Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Pá, 2. 12. 2022.

Svátek má Blanka.

CzechEnglishPolishUkrainian
0.2 C
Olomouc
0.2 C
Prostějov
0.5 C
Přerov
-1.2 C
Šumperk
-0.8 C
Jeseník
Pátek, 2. prosince 2022.

Svátek má Blanka.  Dobré ráno.

Lékařská fakulta si zvolí nový senát

V polovině listopadu přistoupí členové akademické obce Lékařské fakulty UP k volebním urnám a zvolí nové složení Akademického senátu LF UP pro následující tříleté funkční období. Volby vyhlásili současní senátoři na svém prvním zasedání v novém akademickém roce.  

Volby se uskuteční ve dnech 14. až 16. listopadu, přičemž volit se bude postupně nejprve na Teoretických ústavech, pak ve Fakultní nemocnici Olomouc a v poslední volební den na Klinice zubního lékařství v centru města.

Kandidáty mohou členové akademické obce fakulty navrhovat do 27. října. Písemné návrhy se podávají předsedovi volební komise, kterým je Marek Szkorupa z I. chirurgické kliniky.

Přehled kandidátů bude zveřejněn 1. listopadu, o týden později se uskuteční jejich prezentace. Předběžné výsledky voleb budou známy 21. listopadu, k vyhlášení platných výsledků pak dojde po vypořádání případných námitek 28. listopadu. Ustavující zasedání AS LF UP, ve kterém zasedá 24 akademiků a 12 studentů, se uskuteční na začátku prosince.

Nutno dodat, že nové senátory v brzké době čeká důležitý úkol – volba děkana fakulty, neboť funkční období současného děkana Josefa Zadražila končí v květnu 2023.

Vzhledem k tomu, že jednání, na němž byly volby vyhlášeny, bylo zároveň i posledním v aktuálním složení, poděkoval předseda AS LF UP Dušan Klos senátorům za jejich práci. „Bylo to období bouřlivé, provázené řadou změn, nakonec ani já jsem na začátku funkčního období nepomýšlel na to, že budu stát na tomto místě. Chtěl bych vám poděkovat za vaši práci, které je v senátu a jeho komisích spousta, je nenahraditelná a je výraznou součástí našich akademických práv a svobod. Jsem velmi spokojen, že můžu být součástí této fakulty a tohoto senátu. A byl bych rád, kdyby i ten další senát kritickými hlasy a podněty pozitivně působil na další rozvoj naší lékařské fakulty a její spolupráce s Fakultní nemocnicí Olomouc.“

Poděkování za vynikající spolupráci jménem vedení fakulty přidal i proděkan Milan Kolář zastupující děkana Josefa Zadražila. Senátory také seznámil s některými novinkami z dění na fakultě, zmínil například přípravu Plánu realizace Strategického záměru LF UP na příští rok nebo vypsání výběrového řízení na zhotovitele nové budovy, v níž najde prostory pro své zázemí nejen lékařská fakulta, ale i fakulta zdravotnických věd.

Senátoři také schválili Výroční zprávu LF UP za rok 2021 a na zbývající dobu funkčního období zvolili nového studentského místopředsedu AS LF UP, kterým se stal Jakub Olejko z 5. ročníku Všeobecného lékařství.

V závěru jednání se senát také zabýval aktuální situací na UP v souvislosti s rozhodnutím rektora o rozvázání pracovního poměru s děkanem Přírodovědecké fakulty UP. Po krátké diskuzi AS LF UP v přijatém usnesení vyjádřil své znepokojení a požádal vedení univerzity o další informace.  

[odkaz na zdroj]

Krajští a městští radní společně jednali o důležitých projektech

Na stole byla témata školství, dopravy, sportu, kultury, sociální oblasti, financí a velkých investic.

Sigmu v pátek čeká přípravný zápas proti Kvítkovicím

Áčko sice poslední soutěžní zápas na podzim odehrálo v sobotu v Liberci, do konce kalendářního roku ještě ale svěřenci trenéra Jílka několik přípravných...

Neuteklo vám?

00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s úhradou kroužků, pobytů v přírodě, lyžařských kurzů nebo nejrůznějších školních akcí. Radnice se...
00:02:41

V Týně nad Bečvou budují kanalizaci a čističku. Stavba přinesla dopravní omezení

Už několik měsíců musí řidiči při průjezdu Týnem nad Bečvou počítat s dopravními omezeními. V obci...
00:00:49

Hasiče, záchranáře i policisty prověřilo cvičení. U Jívové si zkoušeli zásah u nehody...

Poblíž drážního tunelu u obce Jívová na Olomoucku se srazily dva vlaky. Na místě byly desítky...
00:05:33

Víte, že? 48/2022

Město Olomouc vyhlásilo humanitární sbírku na podporu obyvatel ukrajinských měst Černivci a Irpiň. Unikátní webová aplikace nazvaná...
00:03:53

Otevřená radnice 48/2022

Chystá se olomoucká radnice v příštím roce zvyšovat poplatky pro obyvatele města? I na tento dotaz...
Generated by Feedzy