Přeložit náš web

So, 15. 6. 2024.

Svátek má Vít.

24.6 C
Olomouc
24.9 C
Prostějov
24.9 C
Přerov
24.2 C
Šumperk
22.2 C
Jeseník
Sobota, 15. června 2024.

Svátek má Vít.  Dobré odpoledne.

Co přejí 59. ročníku AFO naši podporovatelé?

Každý projekt potřebuje slova povzbuzení a Academia Film Olomouc má to štěstí, že se mu jich dostává hned několik. Festival by nemohl být nejlepším festivalem v celé galaxii, kdyby nebylo našich podporovatelů. Jejich vřelá slova nás posouvají kupředu, dodávají nám sílu a ujišťují nás, že to, co děláme, má smysl. Za to vše jim ze srdce děkujeme.❤️

Přeji  Academia filmu Olomouc především spoustu zvídavých a nadšených diváků. Právě pro ně se naše město stává každoročně centrem popularizace vědy. Ve vědeckém prostředí hrají univerzity klíčovou roli a na Univerzitě Palackého máme skvělé vědce. Dobře si také uvědomujeme, že věda je z velké části podporována z veřejných prostředků a že je proto důležité vysvětlovat, jakému výzkumu se věnujeme a v čem spočívá jeho přínos pro společnost. Popularizace vědy je v podstatě takovým mostem mezi vědeckou komunitou a veřejností. Vědci mají šanci sdílet své poznatky i vášeň pro svou práci s lidmi mimo akademickou sféru. Informovaná společnost pak dokáže lépe ocenit vědecký pokrok a může se rovněž aktivněji podílet na řešení globálních problémů. Proto přeji festivalu a vlastně i nám všem, aby zájem o vědu rostl, protože s ním roste i zájem o život a dění kolem nás. Jsem hrdý, že je AFO součástí naší univerzity.

Prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D.

 

 

 

Paměť je selektivní a vzpomínky zkreslené. Když k tomu přidáme vliv umělé inteligence,

 zůstanou nám už jen zbytky atomizované reality, které můžeme zachytit rychlost 25 obrázků a sekundu a těm pak budeme třeba beze zbytku věřit. Vzpomínky na budoucnost? Když pominu, že se jedná o jeden z největších bestsellerů 70. let (mluvím o minulém století), který je stejně reálný jako fiktivní, vidím i tady jisté konotace. Jediné, co zůstane, je dojem – a o ten se u n

ás vždy postará AFO. Přinejmenším vizuálem z dob, kdy to vypadalo, že my žádnou budoucnost nemáme. A přitom už teď na ni vzpomínáme.

Mgr. Miroslav Žbánek, MPA Primátor statutárního města Olomouce

 

 

 

 

Vážení přátelé populárně-vědeckých filmů,

jsem velmi rád, že se Olomouc i letos stane dějištěm Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů AFO. Tentokrát půjde už o devětapadesátý ročník. Jde o úctyhodné číslo a obrovský přínos pro celou společnost, uvážíme-li, kolik skvělých a přelomových snímků dokázalo AFO během této doby nabídnout.

Důležité vědecké informace, které se nedostanou k dalším lidem, bohužel často ztrácí na významu. Neodkážou totiž využít svůj potenciál a změnit svět k lepšímu. Právě proto je olomoucké AFO tak významné – prostřednictvím poutavých filmů, ale i přednášek a dalších setkání, dokáže veřejnosti zpřístupnit často složitý svět vědy a výzkumu.

Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů tak plní roli důležitého mostu, který propojuje nové poznatky s okolním světem. Jsem velmi rád za to, že se i letos můžu po tomto pomyslném mostu projít, a že tak jistě učiní tisíce dalších spokojených diváků a návštěvníků AFO.

Zároveň také věřím, že nám tento most může ukázat cestu k lepší společnosti i budoucnosti. 

Děkuji všem pořadatelům této skvělé akce za výborně odvedenou práci a divákům přeji hezké zážitky se spoustou nových informací.

Ing. Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje

 

 

 

Věda  a její dopad pro život naší planety jsou klíčové. Přibližování vědy a jejích výsledků je nesmírně důležité, protože současný svět je zahlcen informacemi pohříchu nevědeckými, nesmyslnými a často i lživými. Na druhou stranu, věda se stává velmi specializovanou a pro normálního člověka až neuchopitelnou. To potom napomáhá vzniku a úspěchu bludů a nepravdivých názorů. AFO hraje důležitou roli jako protiváha tomuto současnému bludařství. Jsme moc rádi, že můžeme alespoň trochu přispět k propagaci a vysvětlování vědy podporou tohoto skvělého filmového festivalu.

prof. Ing. Martin Fusek, CSc

Zástupce ředitele pro translační výzkum ÚOCHB

 

 

 

 

Vědecký a technologický pokrok je esenciální součástí a hybnou silou naší společnosti. Samotný výzkum a vývoj nových technologií však nestačí, je třeba poznatky, krásy, ale i rizika moderní vědy srozumitelně přiblížit široké veřejnosti. A přesně to dělá i vědecko-popularizační festival AFO, a proto má i podporu CATRIN.

Doc. Mgr. Pavel Banáš, Ph.D, ředitel CATRIN

 

 

 

 

 

Festival AFO vnímáme jako most mezi akademickou půdou, vědou, uměním a praxí s vývojem konkrétních pokročilých technologií a sofistikovanou výrobou. Protože jsme s vysokými školami na Moravě včetně Univerzity Palackého provázáni řadou projektů, přišlo nám naprosto přirozené spojit svoje jméno s prestižní akcí s dlouholetou tradicí a mezinárodním rozhledem a dosahem.

Mgr. Aneta Hurníková

HR a marketing, Forvia Hella

 

 

 

 

Z vlastní zkušenosti vím, jak je složité komunikovat obtížně uchopitelná témata vědy, výzkumu a inovací. AFO je v tomto absolutní špička, dnes už zavedená značka, která v pozitivním slova smyslu přitahuje pozornost k našemu regionu. Díky všem, kteří tvoří AFO komunitu, každý z vás na tom má svůj důležitý podíl.

Mgr. Tomáš Dostál, ředitel, Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) 

 

 

 

 

 

Vážení pořadatelé a účastníci 59. ročníku AFO Olomouc,

za partnera festivalu – FARMAK, a.s. bych chtěla srdečně poblahopřát k dalšímu úspěšnému ročníku této prestižní filmové přehlídky. Přeji festivalu, aby si i tento rok udržel svou vysokou úroveň a jedinečnou atmosféru, která přitahuje milovníky vědecko-populárních filmů z celé republiky i ze zahraničí.  

 Kéž se festivalu podaří opět objevit a představit zajímavé tvůrce a unikátní snímky, které diváky nejen pobaví, ale také inspirují k zamyšlení a pochopení rozmanitosti vědy a lidské existence. 

Ať je 59. ročník AFO dalším obohacujícím setkáním filmových fanoušků, odborníků a tvůrců, na němž se budou moci volně sdílet nápady, poznatky a kulturní zážitky.

 

Přeji AFO Olomouc ať i nadále hrdě šíří povědomí o Olomouci jako o významném univerzitním centru ČR i Evropy.

Mgr. Bronislava Paučková, PR manažerka, FARMAK, a.s.

 

 

 

Podpora 59. ročníku AFO je nejen investicí do kultury a vzdělání, ale také do budoucnosti vědecké komunikace a popularizace vědy. S rostoucím počtem akreditovaných návštěvníků, který každým rokem dosahuje nových rekordů, AFO potvrzuje svůj význam a přínos pro vědeckou i širší veřejnost. Investice do tohoto festivalu znamená podporu inovativního a kritického myšlení a přispívá k rozvoji informované společnosti, která čelí současným i budoucím výzvám naší civilizace a planety.

Pro společnost Moravia Consult Olomouc, je to zároveň příležitost podpořit místní událost, která má v našem městě mnohaletou tradici, a oslovit tak tisíce návštěvníků, kterým AFO zprostředkovává ojedinělé zážitky a rozšiřuje obzory. Jsme rádi, že můžeme být při tom.

Popularizace vědy je neoddělitelnou součástí budování silné a inovativní společnosti. Je to nejen o předávání znalostí, ale o vytváření prostředí, kde inovace a vědecký přístup prosperují. Vzhledem k rostoucí závislosti moderních společností na technologii a inovacích, je důležitější než kdy jindy, aby byla věda správně a efektivně komunikována veřejnosti. Výzvy, jako je klimatická změna, zdravotní krize a technologický rozvoj, vyžadují společnost, která rozumí a podporuje vědecký výzkum a jeho aplikace.

Ing. Václav Kratochvíl 

MORAVIA CONSULT Olomouc a.s. – předseda představenstva a generální ředitel 

 

Článek Co přejí 59. ročníku AFO naši podporovatelé? se nejdříve objevil na AFO.

Read More

Mobilní letní kino vstupuje do druhé sezóny. Hrát bude každou prázdninovou středu

Big Lebowski, Sex ve městě, Matka v trapu, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Gump – jsme dvojka, Osvícení, Jedeme na teambuilding, Sex...

Představujeme nové profesorky a profesory Univerzity Palackého

Prezident ČR Petr Pavel a ministr školství Mikuláš Bek v pražském Karolinu předali jmenovací dekrety sedmi desítkám nových profesorek a profesorů. Mezi...

Neuteklo vám?

Téma týdne 24/2024

Olomoučtí zastupitelé schválili dlouho diskutované sloučení dvou příspěvkových organizací města. Moravské filharmonie Olomouc a Moravského divadla Olomouc. Do nové organizace, s účinností od 1. ledna 2025. Ponese název Moravské...

V sobotu zaplní město běžci tradičního olomouckého půlmaratonu

Každoroční Mattoni Running Festival se v sobotu naplno rozběhne Olomoucí. Do města zavítají běžci nejen z...

Dvě nehody kvůli nedání přednosti v jízdě

Policisté řešili hned dvě nehody, ke kterým by nemuselo dojít, pokud by řidiči dodrželi dopravní předpisy....

Téma týdne 24/2024

Olomoučtí zastupitelé schválili dlouho diskutované sloučení dvou příspěvkových organizací města. Moravské filharmonie Olomouc a Moravského divadla...

Otevřená radnice 24/2024

V Otevřené radnici se věnujeme dotazu, který se týká reklamních polepů tramvají DPMO. A také se...