Přeložit náš web

Pá, 19. 7. 2024.

Svátek má Čeněk.

22.6 C
Olomouc
25.2 C
Prostějov
22.8 C
Přerov
23.2 C
Šumperk
22.6 C
Jeseník
Pátek, 19. července 2024.

Svátek má Čeněk.  Dobré ráno.

Do léta dokončíme opravy mostů dálnice D1 na hranici krajů

Od soboty 20. 4. 2024 budou pokračovat avizované opravy mostů dálnice D1. Obnova prací po zimní přestávce proběhne na rozmezí Olomouckého a Moravskoslezského kraje, konkrétně v katastrech obcí Bělotín (OL kraj) a Kujavy (MS kraj). Rekonstrukce mostů evidenčních čísel D1-382 a D1-402 nastane ve stejném procesu jako loni, dělníci budou mít k dispozici uzavřenou polovinu dálnice (u Bělotína dojde k uzavření dálničního pásu ve směru do Prahy, u Kujav stavba uzavře směr Ostrava). Provoz zůstane veden dvěma pruhy pro každý směr, režim 2+2 je zárukou plynulosti průjezdu husté dopravy navzdory snížené rychlosti.

U Bělotína počítáme s odstraněním stávajících vozovkových a izolačních vrstev před plošnou sanací mostovky. Dojde k nahrazení mostního svršku a údržbě mostních závěrů včetně zábradlí a protihlukových stěn. Kromě nových vrstev asfaltu je naplánované čištění a vyspravení odvodňovacích zařízení současně s výměnou svodidel. Most nad obcí Kujavy čeká podobný postup čili výměna mostního svršku a plošné sanace horního povrchu mostovky. Mostní závěry, protihlukové stěny a odvodňovací žlaby zůstanou zachovány, ovšem nevyhnou se čištění a odborným revizím. Před dokončením projektu proběhne zpevnění podloží, položení nového asfaltu a také doplnění svodidel.

Do veřejného výběrového řízení se přihlásilo celkem sedm uchazečů. Po vyhodnocení nabídkové ceny a délky navrženého harmonogramu se zhotovitelem stalo sdružení firem Firesta-Fišer, rekonstrukce, stavby a Hroší stavby Morava. Smluvní cena oprav dosahuje cca 117,9 milionu Kč, hotovo bude do první poloviny července.
Článek Do léta dokončíme opravy mostů dálnice D1 na hranici krajů se nejdříve objevil na Ředitelství silnic a dálnic s. p. pro Olomoucký kraj.

Read More

Jezdil po D1 v protisměru

OLOMOUCKÝ KRAJ - Policisté z dálničního oddělení po řidiči pátrají. Read More

Vychází prázdninové číslo krajského měsíčníku

Jeho hlavním tématem je cestovní ruch. Kraj totiž nabízí parádní zážitky. Read More

Neuteklo vám?

Téma týdne 28/2024

Olomoucká pevnost poznání se zaměřuje na popularizaci vědy, pro všechny generace. Na prázdniny nyní připravila interaktivní výstavu nazvanou „Po stopách slonů“. Nabízí řadu zajímavých poznatků o jejich životě i...

Koryto řeky Bystřice v Olomouci se opravuje

Opěrné zdi a koryto řeky Bystřice v Olomouci procházejí opravou. Vypustit se musela jezová zdrž. Povodí...

Letní škola češtiny pro cizince na UPOL

Univerzita Palackého v Olomouci již tradičně pořádá letní školu pro cizince, kteří se chtějí učit česky....

Otevřená radnice 29/2024

V Otevřené radnici zavítáme na Petelinovu ulici kvůli dlouhodobě špatnému stavu chodníku. Kdy bude opraven? V Koželužské...

Kraj zblízka 29/2024

V pobytových sociálních službách dlouhodobě chybí lůžkové kapacity pro seniory. Část jich má Olomoucký kraj, další...