Přeložit náš web

Ne, 3. 3. 2024.

Svátek má Kamil.

8.3 C
Olomouc
8.2 C
Prostějov
8.7 C
Přerov
7.9 C
Šumperk
7.3 C
Jeseník
Neděle, 3. března 2024.

Svátek má Kamil.  Dobré ráno.

Moondance Orchestra i kouzelník. Univerzita zve na Reprezentační ples

V pondělí 19. února startuje na Univerzitě Palackého Akademický týden. Jeho pomyslným vrcholem bude v pátek 23. února Reprezentační ples UP. K poslechu, ale především k tanci zahraje z televizních obrazovek známý Moondance Orchestra Martina Kumžáka, těšit se můžete na taneční workshop, originální módní přehlídku, bohaté občerstvení, tombolu a dobrou zábavu do nočních hodin. Prostory hotelu NH Collection Congress Olomouc se otevřou v 18:30 hodin, oficiální zahájení plesu bude v 19:30 hodin. Vstupenky jsou v prodeji na stránkách www.ples.upol.cz.

„Univerzitní ples patří už tradičně mezi nejoblíbenější společenské akce olomoucké plesové sezony. Loni jsme úspěšně obnovili tradici plesů po nucené covidové přestávce a já pevně věřím, že si naši studenti, zaměstnanci i další hosté užijí také letošní plesové veselí. Zvláště když mu opět dodá lesku bezesporu nejlepší taneční orchestr, jaký v současnosti na české hudební scéně máme. Jsem také moc rád, že se na programu plesu podíleli a během večera se na pódiu představí naši studenti a absolventi,“ uvedl rektor Univerzity Palackého v Olomouci Martin Procházka.

Populární Moondance Orchestra Martina Kumžáka bude na hlavním pódiu v sále Evropa hrát od začátku večera až do jedné hodiny po půlnoci. „Je skvělé, že se nám znovu podařilo zajistit vystoupení orchestru na našem plese, protože patří u nás k těm nejžádanějším. Jeho kvality oceňují už řadu let účastníci i příznivci televizní soutěže StarDance,“ upozornila za organizátory vedoucí Oddělení univerzitních akcí UP Vladimíra Sedláčková. Se správnými tanečními kroky a figurami poradí tanečníci z Akademik sport centra a Univerzity třetího věku, kteří pro zájemce povedou na plese svůj workshop. V průběhu večera vystoupí rovněž kouzelník Karel Pomahač s ukázkami moderní magie a ručně malované svatební šaty od studentek Univerzity Palackého Barbory Kuldové a Karolíny Rajnohové, majitelky studia DreamsEden.

Reprezentačním plesem bude provázet členka činohry Moravského divadla Olomouc, herečka a zpěvačka Natálie Tichánková. „Mám velkou radost, že jsem byla opět oslovena k moderaci plesu Univerzity Palackého. Loňský ples byl pro mě krásným zážitkem, setkala jsem se spoustou zajímavých lidí a kolegů a v pauzách mezi moderací jsem si ještě stihla odskočit protancovat střevíce. Věřím, že letošní ročník bude neméně zábavný,“ řekla Natálie Tichánková.

Hlavní program se bude odehrávat v sále Evropa. Plesoví hosté, kteří do tohoto sálu již neseženou vstupenky nebo kteří vyhledávají klidnější místo pro konverzaci, mohou využít posezení v sousedních sálech Ventana a Madrid. Do hlavního sálu se mohou kdykoliv přesunout a zatančit si či zhlédnout doprovodný program. K poslechu bude v sále Ventana hrát skladatel, muzikant a pedagog na katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty UP Filip Tailor. Těm, kteří si zakoupí vstupenky do restaurace Sal de Mar v přízemí hotelu, zahraje do noty a do tance Cimbal Hell Band. „V repertoáru mají nejen krásné lidovky, ale i úpravy popových a rockových hitů,“ zmínila Nikola Zamcová z oddělení univerzitních akcí. Hudba bude znít i ve foyeru hotelu. „V přestávkách mezi vystoupeními Moondance Orchestra si návštěvníci plesu mohou poslechnout kapelu Uno Trio, které hraje akustické coververze známých písniček českých i světových interpretů,“ doplnila za organizátory plesu její kolegyně Nikola Domluvilová.

Vstupenky na Reprezentační ples UP lze zakoupit online na webu www.ples.upol.cz. V ceně je zahrnut welcome drink a občerstvení formou bohatého rautu, kde najdete vše od ovocných knedlíků po půlnoční guláš na posilněnou.

Read More

Krátkodobé uzavření sběrného dvora v Příčné ulici

Ve dnech 5. až 11. března 2024 bude ve Sběrném dvoře v Příčné ulici měněna mostní váha. Z tohoto důvodu bude...

Hýbejte se a bavte s univerzitním sportovním centrem

Lekce jógy, společenského tance či indoorcyclingu, skupinový basketbal, florbal nebo volejbal, kurzy jezdectví, horolezectví i plavání. To je jen střípek ze...

Neuteklo vám?

00:05:32

Téma týdne 09/2024

Od ledna do března provádí pracovníci Technických služeb na území města Olomouce ořezy stromů. Lidé se nad tím někdy pozastavují a zástupci radnice proto vysvětlují proč k tomu dochází.
00:02:34

Zdobnou fasádu plumlovského zámku čeká nákladná rekonstrukce. Začít má letos

Zámek v Plumlově na Prostějovsku patří k nejzajímavějším turistickým destinacím v našem kraji. Od loňského roku...
00:00:30

Nadace Agel přispěla pětileté Lindě na speciální ortézu

Pětiletá Linda trpí oslabením jedné poloviny těla. Díky speciální ortéze nyní může lépe chodit. Na tu...
00:05:32

Téma týdne 09/2024

Od ledna do března provádí pracovníci Technických služeb na území města Olomouce ořezy stromů. Lidé se...
00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli...