Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 27. 6. 2022.

Svátek má Ladislav.

CzechEnglishPolishUkrainian
31.8 C
Olomouc
31.6 C
Prostějov
31.3 C
Přerov
29.8 C
Šumperk
26.9 C
Jeseník
Pondělí, 27. června 2022.

Svátek má Ladislav.  Dobré odpoledne.

Centrum jazykového vzdělávání nabídne středoškolákům speciální kurz angličtiny

Středoškoláci z různých zemí Evropy se mohou zdarma účastnit speciálního kurzu angličtiny. Připravuje ho Centrum jazykového vzdělávání FF UP (CJV) ve spolupráci s irským Active Centre of English Training (ACET). CJV se díky spolupráci obou škol a tzv. Partnerství malého rozsahu vůbec poprvé zaměřuje i na středoškolskou mládež. 

Po opakovaném přechodu na online výuku během koronavirové pandemie se na Centrum jazykového vzdělávání filozofické fakulty, a to zejména na jeho součást Jazykovou školu UPLift, začali obracet rodiče studentů středních škol s žádostí o doučování z angličtiny pro jejich potomky.  Pro CJV to byl signál, že ne na všech středních školách zvládli výuku cizího jazyka v online prostředí efektivně.

„Z některých středoškoláků byla doslova cítit frustrace z toho, že mnoho hodin výuky cizího jazyka bylo, zejména na začátku přechodu do online prostředí, spíše nahrazeno velkým množstvím gramatických cvičení a samostudiem, přičemž konverzace přišla zkrátka. Dalším problémem bylo, že ne všichni zájemci o doučování, individuální či skupinové, si jej mohli a mohou dovolit,“ řekla Zuzana Bazgerová, ředitelka Jazykové školy UPLift.

Podle ředitele CJV FF UP Oldřicha Břenka to byly na jedné straně nepříjemné zprávy, na straně druhé právě tyto informace vedly k myšlence podat projekt v rámci Erasmus+.

„Small-scale Partnerships, neboli Partnerství malého rozsahu, jsou v rámci Erasmus+ novou jedinečnou možností pro ty subjekty, které chtějí spolupracovat na projektu i pouze s jedním evropským partnerem. Navíc nemusí splňovat kritérium terciálního školství, může spadat do oblasti mládeže. Náš výběr byl tímto jasný, okamžitě jsme zvolili jazykovou školu Active Centre of English Training (ACET) z irského města Cork,“ uvedl Oldřich Břenek. Sám je totiž jedním z mnoha nadšených absolventů intenzivního kurzu této školy a zná tedy jak kompetence týmu ACET, tak i používané metody výuky či výukové materiály.

„ACET a CJV společně podaly projektovou přihlášku a od listopadu 2021 pracují nejen na prohlubování spolupráce, sdílení dobré praxe, a to fyzicky i online, ale zejména na výstupu z projektu, jímž bude právě čtrnáctidenní intenzivní kurz angličtiny určený středoškolákům z několika evropských zemí. Kurz bude bezplatný a bude veden online, abychom dokázali, že i takto se dá efektivně zvýšit konverzační kompetence za poměrně krátkou dobu. Výstupem kurzu budou nejen studenti, kteří se zdokonalí v angličtině, ale i manuál, jak efektivně učit angličtinu. Věřím, že zorganizujme další takové kurzy i v budoucnu,“ dodal ředitel CJV FF UP.

Výuka angličtiny začne 22. srpna a zájemci se do ní budou moci hlásit od konce července. „Informace o možnosti absolvování tohoto kurzu brzy zveřejníme na sociálních sítích našeho centra i partnerské jazykové školy,“ doplnil Oldřich Břenek.

Podle vyjádření majitelky ACET je uvedená jazyková škola v Irsku nadšená ze spolupráce s CJV FF UP. „Jsem doslova fascinována tím, jak skvělé lektorky a lektoři angličtiny učí v olomouckém CJV i jeho jazykové škole UPLift.  Jsou rovnocennými partnery těm našim, které si na jazykové škole ACET pečlivě vybíráme. Ne nadarmo patříme mezi nejlepší jazykové školy v Irsku,“ řekla Joelle Coade.

Součástí projektové spolupráce obou škol jsou onlinové meetingy, během nichž se hovoří o strategii vyučovaných témat, partneři obou škol přemýšlejí nad okruhy i výukou samou. Díky projektu se lektoři z CJV i mohli vydat na týden do Irska, kde navštěvovali tamní hodiny angličtiny, seznamovali se s prostředím i s multinacionálními skupinami.

[odkaz na zdroj]

Zchátralé veřejné toalety v Čechových sadech čeká kompletní rekonstrukce

Stoletá budova bývalých veřejných toalet v Čechových sadech bude opět sloužit svému původnímu účelu. Zdevastovaný objekt z roku 1922 olomouckého stavitele...

Vůle, píle a statečnost. Promovali absolventi Univerzity třetího věku

Dostali osvědčení za úspěšné ukončení studia, kytice od rodiny i přátel. Ale možná by si z promoce v aule filozofické fakulty...

Neuteklo vám?

00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na nový úsek cyklostezky z Holického lesa navazuje pouze polní cesta? Na tyto otázky...
00:01:55

V prostějovském Sportcentrum objevili zapomenuté umělecké dílo. Léta o něm nikdo nevěděl

V prostějovském Sportcentru objevili doslova poklad, o kterém už léta nikdo nevěděl. A mělo se za...
00:00:31

Světová vzácnost. V olomoucké zoo mají další mládě medojeda

Ve světě šestnáct, v Evropě šest, z toho tři české a mezi nimi také zoo na...
00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v...
00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na...