Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Út, 9. 8. 2022.

Svátek má Roman.

CzechEnglishPolishUkrainian
16 C
Olomouc
15.7 C
Prostějov
16.2 C
Přerov
13.2 C
Šumperk
14 C
Jeseník
Úterý, 9. srpna 2022.

Svátek má Roman.  Dobré ráno.

Letní vlna covidu: Vedení univerzity vyzývá k obezřetnosti a ohleduplnosti

Přestože jsou prázdniny v plném proudu a všichni se snažíme zrekreovat a nabrat síly do dalšího akademického roku, koronavirová nákaza na září, zdá se, nečeká. Počty nakažených v těchto dnech pozvolna, ale pravidelně narůstají. V současnosti nelze spolehlivě odhadnout, jak se bude charakter onemocnění v blízké době vyvíjet, nicméně jistá obezřetnost je bezesporu na pořadu dne. Vládní opatření zatím situaci nekorigují, zodpovědnost tedy zůstává na každém z nás – zkusme i svou troškou ohleduplnosti přispět k tomu, abychom si univerzitní i běžný život mohli užívat i nadále bez nepříjemností.

„Přestože bychom si jistě všichni přáli, aby už další pandemické vlny nepřicházely, šíření onemocnění covid-19 v posledních týdnech ukazuje, že se nám to pravděpodobně nesplní. Každý z nás ale může svým zodpovědným racionálním přístupem a dodržováním jednoduchých pravidel přispět k tomu, abychom situaci zvládli bez nutnosti zavádět přísná opatření, která by omezovala náš osobní i akademický život. Věřím, že jsme z uplynulých let dostatečně zkušení a že i nadcházející období společně zvládneme,“ podotkl směrem ke studentům a zaměstnancům univerzity rektor Martin Procházka.

Není však nutné se příliš omezovat nebo měnit své chování, stačí být jen o něco důslednější. Klíčová je ohleduplnost, kterou bychom měli mít na paměti běžně – a to jak k okolí, tak ke svému vlastnímu zdraví. Stále bychom měli věnovat zvýšenou pozornost hygieně rukou a izolovat se od svých kolegů či spolupracovníků při známkách respiračního onemocnění. Nebojme se ani teď používat respirátor, necítíme-li se zcela zdrávi, abychom ochránili své okolí, a také v případě, že máme obavy o své vlastní zdraví. Respirátory pro tyto preventivní případy je možné si jednotlivě vyzvednout na Referátu bezpečnosti a požární ochrany UP (BOZP), sídlícím na adrese Křížkovského 8.

Co se týká případného preventivního otestování, Rektorát UP umožňuje svým zaměstnancům v případě jakékoliv nejistoty vyzvednout si samotest taktéž na referátu BOZP. Na dalších součástech se v období prázdnin prosím informujte o dostupnosti testů zbylých z předchozího kola testování (případně o dalších možnostech) u svého přímého nadřízeného.

V pondělí 18. července se navíc otevřela možnost podstoupit druhou posilující dávku očkování. Přehled aktuálně otevřených očkovacích míst naleznete na webu ockoreport.uzis.cz.

Další vývoj situace bude vedení univerzity i nadále permanentně monitorovat a jakékoliv změny v režimu na její půdě včetně případných doporučení Krizového štábu UP naleznete jako vždy primárně na speciálním covid webu UP, případně dalších kanálech. Aktuální počty nakažených v České republice a další související statistiky lze sledovat na webu ministerstva zdravotnictví.

 

[odkaz na zdroj]

Přerovský kalendář na rok 2023 byl slavnostně uveden do života. Jeho autorem je Jindřich Štreit

Přerovské kalendáře pro rok 2023 jsou už v prodeji. Sadu v podobě nástěnného, stolního a kapesního kalendáře si mohou zájemci koupit za 250...

Interní oddělení nemocnice Prostějov získalo nové vybavení

K vyšetřování i léčbě pacientů nyní na oddělení slouží nové echokardiografické  přístroje, telemetry, nová monitorovací zařízení i nové postele. Od rozsáhlé investice si nemocnice slibuje přesnější...

Neuteklo vám?

00:05:13

Téma týdne 30/2022

Stavba tramvajové trati na Nové Sady v Olomouci se pomalu ale jistě blíží do finále. Práce zatím postupují podle harmonogramu. Ukázal to kontrolní den, který se na staveništi konal....
00:02:38

Začal platit zákaz odběru vody z Trusovického a Dolanského potoka na Olomoucku

V Česku v posledních dnech panují vysoké teploty. Prohlubující se sucho ohrožuje život v celém říčním...
00:00:43

V Hranicích opravují chodník u bývalého kina

Hraničtí se dočkají nového chodníku. A to podél bývalého kina. Dělníci se do jeho rekonstrukce pustili...
00:05:18

Téma týdne 31/2022

Na olomouckém zimním stadionu se po letní přestávce opět objevil led. Týmy jednotlivých věkových kategorií se...
00:04:42

Otevřená radnice 31/2022

Jak to bude letos v Olomouci se sekáním trávy ve městě? Nebude se opakovat situace z...
Generated by Feedzy