Přeložit náš web

Ne, 3. 3. 2024.

Svátek má Kamil.

8.3 C
Olomouc
8.2 C
Prostějov
8.7 C
Přerov
7.9 C
Šumperk
7.3 C
Jeseník
Neděle, 3. března 2024.

Svátek má Kamil.  Dobré ráno.

Kouzlo Asie, historie umění i bystrý mozek. U3V nabízí zájemcům nové programy

Proniknutí do tajů exotické asijské kultury, brilantní ovládnutí počítače nebo cvičení pro tělo i mozek, to vše a mnohem víc nabízí v letním semestru veřejnosti Univerzita Palackého. Bohatá nabídka napříč obory je určena zájemcům, kteří si chtějí rozšířit své znalosti a dovednosti na Univerzitě třetího věku (U3V).

U3V rozšiřuje svou vzdělávací nabídku pro zájemce z řad veřejnosti pravidelně. Aktuálně si mohou lidé vybírat aktivity, kterým se chtějí věnovat od února do června. „Připravili jsme tři jednosemestrální programy. První jsme nazvali Hudba, literatura a výtvarné umění, druhý se pod názvem Východní kultura zaměří na poznávání Asie. Vždy v nabídce myslíme i na aktivní životní styl našich frekventantů, takže nechybí program Zdraví a pohyb, v němž si osvojí základy lukostřelby, tai chi nebo vyzkouší různá cvičení, která udrží fit jejich mozek. Myslíme i na potřebu zvyšování mediální gramotnosti,“ uvedla Klára Tesaříková Čermáková, vedoucí oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce UP.

Do programu je možné se přihlásit do konce února. Zájemci by si měli pospíšit, protože právě U3V se na olomoucké univerzitě těší velké oblibě. V akademickém roce 2023/24 nabídla veřejnosti na tři desítky programů a kurzů. „Do aktivit U3V se zapojuje všech osm fakult Univerzity Palackého. Na výuce se podílí více než 30 garantů a dalších 50 lektorů, jak z akademické sféry, tak různých odborníků z praxe,“ řekla Klára Tesaříková Čermáková a připomněla, že U3V při UP patří mezi nejstarší univerzity svého druhu v naší republice, její vznik se datuje již od roku 1986.

„Zájem o vzdělávání i ve zralejším věku rok od roku roste. Je to důkaz, že si lidé uvědomují smysl celoživotního vzdělávání, kdy si nemusí doplňovat jen profesní znalosti, ale naopak rozšiřují si obzory v různých oblastech,“ doplnila vedoucí oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce UP.

Kontakty pro přihlášení: e-mail: u3v@upol.cz, tel.: +420 585 633 408, přihlášky najdete zde: https://u3v.upol.cz/pro-zajemce/.

Nabídka na nový akademický rok 2024/2025, která bude obsahovat dvouleté, jednoleté, jednosemestrální programy i jazykové kurzy několika úrovní, bude zveřejněna v květnu 2024 zde: https://u3v.upol.cz/pro-zajemce/.

Read More

Krátkodobé uzavření sběrného dvora v Příčné ulici

Ve dnech 5. až 11. března 2024 bude ve Sběrném dvoře v Příčné ulici měněna mostní váha. Z tohoto důvodu bude...

Hýbejte se a bavte s univerzitním sportovním centrem

Lekce jógy, společenského tance či indoorcyclingu, skupinový basketbal, florbal nebo volejbal, kurzy jezdectví, horolezectví i plavání. To je jen střípek ze...

Neuteklo vám?

00:07:30

Otevřená radnice 09/2024

Se stížností na hlučnost a prašnost z areálu sběrného dvora se na pořad Otevřená radnice obrátil jeden z našich diváků. Jak na jeho podnět odpoví olomoucký primátor? Nejen to...
00:02:34

Zdobnou fasádu plumlovského zámku čeká nákladná rekonstrukce. Začít má letos

Zámek v Plumlově na Prostějovsku patří k nejzajímavějším turistickým destinacím v našem kraji. Od loňského roku...
00:00:30

Nadace Agel přispěla pětileté Lindě na speciální ortézu

Pětiletá Linda trpí oslabením jedné poloviny těla. Díky speciální ortéze nyní může lépe chodit. Na tu...
00:05:32

Téma týdne 09/2024

Od ledna do března provádí pracovníci Technických služeb na území města Olomouce ořezy stromů. Lidé se...
00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli...