Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 30. 6. 2022.

Svátek má Šárka.

CzechEnglishPolishUkrainian
17.8 C
Olomouc
17.5 C
Prostějov
19.6 C
Přerov
18.3 C
Šumperk
18.7 C
Jeseník
Čtvrtek, 30. června 2022.

Svátek má Šárka.  Dobré ráno.

Konflikt v Přerově na ulici Husova

Od včerejšího večera policisté monitorují situaci na ulici Husova v Přerově, kde došlo ke srocení více osob a hlučnému konfliktu mezi lidmi žijící ve vyloučených lokalitách. Hlídka, která vyjela na místo, na základě oznámení na linku 158, zjistila, že nedochází k fyzickému napadání a situaci za přítomnosti asistenta prevence kriminality dostala pod kontrolu. Přibližně po dvou hodinách se ale situace vyhrotila tak, že po slovní výměně názorů 32letý muž dal dvě facky 16letému mladistvému.

S ohledem na situaci policie v nočních hodinách v dané lokalitě v rámci hlídkové činnosti zvýšila dohled a noc proběhla bez narušení veřejného pořádku. Uvedené jednání bylo zaevidováno jako přestupek proti občanskému soužití a bude postoupeno příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Dnešního dne v dopoledních hodinách došlo ale opakovaně ke konfliktu mezi oběma muži, kdy situace se obrátila a tentokrát zaútočil mladistvý a zranil staršího muže na hlavě. Napadený skončil v nemocnici na ošetření. Na místě policisté situaci opět dostali pod kontrolu, mladistvého útočníka a další osobu zajistili a převezli na služebnu k provedení potřebných úkonů. V současnosti je dnešní případ kvalifikován jako trestný čin výtržnictví. Vzhledem k předchozím událostem a k možnosti vzniku dalšího konfliktu dál situaci v dané lokalitě posíleným výkonem policie monitoruje a přijala potřebná opatření k zajištění veřejného pořádku, aby zde nedocházelo k dalším incidentům. (PČR)

Vyřazené, ale plně funkční autobusy z Olomouce dostanou záchranáři na Ukrajině

Různé instituce z Ukrajiny se na Krizový štáb města Olomouce obrátily s prosbou o poskytnutí vozidel pro záchranáře či zajištění nezbytných komunálních...

Pozor na omezení provozu ve Slavíči

Upozorňujeme motoristy, ze v době od 11. července do 20. srpna dojde k částečné uzavírce silnice I/47 v délce přibližně...

Neuteklo vám?

00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v těchto dnech. Její téma nebylo zvoleno náhodou.
00:02:23

Některé frekventované ulice v Olomouci se v létě uzavřou kvůli opravám

Obrnit trpělivostí se budou zřejmě už zanedlouho muset řidiči aut a cestující MHD v Olomouci. Ve...
00:00:29

Přerovský hasič získal zlato na mistrovství Evropy ve Firefitu

Přerovský hasič Martin Plšek exceloval na Mistrovství Evropy ve Firefitu v německém Hannoveru. V tandemu spolu...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...
00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže....