Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Ne, 5. 2. 2023.

Svátek má Dobromila.

CzechEnglishPolishUkrainian
-4.6 C
Olomouc
-2.5 C
Prostějov
-3.6 C
Přerov
-3.8 C
Šumperk
-3.5 C
Jeseník
Neděle, 5. února 2023.

Svátek má Dobromila.  Dobré ráno.

Děkan Šafář představil návod pro prevenci nevhodného chování

Pro Fakultu tělesné kultury UP je klíčovou hodnotou bezpečné a přátelské prostředí s jasně nastavenými hranicemi, vzájemný respekt, ohleduplnost a úcta. Tato slova uvozují nově připravovaný materiál týkající se prevence nevhodného chování na fakultě, se kterým děkan Michal Šafář seznámil členy Akademického senátu FTK UP. Na prvním zasedání v novém akademickém roce se kromě tohoto probíraly i uvažované změny ve sportu na univerzitě.

Představeným návodem, který bude základním kamenem prevence nevhodného chování a zejména sexuálního obtěžování na fakultě, vedení FTK navazuje na dřívější diskuze na univerzitě. „Po konzultacích s kolegy psychology a především Danou Štěrbovou a s inspirací, jak to mají upraveno jinde, jsme připravili jasný a jednoduchý dokument, který říká, co má člověk dělat v případě, že je obtěžován anebo z obtěžování obviněn. Tento materiál rozešleme všem studentům a zaměstnancům a bude i transparentně umístěn na webu fakulty,“ uvedl děkan Michal Šafář.

Dokument stručně vysvětluje, co je to sexuální obtěžování, a uvádí kontakty zejména na Psychologickou poradnu FTK UP, na kterou se mohou studenti či zaměstnanci, kteří se stali objektem takového chování nebo je proti nim vzneseno obvinění z obtěžování, obrátit. V poradně je možné kontaktovat Danu Štěrbovou, Janu Harvanovou, Hanu Pernicovou, Michala Šafáře nebo Michala Vičara.

Vedle představení tohoto důležitého materiálu byly zásadním tématem zasedání AS FTK UP uvažované změny v organizaci a řízení sportu na Univerzitě Palackého. Kromě senátorů se do diskuze k návrhu, který děkan Michal Šafář prezentoval, zapojili i zástupci pracovišť a organizací, kterých se tyto změny mohou dotknout, mimo jiné ředitel Akademik sport centra UP Jiří Vaculík nebo prezident SK UP Petr Reich. Hovořilo se o budoucí úloze a zařazení Akademik sport centra UP, akademické reprezentaci, univerzitních ligách, rekonstrukci Sportovní haly UP či o centralizaci správy univerzitních sportovišť. Možnými změnami ve sportu na univerzitě se bude brzy zabývat i Akademický senát UP a budou tématem i řady dalších upřesňujících jednání.

Senátoři na svém prvním zasedání v novém akademickém roce schválili také novelu Volebního řádu AS FTK UP, která umožňuje budoucí konání voleb do senátu v elektronické formě. Zajímali se i o připravenost fakulty na zimní období v souvislosti s rostoucími cenami energií. Děkan Michal Šafář přítomné ubezpečil, že vedení fakulty již má přichystány některé krizové kroky, jako například pozdější začátek výuky letního semestru. Jak ale zároveň připomněl, univerzita má do konce tohoto roku ceny za energie fixovány a o cenách na příští rok se bude teprve vyjednávat.

Read More

Cenný bod. Domácí se lépe vypořádali s terénem, řekl Jílek

Hanáci si z Uherského Hradiště odvezli domů do Olomouce bod. Remíza 0:0 byla dle Václava Jílka zasloužená. „My jsme byli lepší v prvním...

Bod ze Slovácka je cenný, ale musíme ho potvrdit doma, řekl Jílek

Hanáci si z Uherského Hradiště odvezli domů do Olomouce bod. Remíza 0:0 byla dle Václava Jílka zasloužená. „My jsme byli lepší v prvním...

Neuteklo vám?

00:05:45

Víte, že? 05/2022

Prvním dítětem města Olomouce roku 2023 je holčička Bella. Narodila se 1. ledna v 5 hodin 41 minut v olomoucké porodnici. Oblíbené a tradiční kulturní akce, oslavy významných výročí i...
00:02:35

Stavba blokuje stezku

V Přerově, na frekventované třídě 17. listopadu, teď musí dávat pozor všichni. Chodci, cyklisté i řidiči. Dopravní...
00:00:35

Město Šternberk je historickým městem roku 2022 v Olomouckém kraji

Vítězem v soutěži o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a zón...
00:05:19

Téma týdne 5/2023

Vytuň si školu. Tak se jmenuje soutěž díky které mohou žáci olomouckých základních škol zvelebit a...
00:05:45

Víte, že? 05/2022

Prvním dítětem města Olomouce roku 2023 je holčička Bella. Narodila se 1. ledna v 5 hodin...
Generated by Feedzy