Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 3. 10. 2022.

Svátek má Bohumil.

CzechEnglishPolishUkrainian
14.3 C
Olomouc
14.1 C
Prostějov
14.1 C
Přerov
10.9 C
Šumperk
9.5 C
Jeseník
Pondělí, 3. října 2022.

Svátek má Bohumil.  Dobré odpoledne.

MEET UP 22 zve k oslavám startu akademického roku

Začátek akademického roku je příležitostí, kdy se Olomouc může představit jako univerzitní město. Pro nové i stávající studenty připravila Univerzita Palackého už tradiční akci MEET UP 22. Oslavy nového akademického roku propuknou v úterý 20. září v úchvatném prostředí parkánu a nádvoří Konviktu – Uměleckého centra UP.

Na pódiu pod širým nebem vystoupí hvězdy letošního ročníku Colours of Ostrava Annet X a The Middle of the Sandwich, taneční párty slibují maskovaní Zooblasters. V programu nechybí filmové projekce nebo talk show s jedním z nejvýznamnějších street artistů současnosti Chemisem. Nedílnou součástí jsou také prezentace studentských spolků. Vstup je volný.

„Studenti přinášejí do Olomouce energii, radost, barevnost. S jejich návratem na univerzitu město vždy citelně ožije a pro nás je to určitě dobrá příležitost to společně oslavit. Chceme je tady všechny přivítat a těm novým ukázat, že si pro své studium vybrali opravdu to správné místo. Představíme jim aktivity našich studentských spolků, zažijí atmosféru studentského města v nádherném prostředí barokního konviktu a do zimního semestru pak vykročí tou správnou nohou,“ podotkl Vít Procházka, prorektor pro komunikaci a studentské záležitosti.

Program MEET UP 22 odstartuje už v 15 hodin, kdy se v přízemní chodbě Konviktu – Uměleckého centra Univerzity Palackého (UC UP) představí univerzitní organizace a studentské spolky. Do interaktivních prezentací se zapojí například Vydavatelství UP, u jehož stánku si zájemci mohou vyzkoušet vazbu vlastního notýsku, dále Udržitelná univerzita, která bude pořádat swap oblečení, obuvi, doplňků a knih, nebo Konfuciův institut, který kolemjdoucím nabídne pravý čínský čaj. Svou činnost představí a nové zájemce se pokusí získat také spolky Udržitelný Palacký, Ollove, Rozběháme UP nebo Studentská rada Klubu mladého diváka Arter. Prezentace potrvají až do 19. hodiny.

Hudební program na parkánu UC UP zahájí v 16 hodin olomoucká kapela The Middle of the Sandwich, velký objev letošního ročníku Colours of Ostrava. Na vyhlášený multižánrový hudební festival jej poslali nejen pořadatelé tří předních českých festivalů, ale především přes šest tisíc hlasů fanoušků. Do světa jazzu si návštěvníci akce odskočí s HB Bandem, který vystoupí u příležitosti otevření Amerického centra UP.

Neodolatelnou směsici stylů, jako je klezmer, synth-balkan, electro swing, techno, EDM a drum’n’bass, mají ve svém rejstříku pražští Zooblasters. Na pódiu je nelze přehlédnout – vystupují v kostýmech a na hlavách nosí masky zvířat. Nejen precizním vokálem, ale i výbušnou, nakažlivou energií pak diváky strhne Annet X – stejně jako to dokázala na letošních Colours of Ostrava, kde si podmanila zcela zaplněnou Full Moon Stage. Na olomouckém koncertě zpěvačku doprovodí kapelník uznávaných Champion Sound, saxofonista a hráč na příčnou flétnu Radimo. Pořádnou taneční tečku za hudebním programem MEET UP 22 pak napíše pražská skupina Manu Destra.

V rámci doprovodného programu je pro návštěvníky připravený výběr toho nejzajímavějšího z festivalu Academia Film Olomouc. V devadesátiminutovém bloku je vedle německého filmu s výmluvným názvem Paviáni – Taková hodně divoká rodinka zastoupený také působivý finský dokument Problém Hydry, zabývající se otázkou, jak vůbec může jeden miniaturní živočich nabourat všechny naše představy o fungování světa, nebo francouzský snímek Neřidič o prvních jízdách autonomních automobilů společnosti Uber. Souběžně proběhne setkání s jedním z nejvýznamnějších street artistů současnosti Chemisem. Další talk show se bude věnovat fenoménu NFT, často zmiňovanému v souvislosti s kryptoměnami, blockchainem a uměleckými díly, které se obchodují mnohdy za astronomické částky. Ve spolupráci se Street Art Festivalem bude po celou dobu konání MEET UP 22 pro zájemce volně k dostání speciální limitovaná kolekce NFT umění.

Letošní MEET UP 22 zažije také jeden slavnostní okamžik. Před začátkem koncertu HB Bandu předá rektor UP Martin Procházka ceny pro dobrovolníky za rok 2022.

Chuťové buňky mohou návštěvníci potěšit na nádvoří UC UP, kde bude umístěna gastro zóna. Relaxaci nabídne fun zóna America on Wheels, instalovaná u příležitosti již zmíněného otevření Amerického centra UP. K dispozici bude herní konzole Xbox, virtuální realita i 3D tisk.

Na všechny akce v programu MEET UP 22 je vstup volný.

MEET UP 22 pořádá Univerzita Palackého ve spolupráci s Americkým centrem UP a neziskovou organizací Street Art Festival. Další informace najdete na stránce meetup.upol.cz.

Read More

Digitální povodňový plán a digitalizace varovného systému obyvatel bude podpořen dotací

Statutární město Prostějov bylo úspěšné při získání dotace z Operačního programu životní prostředí na projekt „Digitální povodňový plán města Prostějova a digitalizace...

Sigma a Ricardo Piňa se dohodli na ukončení smlouvy

Venezuelský ofenzivní fotbalista Ricardo Piňa se dohodl se Sigmou na ukončení smlouvy. Fotbalista, který figuroval převážně na soupisce B-týmu, se rozhodl...

Neuteklo vám?

00:06:10

Víte, že? 39/2022

Město Olomouc má nový haptický model Sloupu Nejsvětější trojice. Stavba tramvajové trati na Nové Sady je už ve finální fázi. Náplavka na pravém břehu Moravy nabídne prostor pro odpočinek...
00:02:08

V mezinárodní soutěži Evropská kvetoucí sídla získal Dobrochov zlatou medaili

Česká republika slaví úspěch. Díky malé vesnici Dobrochov na Prostějovsku, kde se mimořádně starají o životní...
00:00:34

Peníze z benefičního koncertu pomohou ukrajinským uprchlíkům

Šek na 100 tisíc korun předali společnosti Člověk v tísni hejtman Josef Suchánek a jeho první...
00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum...
00:06:10

Víte, že? 39/2022

Město Olomouc má nový haptický model Sloupu Nejsvětější trojice. Stavba tramvajové trati na Nové Sady je...
Generated by Feedzy