Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Pá, 1. 7. 2022.

Svátek má Jaroslava.

CzechEnglishPolishUkrainian
24.9 C
Olomouc
24.1 C
Prostějov
25.9 C
Přerov
23.5 C
Šumperk
22.8 C
Jeseník
Pátek, 1. července 2022.

Svátek má Jaroslava.  Dobré ráno.

AS PřF UP nesouhlasí s návrhem majetkového vypořádání mezi fakultou a CATRIN

Akademický senát Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého na svém středečním zasedání vyjádřil nesouhlas s návrhem rozhodnutí rektora Martina Procházky o majetkovém vypořádání mezi fakultou a Vysokoškolským ústavem CATRIN UP, který má ve středu 22. června projednat Akademický senát UP.

Připravený návrh podle senátorů a senátorek bezprecedentně zasahuje do autonomie fakulty a představuje zásadní ohrožení pro její další fungování jako celku. „AS PřF UP vyčerpal všechny mu svěřené prostředky k odvrácení této situace, a to včetně předložení vstřícného kompromisního návrhu na majetkové vypořádání. Nemaje již jiného východiska, vyzývá AS PřF UP akademickou obec UP, aby hájila oprávněné zájmy přírodovědecké fakulty všemi vhodnými prostředky,“ stojí v usnesení ze středečního zasedání, jehož jednání se také účastnili rektor Martin Procházka a kvestorka Petra Jungová.

Základní organizace Vysokoškolského odborového svazu na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci kvůli chystanému majetkovému vypořádání s Vysokoškolským ústavem CATRIN UP vyhlásila od středy 15. června 2022 stávkovou pohotovost. Ztotožňuje se totiž s obavami zaměstnanců fakulty, které vyvolala navrhovaná forma a rozsah převodu budov a majetku spravovaného dosud fakultou na jiné organizační jednotky univerzity.

„Tyto převody majetku ohrožují přírodovědeckou fakultu v samotných základech jejího fungování, tedy v zajištění podmínek pro práci jejich zaměstnanců, jejichž sociální jistoty jsou tak výrazně ohroženy,“ uvedl předseda Základní organizace Vysokoškolského odborového svazu na PřF UP Miloš Fňukal.

Akademický senát PřF UP ve středu také schválil dodatečné podmínky přijímacího řízení pro akademický rok 2022/2023 pro studijní program Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – Experimentální biologie.

[odkaz na zdroj]

Nový most Václava Rendera je otevřen! Pro Olomouc to znamená hned dvě premiéry

Je úplně nový a přitom lehce připomíná cosi z olomouckého fotoarchivu. Nejen tím je most na Masarykově třídě zajímavý. V první...

Neuteklo vám?

00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže. Na největší sportovní událost v Česku se kvalifikovalo tři a půl tisíce mladých...
00:02:05

Dobrochov na Prostějovsku reprezentuje Česko v mezinárodní soutěži Evropská kvetoucí sídla

Obec Dobrochov na Prostějovsku má pouhých 350 obyvatel. Přesto teď reprezentuje Českou republiku jako jediný zástupce...
00:00:29

Dva vysloužilé olomoucké autobusy pomůžou na Ukrajině

Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. Vozy z Olomouce převezou hasiči z Hlučína a poté poputují přes...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...
00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže....