Přeložit náš web

Čt, 30. 11. 2023.

Svátek má Ondřej.

0.6 C
Olomouc
0.5 C
Prostějov
1.5 C
Přerov
-0.9 C
Šumperk
-0.4 C
Jeseník
Čtvrtek, 30. listopadu 2023.

Svátek má Ondřej.  Dobré odpoledne.

Doktorandky a doktorandi mohou využívat výhody ISICu i zaměstnanecké karty

Studentky a studenty doktorských studijních programů i další studující, kteří na UP zároveň pracují, dlouhou dobu trápila komplikovaná situace s identifikačními kartami – není totiž možné vlastnit zároveň průkaz ISIC a klasickou zaměstnaneckou kartu s čipem. Řešení v podobě bezčipové karty shrnuje tento text, který připravilo oddělení pro doktorské studium z podnětu Grémia doktorandek a doktorandů.

Podle zákona musí každý student/studentka vlastnit studentský průkaz. Na UP je průkazem studenta identifikační karta (ISIC či modrá studentská karta). Protože je ale vždy platná pouze poslední vytištěná čipová karta, nemůže být studujícím v prezenční formě doktorského studia zneplatněn jejich ISIC tiskem zaměstnanecké čipové karty. Doktorandi a doktorandky by tím přišli o mezinárodní benefity spojené s průkazem ISIC, jehož výdej není věkově omezen (to však neplatí o všech výhodách, které se na něj vážou).

Studenti, kteří jsou zároveň zaměstnanci, proto mají možnost nechat si vystavit bezčipovou zaměstnaneckou kartu. Stávající ISIC se tedy nadále uplatní v menzách, knihovnách nebo pro vstupy do budov, zatímco pro čerpání benefitů a slev u partnerů poslouží nová bezčipová karta. Podrobnější přehled využívání karet a výhod, které přináší status studenta a zároveň zaměstnance UP, přinášíme podrobněji níže.

Stravování v menzách

Doktorandky a doktorandi, kteří jsou zároveň zaměstnanci, mohou i nadále využívat výhodnějšího studentského stravování v menze a nakupovat v bufetech FreshUP. V případě, že je výše pracovního úvazku minimálně 3 hodiny denně, poskytuje UP navíc příspěvek na stravování v peněžní formě v podobě stravenkového paušálu.

Menzu je možné využívat také v roli zaměstnance na tzv. volný účet. V tom případě jsou platné zaměstnanecké ceny, které se nestrhávají z nabitého kreditu jako u studentů, ale z měsíční mzdy. V případě zájmu je zapotřebí na příslušeném mzdovém oddělení podepsat dohodu o srážkách ze mzdy.

Do knihovny i pro prezenční výpůjčky

ISIC se nadále uplatní i jako průkaz do univerzitní knihovny. Doktorandi/doktorandky a zároveň zaměstnanci/zaměstnankyně mohou využít výpůjčky většího počtu knih či výpůjčky prezenčních knih na omezenou dobu.

Vstupy do budov UP

V případě souběhu zaměstnání a studia je možné na kartu ISIC nechat nastavit i vstupy do univerzitních budov, prostor a učeben. K tomu potřeba oslovit odpovědnou osobu, která vstupy zařizuje. Na každé fakultě je odpovědnou osobou někdo jiný (nadřízený pracovník, vedoucí katedry či osoba spravující budovu), je tedy potřeba se poptat například u kolegů a danou osobu oslovit.

Bezčipová identifikační zaměstnanecká karta

Doktorand/doktorandka a zároveň zaměstnanec/zaměstnankyně může pro čerpání zaměstnaneckých benefitů požádat o tisk bezčipové karty zaměstnance. Bezčipová zaměstnanecká karta se však nevydává automaticky, v případě zájmu je třeba oslovit pracoviště identifikačních karet na CVT, které sídlí ve Zbrojnici na Biskupském náměstí 1 ve druhém poschodí. S vytištěnou bezčipovou identifikační kartou zaměstnance pak lze využívat zaměstnanecké benefity v rámci univerzity i u externích smluvních partnerů.

Ztrátu či odcizení jakékoliv identifikační karty je vždy nutné neprodleně nahlásit (prostřednictvím HelpDesku, telefonicky nebo mailem) a kartu zablokovat.

 

[odkaz na zdroj]

Zajištění lékárenské pohotovostní služby ve vánoční svátky 2023 a na Nový rok 2024.

Zajištění lékárenské pohotovostní služby ve dnech 25. 12., 26. 12. 2023 a 1. 1. 2024 Read More

Jednání Rady města Prostějova

Jednání Rady města Prostějova se uskuteční v úterý 5. 12. 2023 od 8:00. Read More

Neuteklo vám?

00:06:59

Kraj zblízka 48/2023

Zelenou školou Olomouckého kraje se stalo osm vzdělávacích institucí. Titul získaly za své ekologické aktivity. V Kojetíně je nejvyšší generace Amazon robotických center. V jednotlivých patrech budovy pracuje na 3...
00:02:39

Pomohli lidem z hořícího vlaku. Dva muži za záchranu životů dostali ocenění

Úterý 17. října, krátce po osmé hodině ráno. Na železničním přejezdu v Divišově ulici v Olomouci...
00:00:36

Zažijte pravé hanácké Vánoce. V muzeu v Příkazích

Jak se slavil konec roku na hanáckém venkově, jaké zvyky lidé dodržovali nebo jak vypadal štědrovečerní...
00:05:26

Víte, že? 48/2023

Město Olomouc si nechalo vypracovat podrobnou analýzu o možnostech sloučení dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského...
00:05:24

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2023

Začne projektová příprava rekonstrukce Domu kultury. Lidé mohou posílat nominace na Ceny města. Vánoční program má...