Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 18. 8. 2022.

Svátek má Helena.

CzechEnglishPolishUkrainian
31.8 C
Olomouc
32 C
Prostějov
31.4 C
Přerov
30.7 C
Šumperk
27.9 C
Jeseník
Čtvrtek, 18. srpna 2022.

Svátek má Helena.  Dobré odpoledne.

Letní čtení s Vydavatelstvím UP: Může střední Evropa rozhodnout o budoucnosti evropského kontinentu?

V době, kdy Česká republika předsedá Evropské unii, a těžiště evropského rokování se tak přeneslo do centra Evropy, je další letní tip na čtení z produkce Vydavatelství UP více než příhodný. Politická esej Revize střední Evropy z pera významných rakouských politických aktérů Emila Brixe a Erharda Buseka vznáší provokativní otázku: Může o budoucnosti Evropy rozhodnout středoevropský region? Odpovědi můžete díky českému překladu, který vznikl ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc, hledat bez nutnosti znalosti němčiny.

Jaká je střední Evropa současná a jaká bude ta budoucí? Jak se mění geopolitická a ekonomická realita našeho kontinentu? A může střední Evropa hrát roli ve vývoji celé Evropy? Nad tím vším se ve své knize „advokáti ideje střední Evropy“ Erhard Busek a Emil Brix zamýšlejí.

Jejich politická úvaha nabízí pohled na současnost i budoucnost střední Evropy v nečekaných souvislostech. Dvojice autorů přináší diagnózy i prognózy a odhaluje mnoho tušených, ale také nepředpokládaných historických, sociálních, kulturních a politických kontextů. Nechybí přitom ani reflexe vztahů mezi střední Evropou a Ruskou federací či Evropskou unií.

Kniha vyšla v rámci edice Fórum, na níž spolupracují Vydavatelství UP a Muzeum umění Olomouc. Cílem edice je nabídnout kritickou reflexi střední Evropy z různých perspektiv a českým čtenářům představit aktuální publikace středoevropského původu, které se věnují společensko-kulturním tématům a fenoménům.

O překlad knihy se postarala Zuzana Henešová, která publikaci detailněji představuje v nedávném rozhovoru pro Žurnál UP. Revizi střední Evropy si pak můžete objednat na e-shopu VUP. Nezapomeňte na letní slevu (viz níže)!

Knihy z Vydavatelství UP můžete kupovat na e-shopu nebo v prodejně na Zbrojnici. Zaměstnanci a studenti mohou na internetu i v kamenné prodejně celoročně využít 10% slevu (zaměstnanci najdou pokyny na webu, studenti v UPlikaci). V prodejně pak lze platit i FlexiPass poukázkami a kartami (v tomto případě však bez 10% slevy).

Až do konce srpna můžete při nákupu v e-shopu využít speciální 15% slevový kód letnicteni15.

[odkaz na zdroj]

SCHŮZE RADY MĚSTA PROSTĚJOVA

123. schůze Rady města Prostějova se bude konat v úterý dne 23. 8. 2022 od 10:00 hod. v jednací místnosti rady č. 5...

Prestižní hanácké derby. Béčko Sigmy v sobotu míří do Prostějova

Čtvrtý zápas rezervního týmu olomoucké Sigmy bude pořádně pikantní. Tým trenéra Augustina Chromého se v sobotu odpoledne vydá do nedalekého Prostějova. Utkání...

Neuteklo vám?

00:06:40

Kraj zblízka 33/2022

Hejtmanství uskutečnilo v letošní sezóně první celodenní zájezd seniorů za krásami Olomouckého kraje. Účastníci zamířili rovnou do Javorníku, a to za pouhých 200 korun. V Určicích na Prostějovsku opravují průtah...
00:02:24

V Loučné upravují koryto Desné. Zabránit to má dalším povodním

V Loučné nad Desnou na Šumpersku realizují stavební práce na nutných úpravách koryta řeky Desné. Cílem...
00:00:30

Na střední Moravě mohou teploty vyšplhat nad 34 °C, meteorologové vydali výstrahu

Meteorologové zpřísnili výstrahu před velmi vysokými teplotami. Ty by měly od čtvrtečního poledne až do 19...
00:03:44

Otevřená radnice 33/2022

Uvažuje se o navrácení zábradlí mezi tramvajové zastávky před budovou olomouckého hlavního nádraží? Opatření by mohlo...
00:06:40

Kraj zblízka 33/2022

Hejtmanství uskutečnilo v letošní sezóně první celodenní zájezd seniorů za krásami Olomouckého kraje. Účastníci zamířili rovnou...
Generated by Feedzy