrazně pomoci. Kampaně tohoto typu jsou navíc přínosné nejen pro děti, ale i pro rodiče, kteří je mohou využít k diskuzi se svými potomky,” uvedl Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-bezpečí a Centra prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty UP.

Kampaň nabízí sérii videí, která kreativním způsobem zvyšují povědomí o šesti bezpečnostních nástrojích na Facebooku a Instagramu. Byla vytvořena belgickou 3D ilustrátorkou a animátorkou Loulou João. Pomocí 3D softwaru vytváří vlastní unikátní realitu: digitální svět skládající se z postaviček a objektů z cukrové polevy. Ty prožívají dobrodružství, která představují kontrolu nad jejich bezpečností a online zkušenostmi.

Meta investuje vysoké částky do bezpečnosti i zabezpečení. Zavádí nástroje, které mladým lidem mohou pomoci získat pozitivní zkušenost s používáním služeb a platforem, jež firma provozuje.

„Chceme lidem dávat možnost vytvářet a sdílet otevřenější a propojenější svět. Toho je možné dosáhnout, pouze pokud se v našich aplikacích budou cítit bezpečně,” dodal Jakub Turowski, Public Policy Director pro střední a východní Evropu Meta Platforms.

Moje Místo připomíná nástroje jako: Skrytá slova – funkce, která skrývá žádosti o zprávy, které nechcete číst, včetně nevhodných komentářů, takže je neuvidíte vy ani vaši sledující. Zprávy, komentáře, označení/zmínky – funkce, která vám dává kontrolu nad tím, kdo vás může kontaktovat. Nastavení denních limitů – funkce, která vás pravidelně upozorní o přestávce, kterou by bylo vhodné si od Instagramu udělat a věnovat se i jiným věcem. Omezení – funkce, která vám umožňuje vytvořit si seznam lidí, které jste si přidali do přátel, ale nechcete s nimi sdílet svůj obsah. Tvoje aktivita – funkce, která vás nechává nahlédnout do shrnutí vaší aktivity a umožňuje vám spravovat to, co na Facebooku sdílíte.

[odkaz na zdroj]

Kraj založil síť míst přátelských rodině

Family Point mohou využívat rodiče, kteří potřebují své dítě mimo domov přebalit, nakrmit nebo si jen odpočinout.

POŠTOVNÍ A DITTERSDORFOVA SE DOČKAJÍ OBNOVY

Dvě frekventované komunikace, jejichž technický stav již není bezvadný, se dočkají obnovy. Na jaro tohoto roku je naplánována rekonstrukce, která zahrnuje vybroušení...

Neuteklo vám?

00:03:41

Otevřená radnice 05/2023

Vzniknou v Krapkově ulici v Olomouci nová parkovací místa pro zásobování? I na tento dotaz jednoho z našich diváků odpovídá další díl pořadu Otevřená radnice.
00:02:21

Stavba posledního úseku D1 i přes chladné počasí běží naplno

Teploty na přelomu ledna a února 2023 klesají pod bod mrazu a místy sněží. U Přerova...
00:00:33

Zdravotnická záchranná služba provedla první letecký transport novorozence

Letecká záchranná služba Olomouckého kraje provedla během prvního měsíce nového roku první letecký transport miminka z...
00:03:41

Otevřená radnice 05/2023

Vzniknou v Krapkově ulici v Olomouci nová parkovací místa pro zásobování? I na tento dotaz jednoho...
00:06:31

Kraj zblízka 05/2023

Dobrý den. Jsme rádi, že jste s námi u pořadu Kraj zblízka. Olomoucké hejtmanství přispěje na...
Generated by Feedzy