Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 3. 12. 2022.

Svátek má Svatoslav.

CzechEnglishPolishUkrainian
-0.9 C
Olomouc
-0.8 C
Prostějov
-0.1 C
Přerov
-1.5 C
Šumperk
-1.3 C
Jeseník
Sobota, 3. prosince 2022.

Svátek má Svatoslav.  Dobré ráno.

Kineziologická konference hostila 130 účastníků od nás i ze zahraničí

Zcela zaplněný přednáškový sál v budově Y Fakultní nemocnice Olomouc hostil III. kineziologickou konferenci. Na akci pořádané Ústavem klinické rehabilitace Fakulty zdravotnických věd UP a Oddělením rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc byla slyšet čeština, slovenština i angličtina a vystoupilo bezmála dvacet odborníků z domácích i zahraničních univerzit a fakultních nemocnic.

„Jsme moc rádi, že o letošní konferenci byl takový zájem. Měli jsme sto třicet účastníků. Příspěvky, které se vesměs zabývaly implementací výsledků výzkumu do praxe, byly velmi přínosné stejně jako diskuze nad jednotlivými tématy. Těší nás, že jsme mohli pro tuto již tradiční akci využít krásné prostory moderní budovy Y ve Fakultní nemocnici Olomouc,“ shrnula spoluorganizátorka konference Barbora Kolářová, která působí jako pedagog v Ústavu klinické rehabilitace FZV UP. Konference byla organizována za podpory vedení FZV UP – záštitu nad akcí převzal děkan Jiří Vévoda a logistickou podporu zajistila proděkanka Petra Mandysová v rámci projektu PROPOST.

Úvodní blok patřil hostům z University of Central Lancashire v britském Prestonu, „Naše pozvání opět přijal dlouholetý spolupracovník Jim Richards, uznávaný odborník v oblasti biomechaniky. Poprvé na naší konferenci vystoupila jeho kolegyně Louise Connellová, která je expertkou na neurorehabilitaci,“ zmínila Barbora Kolářová. Mezi dalšími hosty byli například Jan Vacek z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, Marcela Míková ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nebo zástupci Fakultní nemocnice Olomouc Alois Krobot, Miroslav Haltmar či Jiří Horníček. Hned několik přednášek se dotýkalo tématu covid-19 – Petra Gaul Aláčová z Ústavu klinické rehabilitace FZV UP hovořila o tom, že onemocnění covid-19 postihuje do značné míry nervový systém, a to jak centrální, tak periferní a velkou měrou i autonomní. Přednosta ústavu Petr Konečný ve své přednášce hovořil o postcovidových bolestech hlavy a možnostech léčby a rehabilitace.

Letošní ročník konference přinesl také jednu novinku. „Zkusili jsme do programu poprvé zařadit posterovou sekci, v rámci níž vystoupila Adéla Balejová z Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni s příspěvkem na téma patellofemorální bolestivý syndrom s intervencí tapingu,“ popsala Barbora Kolářová.

„Byla to povedená konference, která měla velký ohlas. Věřím, že další ročník naší tradiční kineziologické konference bude stejně tak úspěšný jako ten letošní. Chtěl bych poděkovat Barboře Kolářové a asistence Markétě Noskové za excelentní organizaci akce,“ zmínil Petr Konečný.

Sborník abstraktů z konference najdete ZDE.

[odkaz na zdroj]

Kraj opravil dům dětí a mládeže. Radost mají i rorýsové

Dům dětí a mládeže v Janského ulici v Olomouci má nejen novou zateplenou fasádu, okna a dveře, ale i hnízda pro...

Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici

Také v sobotu čeká hráče Sigmy Olomouc zápas. Po páteční výhře 4:0 v přípravném utkání proti Kvítkovicím je tentokrát čeká Skalica. Do zimní...

Neuteklo vám?

00:05:14

Téma týdne 48/2022

Ruská agrese vůči Ukrajině trvá už více než 280 dní. Země se kvůli útokům na kritickou infrastrukturu potýká s výpadky dodávek elektřiny, tepla či pitné vody. V nelehké době...
00:02:04

Dvouletá rekonstrukce důležité silnice mezi Prostějovem a Přerovem je hotová

Kolaudací a slavnostním přestřižením pásky byla oficiálně předána do provozu část silnice II/150 na trase Prostějov...
00:00:42

Unikátní aplikace děti učí a baví

Výuka českého jazyka spolu s výtvarnou výchovou je zábavou. Určitě pro žáky šesté třídy olomoucké základní...
00:05:14

Téma týdne 48/2022

Ruská agrese vůči Ukrajině trvá už více než 280 dní. Země se kvůli útokům na kritickou...
00:05:33

Víte, že? 48/2022

Město Olomouc vyhlásilo humanitární sbírku na podporu obyvatel ukrajinských měst Černivci a Irpiň. Unikátní webová aplikace nazvaná...
Generated by Feedzy