Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Pá, 30. 9. 2022.

Svátek má Jeroným.

CzechEnglishPolishUkrainian
12.7 C
Olomouc
12.7 C
Prostějov
12.8 C
Přerov
11.9 C
Šumperk
8.9 C
Jeseník
Pátek, 30. září 2022.

Svátek má Jeroným.  Dobrý večer.

Na kampani, jejímž cílem je zvýšit povědomí o bezpečnostních nástrojích, se podílejí i odborníci z UP

Akademici z Pedagogické fakulty Univerzity Palackého spolupracují na kampani s názvem Moje místo. V České republice i dalších evropských státech ji spouští společnost Meta. Cílem této kampaně je zvýšit povědomí o již existujících bezpečnostních nástrojích, které mladí lidé mohou použít pro zvýšení bezpečnosti a ochrany soukromí během užívání sociálních sítí Facebook a Instagram.

Kampaň připravila společnost Meta po konzultacích s mladými uživateli obou platforem. V České republice se na ní podílejí odborníci z projektu E-bezpečí Univerzity Palackého, který se zaměřuje na bezpečnost dětí v online prostředí.

„Rádi bychom společně chránili uživatele při používání internetových platforem a aplikací. To je i důvod naší spolupráce se společností Meta. Lidé se na internetu musejí cítit bezpečně a kampaň Moje Místo tomu má výrazně pomoci. Kampaně tohoto typu jsou navíc přínosné nejen pro děti, ale i pro rodiče, kteří je mohou využít k diskuzi se svými potomky,” uvedl Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-bezpečí a Centra prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty UP.

Kampaň nabízí sérii videí, která kreativním způsobem zvyšují povědomí o šesti bezpečnostních nástrojích na Facebooku a Instagramu. Byla vytvořena belgickou 3D ilustrátorkou a animátorkou Loulou João. Pomocí 3D softwaru vytváří vlastní unikátní realitu: digitální svět skládající se z postaviček a objektů z cukrové polevy. Ty prožívají dobrodružství, která představují kontrolu nad jejich bezpečností a online zkušenostmi.

Meta investuje vysoké částky do bezpečnosti i zabezpečení. Zavádí nástroje, které mladým lidem mohou pomoci získat pozitivní zkušenost s používáním služeb a platforem, jež firma provozuje.

„Chceme lidem dávat možnost vytvářet a sdílet otevřenější a propojenější svět. Toho je možné dosáhnout, pouze pokud se v našich aplikacích budou cítit bezpečně,” dodal Jakub Turowski, Public Policy Director pro střední a východní Evropu Meta Platforms.

Moje Místo připomíná nástroje jako: Skrytá slova – funkce, která skrývá žádosti o zprávy, které nechcete číst, včetně nevhodných komentářů, takže je neuvidíte vy ani vaši sledující. Zprávy, komentáře, označení/zmínky – funkce, která vám dává kontrolu nad tím, kdo vás může kontaktovat. Nastavení denních limitů – funkce, která vás pravidelně upozorní o přestávce, kterou by bylo vhodné si od Instagramu udělat a věnovat se i jiným věcem. Omezení – funkce, která vám umožňuje vytvořit si seznam lidí, které jste si přidali do přátel, ale nechcete s nimi sdílet svůj obsah. Tvoje aktivita – funkce, která vás nechává nahlédnout do shrnutí vaší aktivity a umožňuje vám spravovat to, co na Facebooku sdílíte.

[odkaz na zdroj]

Zimní semestr a covid: Nelekejte se, ale nepolevujte v obezřetnosti

Rádi bychom nechali po dvou letech běžet univerzitní život bez pojmů covid-19 či koronavirus, ale bohužel z toho nejsme ještě úplně venku....

Áčko znovu rozjede ligu v sobotu v Mladé Boleslavi

Po reprezentační přestávce se o víkendu znovu rozjíždí boje ve fotbalové FORTUNA:LIZE. Olomoucké fotbalisty čeká výjezd do Mladé Boleslavi. V souboji sousedů...

Neuteklo vám?

00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Někdejší zámek patří Olomouckému kraji, který v něm zřizuje domov pro seniory. V...
00:02:42

V sedmi obcích opraví vodovody a kanalizace z dotací kraje

Zásobování vodou a odpadové hospodářství je mimořádně důležité pro obce i města. A každá havárie nebo...
00:00:38

V  hořícím rodinném domě se měl nacházet jeho majitel

Požár rodinného domu v  Beňově na Přerovsku naštěstí neskončil tragicky. Podle oznamovatele se měl totiž uvnitř...
00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum...
00:06:10

Víte, že? 39/2022

Město Olomouc má nový haptický model Sloupu Nejsvětější trojice. Stavba tramvajové trati na Nové Sady je...
Generated by Feedzy