Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Út, 5. 7. 2022.

Svátek má Státní svátek , Cyril a Metoděj.

CzechEnglishPolishUkrainian
19.7 C
Olomouc
19.4 C
Prostějov
20.8 C
Přerov
17.8 C
Šumperk
18 C
Jeseník
Úterý, 5. července 2022.

Svátek má Státní svátek , Cyril a Metoděj.  Dobré ráno.

Létaly čepice i balonky, čerství lékaři završili své studium

Další etapu svých životů otevřeli v tomto týdnu absolventi Lékařské fakulty UP, kteří v prostorách Slavnostního sálu Klášterního Hradiska převzali diplomy stvrzující úspěšné dokončení jejich studia. Vzduchem ovšem létaly nejen promoční čepice, neboť sérii promocí jako tradičně doplnilo i neformální setkání na fakultě, během kterého došlo na pouštění balonků ve tvaru srdce. Předávaly se také poháry nejlepším pedagogům.    

„Děkuji, že jste byli tak vynikajícími studenty, že jste vytrvali a že jste to náročné studium dotáhli až k zisku titulu. Jste dobrá vizitka naší fakulty a jsme na vás hrdí. Rád bych vám do budoucna popřál, aby vás obor, který si vyberete, vždy naplňoval a bavil a aby se vám dařilo nejen v profesním, ale i v osobním životě a abyste na studentská léta strávená na naší fakultě vždy rádi vzpomínali,“ popřál absolventům během setkání v dostavbě Teoretických ústavů děkan LF UP Josef Zadražil. Nechyběli ani další členové vedení fakulty, kteří si s přítomnými připili nejen na pěkné léto.

Děkan se společně s Terezou Špalkovou, předsedkyní Spolku mediků LF UP, který setkání připravil, také ujal vyhlášení výsledků ankety o nejlepšího pedagoga. Hlasování mezi sebou uspořádali studenti absolventských ročníků. Putovní pohár pro nejlepšího pedagoga v preklinických oborech převzala Alena Petráková z Ústavu veřejného zdravotnictví, z vyučujících klinických oborů nejvíce hlasů od absolventů dostal Jiří Lošťák z Ortopedické kliniky. Nejlepším pedagogem Zubního lékařství se stala již počtvrté přednostka Kliniky zubního lékařství Iva Voborná.

„A mládí je pryč,“ komentovali o malou chvíli později noví lékaři, když před svou alma mater sledovali, jak se jejich balonky ve tvaru srdce, symbolizující vykročení do praxe a další životní etapy, rozletěly po obloze nad blízkým sídlištěm.

Obsáhlejší komentáře přinesly proslovy, které zazněly v sále Klášterního Hradiska během promocí, kde zhruba tři stovky absolventů Všeobecného lékařství, Zubního lékařství, jejich anglických variant General Medicine a Dentistry a také programu Veřejné zdravotnictví převzaly své diplomy. Tímea Pilipová, čerstvá nositelka titulu MDDr., například s pousmáním hovořila o závislosti na kofeinu a profesní deformaci při stanovování diagnózy náhodných spolucestujících v tramvaji, také ale o spolužácích, bez kterých by možná s diplomem před promočními hosty nestála, o ochotných učitelích a podporujících rodičích, partnerech a přátelích. „Zanedlouho se vydáme vstříc novým zážitkům, ale na studentské časy v Olomouci nikdy nezapomeneme,“ zakončila svoji řeč. 

[odkaz na zdroj]

Pětadvacet let po povodních: Olomouc je na tom mnohem lépe, hotovo ale není

Čtvrtina století se naplnila v těchto dnech od týdne, který byl pro Moravu jedním z nejhorších v celých moderních dějinách.  Tehdy...

Usnesení ze 119. Rady města Prostějova

ze dne  28. 6. 2022

Neuteklo vám?

00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů v ulici Na Bystřičce? Na tyto otázky našich diváků z Olomouce odpoví další...
00:02:58

Rychlebské hory lákají na nový adrenalinový zážitek

Rychlebské hory patří mezi nejkrásnější místa v Olomouckém kraji. Nachází se až u česko-polské hranice a...
00:00:40

Než vyrazíte autem na dovolenou, zkontrolujte si dálniční známku

Vyhněte se nepříjemnostem s dálniční známkou dříve, než vyrazíte autem na dovolenou. Pokud ji nemáte, můžete...
00:05:19

Téma týdne 26/2022

Olomouc v těchto dnech opět po čase čelí vlně letních veder. Právě zvyšující se teploty jsou...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...