Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Pá, 30. 9. 2022.

Svátek má Jeroným.

CzechEnglishPolishUkrainian
12.7 C
Olomouc
12.7 C
Prostějov
12.8 C
Přerov
11.9 C
Šumperk
8.9 C
Jeseník
Pátek, 30. září 2022.

Svátek má Jeroným.  Dobré odpoledne.

Do Olomouce se již potřinácté sjedou tělocvikáři z celé země

Na závěr letních prázdnin připravila Fakulta tělesné kultury UP třináctý ročník pracovního setkání učitelů a dalších pracovníků v oblasti tělesné výchovy Těloolomouc, které nabídne množství inspirace nejen pro školní výuku. Připravený program ve dnech 25.–27. srpna absolvuje na čtyři sta účastníků.

„Za takový zájem jsme nesmírně rádi. Je přitom vidět, že je po tomto setkání po dvou letech proticovidových opatření a navzdory zvýšení cen hlad, přihlášky jsme uzavřeli podstatně dříve než u předchozích ročníků,“ uvedl garant akce Dušan Viktorjeník z katedry sportu. Zároveň připomněl, že se tělocvikáři měli v Olomouci setkat právě už vloni, kvůli epidemii covidu-19 ale bylo rozhodnuto o přesunu na letošní rok.

Na čtyři stovky přihlášených účastníků čeká nabitý program sestávající především z praktických, ale i teoretických lekcí vedených nejen odborníky z pořádající fakulty. „Z evaluace víme, že poptávka je zejména po bazálu, to jsou pohybové hry, gymnastika, atletika a plavání. Nechystáme tedy žádné převratné novinky. Zajímavé ale pro účastníky určitě bude to, že přijede zakladatel Těloolomouce Ferdinand Mazal, který je průkopníkem výuky pohybových her ve školní tělesné výchově a připravil pro nás dvě lekce. Zajímavá a podnětná bude jistě i diskuze účastníků s řediteli základních a středních škol a poměrně velký prostor bude věnován i problematice začleňování žáků se speciálními potřebami do výuky, a to v rámci teoretických i praktických lekcí,“ přiblížil Dušan Viktorjeník.

Kromě pracovní části program zahrnuje i společenský večer, cyklovýlet po okolí či komentovanou prohlídku Olomouce, čtvrteční zahájení akce zpestří svým vystoupením gymnastky SK UP.

Středobodem třináctého ročníku Těloolomouce bude Aplikační centrum BALUO v areálu FTK UP v Neředíně, jednotlivé lekce proběhnou ale také v tělocvičně Hynaisova a v prostorách Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické E. Pöttinga a ZŠ Olomouc, tř. Spojenců 8.

Pracovní setkání Těloolomouc je tradiční akcí fakulty tělesné kultury, na níž si nejen učitelé tělesné výchovy vyměňují zkušenosti již od roku 1995. Letošní ročník připomene i nedávné 30. výročí vzniku fakulty. Více o akci je k dispozici na www.teloolomouc.upol.cz.

[odkaz na zdroj]

Zimní semestr a covid: Nelekejte se, ale nepolevujte v obezřetnosti

Rádi bychom nechali po dvou letech běžet univerzitní život bez pojmů covid-19 či koronavirus, ale bohužel z toho nejsme ještě úplně venku....

Áčko znovu rozjede ligu v sobotu v Mladé Boleslavi

Po reprezentační přestávce se o víkendu znovu rozjíždí boje ve fotbalové FORTUNA:LIZE. Olomoucké fotbalisty čeká výjezd do Mladé Boleslavi. V souboji sousedů...

Neuteklo vám?

00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Někdejší zámek patří Olomouckému kraji, který v něm zřizuje domov pro seniory. V...
00:02:42

V sedmi obcích opraví vodovody a kanalizace z dotací kraje

Zásobování vodou a odpadové hospodářství je mimořádně důležité pro obce i města. A každá havárie nebo...
00:00:38

V  hořícím rodinném domě se měl nacházet jeho majitel

Požár rodinného domu v  Beňově na Přerovsku naštěstí neskončil tragicky. Podle oznamovatele se měl totiž uvnitř...
00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum...
00:06:10

Víte, že? 39/2022

Město Olomouc má nový haptický model Sloupu Nejsvětější trojice. Stavba tramvajové trati na Nové Sady je...
Generated by Feedzy