Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 3. 12. 2022.

Svátek má Svatoslav.

CzechEnglishPolishUkrainian
1 C
Olomouc
0.9 C
Prostějov
2.1 C
Přerov
1.9 C
Šumperk
2.6 C
Jeseník
Sobota, 3. prosince 2022.

Svátek má Svatoslav.  Dobré odpoledne.

Létaly čepice i balonky, čerství lékaři završili své studium

Další etapu svých životů otevřeli v tomto týdnu absolventi Lékařské fakulty UP, kteří v prostorách Slavnostního sálu Klášterního Hradiska převzali diplomy stvrzující úspěšné dokončení jejich studia. Vzduchem ovšem létaly nejen promoční čepice, neboť sérii promocí jako tradičně doplnilo i neformální setkání na fakultě, během kterého došlo na pouštění balonků ve tvaru srdce. Předávaly se také poháry nejlepším pedagogům.    

„Děkuji, že jste byli tak vynikajícími studenty, že jste vytrvali a že jste to náročné studium dotáhli až k zisku titulu. Jste dobrá vizitka naší fakulty a jsme na vás hrdí. Rád bych vám do budoucna popřál, aby vás obor, který si vyberete, vždy naplňoval a bavil a aby se vám dařilo nejen v profesním, ale i v osobním životě a abyste na studentská léta strávená na naší fakultě vždy rádi vzpomínali,“ popřál absolventům během setkání v dostavbě Teoretických ústavů děkan LF UP Josef Zadražil. Nechyběli ani další členové vedení fakulty, kteří si s přítomnými připili nejen na pěkné léto.

Děkan se společně s Terezou Špalkovou, předsedkyní Spolku mediků LF UP, který setkání připravil, také ujal vyhlášení výsledků ankety o nejlepšího pedagoga. Hlasování mezi sebou uspořádali studenti absolventských ročníků. Putovní pohár pro nejlepšího pedagoga v preklinických oborech převzala Alena Petráková z Ústavu veřejného zdravotnictví, z vyučujících klinických oborů nejvíce hlasů od absolventů dostal Jiří Lošťák z Ortopedické kliniky. Nejlepším pedagogem Zubního lékařství se stala již počtvrté přednostka Kliniky zubního lékařství Iva Voborná.

„A mládí je pryč,“ komentovali o malou chvíli později noví lékaři, když před svou alma mater sledovali, jak se jejich balonky ve tvaru srdce, symbolizující vykročení do praxe a další životní etapy, rozletěly po obloze nad blízkým sídlištěm.

Obsáhlejší komentáře přinesly proslovy, které zazněly v sále Klášterního Hradiska během promocí, kde zhruba tři stovky absolventů Všeobecného lékařství, Zubního lékařství, jejich anglických variant General Medicine a Dentistry a také programu Veřejné zdravotnictví převzaly své diplomy. Tímea Pilipová, čerstvá nositelka titulu MDDr., například s pousmáním hovořila o závislosti na kofeinu a profesní deformaci při stanovování diagnózy náhodných spolucestujících v tramvaji, také ale o spolužácích, bez kterých by možná s diplomem před promočními hosty nestála, o ochotných učitelích a podporujících rodičích, partnerech a přátelích. „Zanedlouho se vydáme vstříc novým zážitkům, ale na studentské časy v Olomouci nikdy nezapomeneme,“ zakončila svoji řeč. 

[odkaz na zdroj]

Čekání na branku příjemné nebylo, trenéři mě ale podrželi, těší Silvestera Kuska

Petr Martínek - O L O M O U C - Mora dokázala i podruhé v sezóně zdolat obhájce titulu z...

Kraj opravil dům dětí a mládeže. Radost mají i rorýsové

Dům dětí a mládeže v Janského ulici v Olomouci má nejen novou zateplenou fasádu, okna a dveře, ale i hnízda pro...

Neuteklo vám?

00:03:53

Otevřená radnice 48/2022

Chystá se olomoucká radnice v příštím roce zvyšovat poplatky pro obyvatele města? I na tento dotaz odpoví další díl pořadu Otevřená radnice. Premiéra každé úterý, po osmnácté hodině, na...
00:02:04

Dvouletá rekonstrukce důležité silnice mezi Prostějovem a Přerovem je hotová

Kolaudací a slavnostním přestřižením pásky byla oficiálně předána do provozu část silnice II/150 na trase Prostějov...
00:00:42

Unikátní aplikace děti učí a baví

Výuka českého jazyka spolu s výtvarnou výchovou je zábavou. Určitě pro žáky šesté třídy olomoucké základní...
00:05:14

Téma týdne 48/2022

Ruská agrese vůči Ukrajině trvá už více než 280 dní. Země se kvůli útokům na kritickou...
00:05:33

Víte, že? 48/2022

Město Olomouc vyhlásilo humanitární sbírku na podporu obyvatel ukrajinských měst Černivci a Irpiň. Unikátní webová aplikace nazvaná...
Generated by Feedzy