Přeložit náš web

Ne, 14. 4. 2024.

Svátek má Vincenc.

14.9 C
Olomouc
15 C
Prostějov
15.1 C
Přerov
13.5 C
Šumperk
12.7 C
Jeseník
Neděle, 14. dubna 2024.

Svátek má Vincenc.  Dobrý večer.

Etika a kultura krizové komunikace. Teologická fakulta otevírá druhý distanční program

Studijní nabídku Cyrilometodějské teologické fakulty UP obohatil nově schválený navazující magisterský program Etika a kultura krizové komunikace. V distančním formátu nabídne online studijní materiály – přednášky největších kapacit z oboru. Posluchači se mohou během dvou let studia těšit na interaktivní kurzy i online webináře. Přihlášky fakulta přijímá do 30. dubna 2024. 

Ke studiu mohou být přijati uchazeči s bakalářským titulem. Přijímací zkouška se bude skládat z motivačního dopisu a ústního pohovoru. Jde o druhý distanční program, který vedle Teologie online fakulta nabízí.

Hlavní myšlenkou oboru, který reaguje na aktuální požadavky praxe, je připravit absolventa, který bude umět analyzovat a aktivně se podílet na strategiích sdílení informací v průběhu krizí. Naučí se připravit a vést komunikační strategii, poskytovat odborné konzultace a dělat kvalifikovaná rozhodnutí pod tlakem.

„S rostoucím vlivem sociálních sítí, rozšířením kybernetických útoků, dezinformací a konfliktů vzniká ve společnosti naléhavá potřeba znalosti krizových komunikačních strategií. S myšlenkou na tyto kontexty jsme začali připravovat podklady pro akreditaci nového studijního programu,“ uvedl garant programu Jaroslav Franc z katedry komunikace.

Studium bude probíhat v prezenční i kombinované formě. Studenti se v rámci výuky setkají s řadou profesionálů, kteří se na novém studijním programu podílejí – například Krizovou komunikaci a její etické aspekty budou vyučovat Jan Tomandl z České tiskové kanceláře či Jan Kučmáč, specialista na krizovou komunikaci v AMI Communications.

„Program je postavený na myšlence trvale udržitelné komunikace, která se nejlépe osvědčí v komunikaci krizových situací. Je designovaný pro studenty, kteří mají zájem o etické otázky provázející komunikační strategie během krize ve všech jejich fázích,“ doplnil Jaroslav Franc.

Absolventi programu porozumí příčinám společenských, informačních, mezináboženských a interkulturních konfliktů a jimi motivovaného násilí. Budou schopni poučeně posoudit etické aspekty navržených strategií a citlivě je implementovat do praxe s ohledem na vzniklý krizový kontext a sociální dopady řešené situace. Uplatnění najdou v komerční i státní sféře či v neziskových organizacích.

Informace k navazujícímu magisterskému studijnímu programu Etika a kultura krizové komunikace jsou k dispozici na webové stránce www.krizovakomunikace.cz.

Read More

V menzách startuje kampaň na podporu zdravého životního stylu

To, co jíme, má dopad nejen na naše zdraví, ale také na životní prostředí. Udržitelná univerzita proto v menzách UP spouští kampaň,...

Jak na Parkinsona. Neurolog Martin Nevrlý o hluboké stimulaci mozku i…

Rozhovor pro Olomoucký deník Read More

Neuteklo vám?

00:06:48

Otevřená radnice 15/2024

Má město možnost při povolování uzavírek přísněji posuzovat a kontrolovat účelnost jejich délky trvání? Uvažuje město Olomouc v následujících letech zrevitalizovat prostor náměstí Hrdinů? Na tyto otázky najdete odpověď v dalším...
00:02:31

Hlavním motivem 59. ročníku AFO je paměť

Filmové projekce a špičkové dokumenty z celého světa, přednášky, diskuse a setkání. To vše letos přinese...
00:00:27

Výstava Hranice poznání představuje výsledky původního výzkumu Hranického krasu

Unikátní výstava v Hranicích odhaluje tajemství Hranické propasti. Prezentuje výsledky výzkumu vědců z Mendelovy univerzity v...
00:05:11

Téma týdne 15/2024

Rada města Olomouce schválila zadání studie, která ukáže, jak řešit celkovou rekonstrukci tramvajové trati v Hodolanech....
00:06:48

Otevřená radnice 15/2024

Má město možnost při povolování uzavírek přísněji posuzovat a kontrolovat účelnost jejich délky trvání? Uvažuje město Olomouc...