Přeložit náš web

Pá, 22. 9. 2023.

Svátek má Darina.

15.6 C
Olomouc
15.9 C
Prostějov
16.3 C
Přerov
16.8 C
Šumperk
16.1 C
Jeseník
Pátek, 22. září 2023.

Svátek má Darina.  Dobré ráno.

Mimořádná událost na Přerovsku. Souběžně jedoucí nákladní vlaky se střetly bočně

Ve stanici Prosenice na Přerovsku se v noci na dnešek srazily dva nákladní vlaky. Ke střetu došlo pět minut před třiadvacátou hodinou na výhybce. V důsledku nehody vykolejily tři vozy se dřevem a lokomotiva. Poškozena byla i trakční podpěra.

Mimořádná událost, která zastavila dopravu na hlavní železničním tahu z Přerova do Ostravy, se obešla bez zranění. Podle Drážní inspekce jsou celkové škody odhadovány na 21 milionu korun. Z toho 10 milionů na trati a 11 milionů na vlacích.

Po odstranění vysypaného dřeva z vykolejených vagonů dojde k rozřezání a odklizení samotných vozů. Zároveň se pracuje na odstranění poškozených částí trakčního vedení. V místě pomáhají krajští profesionální i dobrovolní hasiči z Přerova a okolních obcí.

Mezi Prosenicemi a Lipníkem nad Bečvou místo vlaků jezdí náhradní autobusy. Správa železnic předpokládá, že provoz na trati bude obnoven až v pátek v podvečer. Termín se bude upřesňovat podle průběhu vyšetřování a postupu likvidačních prací, které pod taktovkou drážních hasičů odstartovaly v ranních hodinách.

Aktualizováno: V souvislosti s včerejší železniční nehodou dvou nákladních vlaků zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Okolnosti této události jsou nadále v šetření, které potrvá několik měsíců.

Rekonstrukce kina jede podle plánu

Rekonstrukce kina Oko, týkající se prostor druhého nadzemního podlaží, střechy a fasády, je v plném proudu. Na řadu přichází realizace nové střechy,...

Hanáckého pilaře ovládl hasič z Vysočiny, bronz zůstal v Olomouci

Tradiční hasičská soutěž Hanácké pilař 2023 zná své vítěze. Titul letos putuje na Vysočinu. Profesionální i dobrovolní hasiči v klání poměřili svou...

Neuteklo vám?

00:05:27

Otevřená radnice 38/2023

Půjde pro jeden z domů na Masarykově třídě zajistit kontejnery na tříděný odpad? A je v okolí olomouckého hlavního vlakového nádraží dostatek bezpečných míst, kam můžou lidé uschovat svá...
00:02:28

Olomouc opravuje sto let starou unikátní hrobku českého vlastence a mecenáše

Asi nejvýraznější dominantou hřbitova na Nových Sadech v Olomouci je neorománská hrobka z počátku dvacátého století....
00:00:30

Dožínky Olomouckého kraje se vrátily do Náměště na Hané

V Náměšti na Hané si připomněli tradici konce žní festivalem. Dožínky Olomouckého kraje, které se sem...
00:05:27

Otevřená radnice 38/2023

Půjde pro jeden z domů na Masarykově třídě zajistit kontejnery na tříděný odpad? A je v...
00:06:45

Kraj zblízka 38/2023

První reportáž v Kraji zblízka bude věnována železniční dopravě. Olomoucký kraj chce totiž zásadně zlepšit dopravní...