Přeložit náš web

St, 24. 7. 2024.

Svátek má Kristýna.

24 C
Olomouc
25.4 C
Prostějov
22.9 C
Přerov
21.9 C
Šumperk
21.4 C
Jeseník
Středa, 24. července 2024.

Svátek má Kristýna.  Dobré odpoledne.

Centrum jazykového vzdělávání nabídne středoškolákům speciální kurz angličtiny

Středoškoláci z různých zemí Evropy se mohou zdarma účastnit speciálního kurzu angličtiny. Připravuje ho Centrum jazykového vzdělávání FF UP (CJV) ve spolupráci s irským Active Centre of English Training (ACET). CJV se díky spolupráci obou škol a tzv. Partnerství malého rozsahu vůbec poprvé zaměřuje i na středoškolskou mládež. 

Po opakovaném přechodu na online výuku během koronavirové pandemie se na Centrum jazykového vzdělávání filozofické fakulty, a to zejména na jeho součást Jazykovou školu UPLift, začali obracet rodiče studentů středních škol s žádostí o doučování z angličtiny pro jejich potomky.  Pro CJV to byl signál, že ne na všech středních školách zvládli výuku cizího jazyka v online prostředí efektivně.

„Z některých středoškoláků byla doslova cítit frustrace z toho, že mnoho hodin výuky cizího jazyka bylo, zejména na začátku přechodu do online prostředí, spíše nahrazeno velkým množstvím gramatických cvičení a samostudiem, přičemž konverzace přišla zkrátka. Dalším problémem bylo, že ne všichni zájemci o doučování, individuální či skupinové, si jej mohli a mohou dovolit,“ řekla Zuzana Bazgerová, ředitelka Jazykové školy UPLift.

Podle ředitele CJV FF UP Oldřicha Břenka to byly na jedné straně nepříjemné zprávy, na straně druhé právě tyto informace vedly k myšlence podat projekt v rámci Erasmus+.

„Small-scale Partnerships, neboli Partnerství malého rozsahu, jsou v rámci Erasmus+ novou jedinečnou možností pro ty subjekty, které chtějí spolupracovat na projektu i pouze s jedním evropským partnerem. Navíc nemusí splňovat kritérium terciálního školství, může spadat do oblasti mládeže. Náš výběr byl tímto jasný, okamžitě jsme zvolili jazykovou školu Active Centre of English Training (ACET) z irského města Cork,“ uvedl Oldřich Břenek. Sám je totiž jedním z mnoha nadšených absolventů intenzivního kurzu této školy a zná tedy jak kompetence týmu ACET, tak i používané metody výuky či výukové materiály.

„ACET a CJV společně podaly projektovou přihlášku a od listopadu 2021 pracují nejen na prohlubování spolupráce, sdílení dobré praxe, a to fyzicky i online, ale zejména na výstupu z projektu, jímž bude právě čtrnáctidenní intenzivní kurz angličtiny určený středoškolákům z několika evropských zemí. Kurz bude bezplatný a bude veden online, abychom dokázali, že i takto se dá efektivně zvýšit konverzační kompetence za poměrně krátkou dobu. Výstupem kurzu budou nejen studenti, kteří se zdokonalí v angličtině, ale i manuál, jak efektivně učit angličtinu. Věřím, že zorganizujme další takové kurzy i v budoucnu,“ dodal ředitel CJV FF UP.

Výuka angličtiny začne 22. srpna a zájemci se do ní budou moci hlásit od konce července. „Informace o možnosti absolvování tohoto kurzu brzy zveřejníme na sociálních sítích našeho centra i partnerské jazykové školy,“ doplnil Oldřich Břenek.

Podle vyjádření majitelky ACET je uvedená jazyková škola v Irsku nadšená ze spolupráce s CJV FF UP. „Jsem doslova fascinována tím, jak skvělé lektorky a lektoři angličtiny učí v olomouckém CJV i jeho jazykové škole UPLift.  Jsou rovnocennými partnery těm našim, které si na jazykové škole ACET pečlivě vybíráme. Ne nadarmo patříme mezi nejlepší jazykové školy v Irsku,“ řekla Joelle Coade.

Součástí projektové spolupráce obou škol jsou onlinové meetingy, během nichž se hovoří o strategii vyučovaných témat, partneři obou škol přemýšlejí nad okruhy i výukou samou. Díky projektu se lektoři z CJV i mohli vydat na týden do Irska, kde navštěvovali tamní hodiny angličtiny, seznamovali se s prostředím i s multinacionálními skupinami.

[odkaz na zdroj]

Stanovisko Magistrátu města Prostějova ke stavu implementace digitalizace stavebního řízení v rámci nového stavebního zákona

Ministerstvo pro místní rozvoj prvního července spustilo Portál stavebníka pro veřejnost a Informační systém stavebního řízení pro úředníky. Oba propojené systémy...

Žádosti o kotlíkové dotace se mohou podávat do konce prázdnin

Do konce prázdnin mohou zájemci podávat žádosti o kotlíkové dotace. Žadatelem může být vlastník nebo spoluvlastník domu, bytu či stavby pro...

Neuteklo vám?

Otevřená radnice 30/2024

Může město Olomouc spolupracovat s obcí Horka nad Moravou při údržbě a sečení trávy na přírodním koupališti Poděbrady? Co se bude dít s rozbitým dětským kolotočem na Zikově ulici? A...

V Olomouci na koleje vyjela unikátní tramvaj č. 16

V Olomouci na koleje vyjela unikátní historická tramvaj. Vůz s evidenčním číslem 16 byl vyroben před...

Dny lidové architektury v Cholině

Malebná obec Cholina na Olomoucku, kde žije přes 700 obyvatel, ožila lidovou kulturou. Areál tamní zemědělské...

Otevřená radnice 30/2024

Může město Olomouc spolupracovat s obcí Horka nad Moravou při údržbě a sečení trávy na přírodním...

Kraj zblízka 30/2024

V Bystročicích na Olomoucku skončila téměř půlroční silniční uzavírka. Kvůli novému mostu. Stavbu provázely komplikace se...