Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 3. 10. 2022.

Svátek má Bohumil.

CzechEnglishPolishUkrainian
14.3 C
Olomouc
14.1 C
Prostějov
14.1 C
Přerov
10.9 C
Šumperk
9.5 C
Jeseník
Pondělí, 3. října 2022.

Svátek má Bohumil.  Dobré odpoledne.

Jan Buček: Hodně záleží na tom, jaký nápad prodáváte

Prodej nového výrobku je běh na dlouhou trať. Své o tom ví Jan Buček, absolvent oboru Experimentální biologie na přírodovědecké fakultě. Během doktorátu zjistil, že výzkum není to, čemu by se chtěl v budoucnu věnovat. Svou profesní kariéru chtěl od začátku spojit s hmotnostní spektrometrií. Ze servisního technika se vypracoval na obchodního manažera pro technologický startup v německém Augsburgu.

Díky studiu si Jan Buček uvědomil, že každý má možnost nastavit si laťku v životě podle sebe, a že za svým cílem musí jít postupně. Trpělivě a s pokorou.

Pracujete jako obchodní manažer pro technologický startup. Co obnáší tato práce?

Obnáší především komunikaci s lidmi. Musíte být hodně proaktivní a hodně „splachovací“, protože vás lidé velmi často odmítají. Na druhou stranu, když už kontakt s obchodními partnery navážete, je pak velmi intenzivní a ta práce za to stojí. Je to klasická obchodní pozice a myslím, že to tak funguje v celém obchodním světě.

Vy se tedy snažíte prodat váš nápad dále?

Ano, je to tak. Moje pozice spočívá v tom, že promuji nápad nebo produkt. Snažím se nacházet vztyčné plochy mezi námi a lidmi, kteří by ho mohli potenciálně použít.

To musí být v dnešní době docela těžké.

Strašně záleží na tom, jaký nápad prodáváte. Když za vámi stojí produkt, který dává smysl, a který lidem může pomoci, tak se ta práce dělá strašně snadno. Pak si to užívám.

Jaké je startupové prostředí?

Je rychlé a dynamické. Ve firmě pracuji přes rok a mám pocit, že uběhl týden. Je to neskutečně dynamické prostředí a neustále se něco děje. Mně to ale vyhovuje. Také se mi líbí, že v prostředí, ve kterém pracujeme, se dostaneme k zajímavým obchodním partnerům jako je FBI, NASA či americká armáda.

Jak jste tuto práci získal?

Na přírodovědecké fakultě jsem studoval obor Experimentální biologie. Po ukončení magisterského studia jsem nastoupil na doktorát, během kterého jsem zjistil, že výzkum není to, čemu bych se chtěl v budoucnu věnovat. Díky tomuto oboru jsem se začal zajímat o hmotnostní spektrometrii. Nejprve jsem pracoval jako servisní technik u firmy, která prodává hmotnostní spektrometry. Posléze jako produktový manažer v České republice. Přes tuto firmu jsem se pak dostal k biotechnologickému startupu v Německu.

Hrálo nějakou roli i štěstí?

Určitě, vždycky hraje roli štěstí. Na začátku, když jsem nastupoval na doktorát, jsem vůbec nevěděl, co chci nebo nechci dělat. Když jsem si to uvědomil, měl jsem štěstí, že se na pracovním trhu objevila nabídka, která naprosto seděla mým představám. U prvního zaměstnavatele jsem pak narazil na firmu, u které v současné době pracuji. To také považuji za štěstí. I to, že když jsem se rozhodl pro práci v zahraničí, tak jsem do firmy zavolal a oni zrovna měli otevřenou pozici, kterou jsem hledal. Je to jen o štěstí (smích).

Celý rozhovor si můžete poslechnout na Spotify v podcastu přírodovědecké fakulty Kam po Přírodě.

[odkaz na zdroj]

Digitální povodňový plán a digitalizace varovného systému obyvatel bude podpořen dotací

Statutární město Prostějov bylo úspěšné při získání dotace z Operačního programu životní prostředí na projekt „Digitální povodňový plán města Prostějova a digitalizace...

Sigma a Ricardo Piňa se dohodli na ukončení smlouvy

Venezuelský ofenzivní fotbalista Ricardo Piňa se dohodl se Sigmou na ukončení smlouvy. Fotbalista, který figuroval převážně na soupisce B-týmu, se rozhodl...

Neuteklo vám?

00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Někdejší zámek patří Olomouckému kraji, který v něm zřizuje domov pro seniory. V...
00:02:08

V mezinárodní soutěži Evropská kvetoucí sídla získal Dobrochov zlatou medaili

Česká republika slaví úspěch. Díky malé vesnici Dobrochov na Prostějovsku, kde se mimořádně starají o životní...
00:00:34

Peníze z benefičního koncertu pomohou ukrajinským uprchlíkům

Šek na 100 tisíc korun předali společnosti Člověk v tísni hejtman Josef Suchánek a jeho první...
00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum...
00:06:10

Víte, že? 39/2022

Město Olomouc má nový haptický model Sloupu Nejsvětější trojice. Stavba tramvajové trati na Nové Sady je...
Generated by Feedzy