Přeložit náš web

Pá, 8. 12. 2023.

Svátek má Květoslava.

-1.3 C
Olomouc
-1.1 C
Prostějov
-0.3 C
Přerov
-0.4 C
Šumperk
-0.1 C
Jeseník
Pátek, 8. prosince 2023.

Svátek má Květoslava.  Dobré odpoledne.

Italský doktorand získává v CATRIN znalosti a dovednosti pro svůj výzkum

Na tříměsíční stáž v rámci svého doktorského studia přijel do CATRIN Univerzity Palackého Matteo Di Virgilio z Laboratoře materiálů pro energii a životní prostředí, která je součástí katedry chemie, materiálů a chemického inženýrství Giulia Natty na Milánské polytechnice. Vedle zlepšení svých znalostí a dovedností patří k přínosům jeho pobytu i navázání mezinárodních kontaktů.

Jeho hlavním výzkumným tématem je vývoj a zkoumání inovativních samoorganizovaných elektrolytů bez fluoru pro využití v palivových článcích.

„Cílem mého pobytu v CATRIN je provést další charakterizace materiálů, které studuji, a získat tak další znalosti, které mě mohou ve výzkumu posunout. Ve spolupráci se zdejšími vědci chceme zkoumat i možné nové kombinace, které by mohly přinést inovace v oblasti samoorganizovaných elektrolytů,“ uvedl doktorand.

Svoje přechodné působiště hodnotí mladý vědec pozitivně. „Budovy a kanceláře jsou krásné, laboratoře jsou nové a funkční a především lidé jsou nesmírně vstřícní. Zdejší stáž bude určitě vzrušující zkušenost,“ domnívá se.

Jeho pobyt na Univerzitě Palackého vznikl díky spolupráci vedoucího CATRIN-RCPTM Michala Otyepky s Giovanni Dotellim z Milánské polytechniky. „Matteo je velmi pracovitý a nadaný student, který se věnuje zajímavé problematice, která souvisí s přechodem na vodíkovou ekonomiku. Jsem rád, že u nás můžeme uvítat studenta z prestižní italské školy. Výměna studentů oboustranně přispívá k prohlubování spolupráce a sdílení znalostí. Věřím, že návštěva Mattea bude všestranně přínosná,“ řekl Otyepka.

Read More

Žijí mezi námi

Sál Kulturního klubu DUHA hostí již 14. ročník akce Žijí mezi námi s podtitulem "Být jiný není překážka". Read More

Neuteklo vám?

00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli, zástupci neziskových organizací a se starosty hovořili o tématech, které je tíží. Řezbář...
00:02:32

Hledáte program na zimu? Udělejte si výlet na Hanou!

Vánoční trhy, vánoce na hradech a zámcích, ale také třeba ledové plochy ve městech a obcích...
00:00:29

Pevnost poznání učí hrou. Nově i děti se zdravotním postižením

Pevnost poznání, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci, se nově otevírá školákům se zdravotním postižením....
00:05:28

Téma týdne 49/2023

Na dvou místech v Olomouci se v těchto dnech objevily dvě dodávky se speciální aparaturou. V...
00:05:05

Otevřená radnice 49/2023

Uvažuje město Olomouc o tom, že by zlepšila propojení ulic Edvarda Beneše a Politických vězňů? A...