Přeložit náš web

Ne, 3. 12. 2023.

Svátek má Svatoslav.

-4.4 C
Olomouc
-4.5 C
Prostějov
-4 C
Přerov
-8.8 C
Šumperk
-5.4 C
Jeseník
Neděle, 3. prosince 2023.

Svátek má Svatoslav.  Dobré ráno.

Jubilejní Národní konferenci transferu pořádala Univerzita Palackého

Každoroční Národní konference transferu pořádaná pod záštitou spolku Transfera.cz se uskutečnila v Olomouci v prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Inspirativní obsah zajistily zástupkyně evropských univerzit, které se podělily o zkušenosti a příklady dobré transferové praxe.

„Jsme potěšeni, že se po šesti letech opět setkáváme v Olomouci a můžeme prostřednictvím letošní konference zase o něco posílit transferovou komunitu v České republice. Řečníci konference potvrdili, že činnosti v oblasti transferu technologií a znalostí mají smysl a mohou výrazně přispět k inovacím a rozvoji ekonomiky,“ dodal Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP.

Úvodní přednášku 10. Národní konference transferu zahájila Sara Matt z Universität Innsbruck. Sdílela zkušenosti se spin-off firmami v rámci Innsbrucké univerzity a posluchače ohromila pravidelně pořádaným networkingem k propagaci startupové scény tzv. Skinnovation, který v Innsbrucku probíhá, jak jinak, než na lyžařském svahu.

Pomyslnou štafetu pak převzala Marie Louise Blankenstein z Vrije Universiteit Amsterdam, jejíž vstup se zaměřoval na tzv. inovační ekosystém přinášející nové možnosti spolupráce se soukromým sektorem, a Ólöf Vigdís Ragnarsdóttir z University of Iceland následně představila fungující univerzitní infrastrukturu zajišťující efektivnější transfer technologií a lepší řízení univerzitních startupů. Dopolední blok přednášek byl zakončen praxí z českého prostředí. Kateřina Joselová, vedoucí oddělení vědecké diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR, seznámila hosty s agendou oddělení, jehož hlavním posláním je zvýšit šanci české vědy na úspěch v zahraničí.

Odpolední část konference nabídla panelovou diskuzi, která se věnovala způsobům a možnostem oceňování technologií pro účely komercializace a zakládání nových společností. Po zakončení přednáškové části se hosté přesunuli do nové univerzitní budovy Envelopa Hub, kde jim zástupci VTP UP představili Centrum inovací a transferu technologií UP.

„Letošní konference byla velmi specifická tím, že nabídla účastníkům cenný pohled na transfer znalostí a technologií a podporu podnikání v evropském rozměru díky hostům z univerzit sdružených v alianci Aurora. Díky obsahově velmi kvalitní a aktuální panelové diskuzi, kterou jsme pojali spíše jako kulatý stůl, jsme však nezapomněli ani na národní úroveň,“ řekl Petr Suchomel, vedoucí oddělení transferu znalostí a technologií VTP UP.

Read More

Výročí letecký transportů novorozenců

Letecká záchranná služba Olomouckého kraje připomíná první výročí od obnovení provozu leteckého inkubátoru v kraji. Přečtěte si výroční článek našeho provozovatele LZS...

Začíná vánoční program, kluziště bude později (fotogalerie)

Vánoční trhy v Hranicích začaly v pátek 1. prosince vánočními trhy, rozsvícením Vánočního stromu a koncerty za velmi početné účasti, jak...

Neuteklo vám?

00:05:14

Otevřená radnice 48/2023

Přejmenuje se Žižkovo náměstí v Olomouci na náměstí T. G. Masaryka? A nahradí prošlapanou polní cestu za městem osvětlený chodník? Na tyto otázky našich diváků odpoví další díl pořadu...
00:02:25

V Troubelicích mají po sto letech nový kulturní dům

Obec Troubelice na Uničovsku se může pochlubit novým kulturním domem. Navíc s ojedinělou a originálně pojatou...
00:00:43

Dobrovolní hasiči dostali nové vybavení i plyšáky

Nové zásahové vybavení si z rukou olomouckého primátora převzali dobrovolní hasiči. Jednalo se hlavně o ochranné...
00:05:11

Téma týdne 48/2023

Obliba Olomouce jako destinace na výlet mezi lidmi roste. V těchto dnech to ostatně dokládají i...
00:05:26

Víte, že? 48/2023

Město Olomouc si nechalo vypracovat podrobnou analýzu o možnostech sloučení dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského...