Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 30. 6. 2022.

Svátek má Šárka.

CzechEnglishPolishUkrainian
24.9 C
Olomouc
24.1 C
Prostějov
25.9 C
Přerov
23.5 C
Šumperk
22.8 C
Jeseník
Čtvrtek, 30. června 2022.

Svátek má Šárka.  Dobrý večer.

Knihovna ve Zbrojnici vystavuje akrylové malby Magdalény Bezděčíkové

Do knihovny ve Zbrojnici můžete v těchto dnech zajít nejen pro knihy, ale i na výstavu. V prostorách recepce je totiž k vidění výstava akrylových maleb Magdalény Bezděčíkové, absolventky Univerzity Palackého.

Celkem jedenáct abstraktních prací inspirovaných přírodními motivy si mohou návštěvníci prohlédnout v prostorách recepce Ústřední knihovny ve Zbrojnici. Autorkou je pětadvacetiletá Magdaléna Bezděčíková, absolventka Univerzity Palackého. „Miluji přírodu, její energii a čistotu, to, jak je úžasně rozmanitá, barevná, otevřená pro všechny a jak v ní dokáže člověk opustit myšlenky, které v sobě mít nechce a naopak jiné zase načerpat. Mám ráda stromy, jezera, pohledy v horách na hory, ale doslova zbožňuju moře, u něhož bych chtěla žít. Horizont, kde se mořská hladina míchá s nebem, to se mi asi nikdy neomrzí,“ přibližuje autorka.

Ačkoli nejoblíbenější technikou Magdalény Bezděčíkové je akvarel, pro výstavu ve Zbrojnici vybrala malby akrylové. „Akryly mi umožňují vyjádřit různé emoce, odpoutat pozornost od starostí, zrelaxovat, utřídit si myšlenky. Ráda využívám barevné kombinace, které působí uklidňujícím dojmem,“ vysvětluje.

Nejen u obrazů ve Zbrojnici budou diváci marně hledat jejich název. Autorka svá díla totiž nepojmenovává. Nechce názvem ovlivňovat diváka a naznačovat mu, co by měl v malbě vidět. Naopak chce, aby obraz působil na každého individuálně a aby si v něm každý našel to své. Výstava bude v recepci Zbrojnice k vidění do konce června.

[odkaz na zdroj]

Nový most Václava Rendera je otevřen! Pro Olomouc to znamená hned dvě premiéry

Je úplně nový a přitom lehce připomíná cosi z olomouckého fotoarchivu. Nejen tím je most na Masarykově třídě zajímavý. V první...

Město Hranice získalo certifikaci společenské odpovědnosti

Výkonný ředitel České společnosti pro jakost Ing. Petr Koten, MBA předal na jednání zastupitelstva města starostovi Jiřímu Kudláčkovi Certifikát shody systému...

Neuteklo vám?

00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v těchto dnech. Její téma nebylo zvoleno náhodou.
00:02:05

Dobrochov na Prostějovsku reprezentuje Česko v mezinárodní soutěži Evropská kvetoucí sídla

Obec Dobrochov na Prostějovsku má pouhých 350 obyvatel. Přesto teď reprezentuje Českou republiku jako jediný zástupce...
00:00:29

Dva vysloužilé olomoucké autobusy pomůžou na Ukrajině

Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. Vozy z Olomouce převezou hasiči z Hlučína a poté poputují přes...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...
00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže....