Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Út, 16. 8. 2022.

Svátek má Jáchym.

CzechEnglishPolishUkrainian
15.5 C
Olomouc
15.8 C
Prostějov
15.2 C
Přerov
18.1 C
Šumperk
18.6 C
Jeseník
Úterý, 16. srpna 2022.

Svátek má Jáchym.  Dobré ráno.

Letní škola pro začínající výzkumníky bude zaměřena na zemědělství a biodiverzitu

Modelování dopadů zemědělských politik na biodiverzitu a ekosystémové služby bude tématem první Letní školy pro začínající výzkumné pracovníky, kterou ve dnech 12. – 16. září uspořádá katedra ekologie a životního prostředí přírodovědecké fakulty ve spolupráci s University of Leeds,  UFZ–Helmholtz Centre for Environmental Research, Technische Universität Dresden a dalšími partnery zapojenými do evropského projektu BESTMAP.

„Letní škola je primárně určená pro doktorandy a postdoky, ale rádi přivítáme i magisterské studenty se zaměřením v oblasti ekologie, životního prostředí, zemědělství a udržitelnosti,“ uvedl Tomáš Václavík z katedry ekologie a životního prostředí.

Pětidenní akce nabídne účastníkům příležitost seznámit se prostřednictvím praktických interaktivních cvičení s různými metodickými přístupy modelování biodiverzity a ekosystémových služeb v zemědělské krajině. Zároveň jim umožní získat praktické zkušenosti s aplikací těchto metod na reálných datech z případových oblastí projektu.

„Stávající přístupy hodnocení dopadů totiž nedostatečně zohledňují složitost rozhodování zemědělských subjektů a ignorují širší dopady zemědělských politik na přírodní, sociální a kulturní bohatství ve venkovských oblastech. Pochopení dopadů zemědělských politik na životní prostředí, a to včetně nástrojů jako jsou agroenvironmentální opatření nebo ekologické zemědělství, je zásadním krokem při hodnocení jejich účinnosti. Vědecké modely hrají důležitou roli při kvantifikaci těchto dopadů zejména na biologickou rozmanitost a ekosystémové služby poskytované zemědělskou krajinou,“ upřesnil Tomáš Václavík.

Účastníci Letní školy v rámci exkurze zavítají  i do okolí Šardic, tradiční zemědělské krajiny, které se přezdívá Moravské Toskánsko. „Je to jeden ze studovaných regionů našeho projektu. Studenti zde mohou získat praktické zkušenosti s modelováním dopadů zemědělské politiky na krajinu a ekosystémy, ale také vidět, jak jsou agroenvironmentální opatření implementována v praxi,“ dodal Bořivoj Šarapatka z katedry ekologie a životního prostředí.

Registrace na akci je otevřená do 12. srpna 2022. „Letní škola je zdarma a navíc pro tři vybrané účastníky nabízíme Travel Award v hodnotě 300 EUR,“ doplnil Tomáš Václavík. Projekt BESTMAP je financován z rámcového programu pro výzkum a inovace Evropské unie Horizont 2020 na základě grantové dohody č. 817501.

[odkaz na zdroj]

Získejte 500 Kč voucher na vstupenky do divadla s programem Aktivní město

Vážení diváci, ode dneška jsme zapojeni do programu Aktivní město, kde můžete získat voucher v hodnotě 500 Kč pro aktivní trávení...

Pomatený mladík pobíhal v kolejišti

V pátek ráno se na nás telefonicky obrátil vozmistr železniční společnosti, že na nádraží na ulici Jeremenkova se nachází podnapilá osoba, která...

Neuteklo vám?

00:04:46

Otevřená radnice 32/2022

V pravidelném pořadu Otevřená radnice pro vás i tentokrát máme dva dotazy od našich diváků. Věnovat se budeme mimo jiné i jednomu z železničních přejezdů ve městě.
00:02:35

Hejtmanství po dvou letech covidové pauzy obnovilo projekt Seniorské cestování

Po dvou letech covidové pauzy spustil Olomoucký kraj opět oblíbené seniorské cestovaní. Lidé nad šedesát let...
00:00:31

V plumlovské nádrži ubylo sinic, jakost vody je stále na stupni 3

Kde jinde než u vody se zchladit v tropických letních dnech. Teplé počasí ale kvalitě vody...
00:05:11

Téma týdne 32/2022

V pořadu Téma týdne pro vás tentokrát máme pozvánku na zbrusu novou akci s názvem Týden...
00:04:46

Otevřená radnice 32/2022

V pravidelném pořadu Otevřená radnice pro vás i tentokrát máme dva dotazy od našich diváků. Věnovat...
Generated by Feedzy