Přeložit náš web

Út, 28. 11. 2023.

Svátek má René.

-0.2 C
Olomouc
0.7 C
Prostějov
0.6 C
Přerov
-1.4 C
Šumperk
-2.8 C
Jeseník
Úterý, 28. listopadu 2023.

Svátek má René.  Dobrý večer.

Michal Růžička povede Akademický senát PdF UP i v dalším funkčním období

Předsedou nově zvoleného Akademického senátu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého se stal Michal Růžička z Ústavu speciálněpedagogických studií. Rozhodli o tom senátoři fakulty na ustavujícím jednání tohoto grémia.

Akademický senát PdF UP zvolený pro funkční období 2023–2026 rozhodl na svém ustavujícím zasedání o svém novém předsednictvu. V prvním kole tajné volby přijal čtrnácti hlasy rozhodnutí, že i v dalším funkčním období povede toto grémium Michal Růžička z Ústavu speciálněpedagogických studií.

„Velmi si vážím vaší důvěry. Budu se snažit o rozvoj fakulty a nadále podporovat práci v akademickém senátu i jeho komisích. Rád bych ještě víc komunikoval se studentskou částí senátu, na niž jsem v prvním funkčním období neměl tolik času,“ řekl Michal Růžička, nový předseda AS PdF UP.

V další části jednání se senátoři PdF UP věnovali kandidátům na místopředsedy. Místopředsedkyní za akademickou část zvolili Alenu Opletalovou z Ústavu pedagogiky a sociálních studií. I ona tuto funkci zastávala v minulém funkčním období. Svou pozornost chce i nadále věnovat například studijní agendě, konkrétně přípravě fakultních směrnic a norem, které mají studentům a studentkám vytvořit co nejlepší zázemí pro přípravu kvalifikačních prací. V prvním kole tajné volby získala sedmnáct senátorských hlasů.

Místopředsedou za studentskou část se stal Dominik Voráč, student doktorského studijního programu Čtenářství a mediální výchova ve vzdělávání. V prvním kole tajné volby získal jedenáct senátorských hlasů. „Rolí studentského místopředsedy je být jakýmsi mostem mezi vedením fakulty a jejími studenty. Chtěl bych být právě takovým pomyslným mostem, rád bych ještě víc aktivoval studenty do fakultního dění,“ řekl.

Příští jednání AS PdF UP se uskuteční 8. listopadu.

Read More

Fórum ukázalo železniční dopravu jako udržitelnou cestu i příležitost pro studenty

Konference Zelená železnice: fórum k tématu udržitelné mobility přivedla do auly Pedagogické fakulty Univerzity Palackého nejen odborníky na železniční dopravu, infrastrukturu...

Dotační programy na rok 2024 jsou vyhlášeny

Rada města 13. listopadu 2023 schválila dotační programy na rok 2024. Žádosti v programech je možné podávat od 18. prosince 2023 do...

Neuteklo vám?

00:03:44

Otevřená radnice 47/2023

Na dotazy našich diváků z Olomouce odpovídá další díl pořadu Otevřená radnice. Máte i vy svůj podnět na vedení města? Napište nám jej na známou e-mailovou adresu.
00:02:07

Změny ve vedení Olomouckého kraje

Občanská demokratická strana už v rámci koalice na Olomouckém kraji nebude mít dále ve své gesci...
00:00:41

Studenti Slovanského gymnázia vyhlásili sbírku na canisterapii

Pomáhají nemocným překonat náročné období léčby. Řeč je o pejscích, kočičkách i ponících, kteří v rámci...
00:06:59

Kraj zblízka 48/2023

Zelenou školou Olomouckého kraje se stalo osm vzdělávacích institucí. Titul získaly za své ekologické aktivity. V Kojetíně...
00:05:14

Téma týdne 47/2023

Zaplněné Horní náměstí v neděli večer sledovalo oficiální slavnostní zahájení olomouckých vánočních trhů. Se začátkem trhů...