Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 8. 12. 2022.

Svátek má Květoslava.

CzechEnglishPolishUkrainian
0.9 C
Olomouc
0.7 C
Prostějov
1.3 C
Přerov
1.1 C
Šumperk
2 C
Jeseník
Čtvrtek, 8. prosince 2022.

Svátek má Květoslava.  Dobré ráno.

Centrum jazykového vzdělávání nabídne středoškolákům speciální kurz angličtiny

Středoškoláci z různých zemí Evropy se mohou zdarma účastnit speciálního kurzu angličtiny. Připravuje ho Centrum jazykového vzdělávání FF UP (CJV) ve spolupráci s irským Active Centre of English Training (ACET). CJV se díky spolupráci obou škol a tzv. Partnerství malého rozsahu vůbec poprvé zaměřuje i na středoškolskou mládež. 

Po opakovaném přechodu na online výuku během koronavirové pandemie se na Centrum jazykového vzdělávání filozofické fakulty, a to zejména na jeho součást Jazykovou školu UPLift, začali obracet rodiče studentů středních škol s žádostí o doučování z angličtiny pro jejich potomky.  Pro CJV to byl signál, že ne na všech středních školách zvládli výuku cizího jazyka v online prostředí efektivně.

„Z některých středoškoláků byla doslova cítit frustrace z toho, že mnoho hodin výuky cizího jazyka bylo, zejména na začátku přechodu do online prostředí, spíše nahrazeno velkým množstvím gramatických cvičení a samostudiem, přičemž konverzace přišla zkrátka. Dalším problémem bylo, že ne všichni zájemci o doučování, individuální či skupinové, si jej mohli a mohou dovolit,“ řekla Zuzana Bazgerová, ředitelka Jazykové školy UPLift.

Podle ředitele CJV FF UP Oldřicha Břenka to byly na jedné straně nepříjemné zprávy, na straně druhé právě tyto informace vedly k myšlence podat projekt v rámci Erasmus+.

„Small-scale Partnerships, neboli Partnerství malého rozsahu, jsou v rámci Erasmus+ novou jedinečnou možností pro ty subjekty, které chtějí spolupracovat na projektu i pouze s jedním evropským partnerem. Navíc nemusí splňovat kritérium terciálního školství, může spadat do oblasti mládeže. Náš výběr byl tímto jasný, okamžitě jsme zvolili jazykovou školu Active Centre of English Training (ACET) z irského města Cork,“ uvedl Oldřich Břenek. Sám je totiž jedním z mnoha nadšených absolventů intenzivního kurzu této školy a zná tedy jak kompetence týmu ACET, tak i používané metody výuky či výukové materiály.

„ACET a CJV společně podaly projektovou přihlášku a od listopadu 2021 pracují nejen na prohlubování spolupráce, sdílení dobré praxe, a to fyzicky i online, ale zejména na výstupu z projektu, jímž bude právě čtrnáctidenní intenzivní kurz angličtiny určený středoškolákům z několika evropských zemí. Kurz bude bezplatný a bude veden online, abychom dokázali, že i takto se dá efektivně zvýšit konverzační kompetence za poměrně krátkou dobu. Výstupem kurzu budou nejen studenti, kteří se zdokonalí v angličtině, ale i manuál, jak efektivně učit angličtinu. Věřím, že zorganizujme další takové kurzy i v budoucnu,“ dodal ředitel CJV FF UP.

Výuka angličtiny začne 22. srpna a zájemci se do ní budou moci hlásit od konce července. „Informace o možnosti absolvování tohoto kurzu brzy zveřejníme na sociálních sítích našeho centra i partnerské jazykové školy,“ doplnil Oldřich Břenek.

Podle vyjádření majitelky ACET je uvedená jazyková škola v Irsku nadšená ze spolupráce s CJV FF UP. „Jsem doslova fascinována tím, jak skvělé lektorky a lektoři angličtiny učí v olomouckém CJV i jeho jazykové škole UPLift.  Jsou rovnocennými partnery těm našim, které si na jazykové škole ACET pečlivě vybíráme. Ne nadarmo patříme mezi nejlepší jazykové školy v Irsku,“ řekla Joelle Coade.

Součástí projektové spolupráce obou škol jsou onlinové meetingy, během nichž se hovoří o strategii vyučovaných témat, partneři obou škol přemýšlejí nad okruhy i výukou samou. Díky projektu se lektoři z CJV i mohli vydat na týden do Irska, kde navštěvovali tamní hodiny angličtiny, seznamovali se s prostředím i s multinacionálními skupinami.

[odkaz na zdroj]

Akademický senát svým hlasováním potvrdil rektora ve funkci

Akademický senát UP na svém mimořádném jednání projednal návrh na odvolání rektora UP Martina Procházky. V tajném hlasování se senátoři univerzity rozhodli...

Pozor, hledáme významné osobnosti!

Statutární město Olomouc vyhlašuje 26. ročník ocenění významných osobností města a 14. ročník udělování Ceny za počin roku 2022. Nominujte osobnost,...

Neuteklo vám?

00:05:33

Víte, že? 48/2022

Město Olomouc vyhlásilo humanitární sbírku na podporu obyvatel ukrajinských měst Černivci a Irpiň. Unikátní webová aplikace nazvaná „Olomouc z výšky“ nabízí historické letecké snímky Olomouce z minulého století. Olomoucké technické služby...
00:02:27

Po modernizované trati z Olomouce do Uničova budou vlaky nově jezdit až 160...

Skončila rozsáhlá modernizace železnice mezi Olomoucí a Uničovem. Vytížená regionální trať se díky tomu stala republikovým...
00:00:37

Na bezpečí Olomoučanů dohlíží nové kamery

Kamerový dohlížecí systém slouží v Olomouci už 25 let. Kamery jsou umístěny v rizikových lokalitách, s...
00:04:18

Otevřená radnice 49/2022

Plánuje město doplnit cedule s názvy ulic tabulkami s informacemi o významných osobnostech, po kterých nesou...
00:05:50

Kraj zblízka 49/2022

Pojďme se spolu podívat na taktické cvičení s názvem „Vlak“. Konalo se u Jívové na Olomoucku....
Generated by Feedzy