Přeložit náš web

Pá, 1. 3. 2024.

Svátek má Bedřich.

10.4 C
Olomouc
9.8 C
Prostějov
7.2 C
Přerov
9.5 C
Šumperk
8.9 C
Jeseník
Pátek, 1. března 2024.

Svátek má Bedřich.  Dobré ráno.

Kineziologická konference hostila 130 účastníků od nás i ze zahraničí

Zcela zaplněný přednáškový sál v budově Y Fakultní nemocnice Olomouc hostil III. kineziologickou konferenci. Na akci pořádané Ústavem klinické rehabilitace Fakulty zdravotnických věd UP a Oddělením rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc byla slyšet čeština, slovenština i angličtina a vystoupilo bezmála dvacet odborníků z domácích i zahraničních univerzit a fakultních nemocnic.

„Jsme moc rádi, že o letošní konferenci byl takový zájem. Měli jsme sto třicet účastníků. Příspěvky, které se vesměs zabývaly implementací výsledků výzkumu do praxe, byly velmi přínosné stejně jako diskuze nad jednotlivými tématy. Těší nás, že jsme mohli pro tuto již tradiční akci využít krásné prostory moderní budovy Y ve Fakultní nemocnici Olomouc,“ shrnula spoluorganizátorka konference Barbora Kolářová, která působí jako pedagog v Ústavu klinické rehabilitace FZV UP. Konference byla organizována za podpory vedení FZV UP – záštitu nad akcí převzal děkan Jiří Vévoda a logistickou podporu zajistila proděkanka Petra Mandysová v rámci projektu PROPOST.

Úvodní blok patřil hostům z University of Central Lancashire v britském Prestonu, „Naše pozvání opět přijal dlouholetý spolupracovník Jim Richards, uznávaný odborník v oblasti biomechaniky. Poprvé na naší konferenci vystoupila jeho kolegyně Louise Connellová, která je expertkou na neurorehabilitaci,“ zmínila Barbora Kolářová. Mezi dalšími hosty byli například Jan Vacek z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, Marcela Míková ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nebo zástupci Fakultní nemocnice Olomouc Alois Krobot, Miroslav Haltmar či Jiří Horníček. Hned několik přednášek se dotýkalo tématu covid-19 – Petra Gaul Aláčová z Ústavu klinické rehabilitace FZV UP hovořila o tom, že onemocnění covid-19 postihuje do značné míry nervový systém, a to jak centrální, tak periferní a velkou měrou i autonomní. Přednosta ústavu Petr Konečný ve své přednášce hovořil o postcovidových bolestech hlavy a možnostech léčby a rehabilitace.

Letošní ročník konference přinesl také jednu novinku. „Zkusili jsme do programu poprvé zařadit posterovou sekci, v rámci níž vystoupila Adéla Balejová z Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni s příspěvkem na téma patellofemorální bolestivý syndrom s intervencí tapingu,“ popsala Barbora Kolářová.

„Byla to povedená konference, která měla velký ohlas. Věřím, že další ročník naší tradiční kineziologické konference bude stejně tak úspěšný jako ten letošní. Chtěl bych poděkovat Barboře Kolářové a asistence Markétě Noskové za excelentní organizaci akce,“ zmínil Petr Konečný.

Sborník abstraktů z konference najdete ZDE.

[odkaz na zdroj]

V ulici U Pošty se bude opravovat uliční vpusť, vjezd na parkoviště má být částečně omezen

V ulici U Pošty v Předmostí bude od pondělí 4. března probíhat oprava uliční vpusti, a to včetně napojení potrubí do kanalizačního řádu....

Daněk mezopotámský

V PŘÍRODĚ ŽIJE POSLEDNÍCH ZHRUBA 600-700 JEDINCŮ.DO ZOO OLOMOUC PŘICESTOVALY 2 SAMICEDo olomoucké zoo přicestovaly dvě samice vzácného daňka mezopotámského. „Jedná...

Neuteklo vám?

00:06:46

Kraj zblízka 09/2024

Dnes společně zavítáme do Prostějova, do tamního muzea. Nově se zde otevřela expozice o Jiřím Wolkerovi. Návštěvníky nejen informuje o jeho životě, ale také inspiruje k jejich vlastní tvorbě. Na...
00:03:22

Červený kostel v Olomouci nabídne semináře i koncerty

Červený kostel v Olomouci se znovu otevřel veřejnosti v květnu loňského roku. Program nabízí jak pro...
00:00:39

Do olomoucké zoo přibyla nová mláďata

Olomoucká zoo přivítala nové přírůstky. Začátkem roku se narodilo celkem 8 mláďat oryxů. To ale ještě...
00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli...
00:07:30

Otevřená radnice 09/2024

Se stížností na hlučnost a prašnost z areálu sběrného dvora se na pořad Otevřená radnice obrátil...