Přeložit náš web

St, 12. 6. 2024.

Svátek má Antonie.

15.7 C
Olomouc
15.9 C
Prostějov
15.2 C
Přerov
13.4 C
Šumperk
11.6 C
Jeseník
Středa, 12. června 2024.

Svátek má Antonie.  Dobré odpoledne.

Letošního UP weeku se účastní 30 středoškoláků

Prohloubit své znalosti a získat jasnější představu o svém dalším studiu a profesním směřování mohou v rámci akce UP week studenti druhého ročníku Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické v Olomouci na Univerzitě Palackého. Během pěti dnů středoškoláci navštíví přednášky a výzkumná pracoviště na přírodovědecké a pedagogické fakultě a také na fakultě tělesné kultury.

„Už třetím rokem mohou studenti oboru Technické lyceum s IT specializací navštívit vybraná pracoviště Univerzity Palackého. Smyslem akce je ukázat další možnosti studia a navázat případnou spolupráci při realizaci seminárních a maturitních prací,“ uvedl ředitel školy Josef Kolář.

Studenti v pondělí dopoledne navštívili přírodovědeckou fakultu, konkrétně katedru informatiky. „Studentům jsme představili další možnosti studia na naší katedře a poté jsme se věnovali reprezentaci 3D objektů v počítači. Zaměřili jsme se především na konstruktivní geometrii, která stojí za modelovacími CAD softwary. Ukázali jsme si také základy algoritmického modelování v OpenSCAD,“ nastínila Markéta Trnečková z katedry informatiky.

Třicet středoškoláků dále zavítá na katedru experimentální fyziky. „Posluchačům bude představen základ optické mikroskopie, jejíž rozlišovací schopnost je omezena difrakčním limitem. Těžiště přednášky bude zaměřeno na skenovací a transmisní elektronovou mikroskopii, která využívá vlnových vlastností urychlených, nabitých částic – elektronů,“ uvedl Roman Kubínek. Studenti navštíví také pedagogickou fakultu a fakultu tělesné kultury.

„Od UP weeku očekávám nové informace, které mě obohatí a pomohou mi při výběru dalšího studia nebo zaměstnání. Ještě stále hledám, čím se budu zabývat,“ řekl student druhého ročníku Ondřej Malík.

Read More

Nemocnice AGEL Jeseník obdržela darem fotografie od cestovatelky Aleny Ceplové

Fotoobrazy z výstavy z Vlastivědného muzea Jesenicka byly na základě hlasování návštěvníků darovány Nemocnici AGEL Jeseník. Read More

DIGEOCAT & Lib: digitální nástroj pro efektivnější výzkum cestopisných textů

Odborníci, studenti i laická veřejnost budou mít na přelomu let 2025/26 k dispozici nástroj, který jim umožní efektivnější výzkum rozsáhlého korpusu...

Neuteklo vám?

Téma týdne 23/2024

Neutěšený stav areálu tržnice se zásadně nezměnil několik desítek let. Jeho současným správcem je od roku 2022 Výstaviště flora Olomouc. Prostor je poměrně frekventovaným místem, kudy denně projde mnoho...

Olomouc oslavila svůj svátek

Čestné stráže, průvod, folklór i žehnání alegorické sochy. Letošní Svátky města Olomouce jsou za námi. Ve...

Kvalita vody přírodního koupaliště Poděbrady je vhodná ke koupání

První letní dny pomalu ale jistě vybízejí ke koupání. Například oblíbené přírodní koupaliště Poděbrady u Olomouce...

Otevřená radnice 24/2024

V Otevřené radnici se věnujeme dotazu, který se týká reklamních polepů tramvají DPMO. A také se...

Kraj zblízka 24/2024

V Olomouckém kraji byla dokončena historicky největší modernizace vlaků. Do regionu bylo dodáno celkem 27 nových...