Přeložit náš web

St, 12. 6. 2024.

Svátek má Antonie.

15.7 C
Olomouc
15.9 C
Prostějov
15.2 C
Přerov
13.4 C
Šumperk
11.6 C
Jeseník
Středa, 12. června 2024.

Svátek má Antonie.  Dobré odpoledne.

Američtí studenti vedli online seminář pro olomoucké kolegy. Tématem byly restorativní kruhy

Spolupráce v oblasti mediace mezi olomouckou právnickou fakultou a New York University, School of Law posiluje. Zatím poslední společnou akcí byl dubnový online seminář pro české studenty připravený americkými kolegy na téma restorativní kruhy.

„Každý rok je podoba naší spolupráce jiná. Snažíme se přicházet s novými tématy i formami práce. Inovace je rozvojová pro obě strany. Letos jsme se dohodli na online semináři,“ řekla Lenka Holá, vedoucí Centra pro řešení konfliktů a mediaci na PF UP. Odborné setkání, které se uskutečnilo v rámci výuky předmětů Mediační klinika 1 a Mediační klinika 2, vedli američtí studenti a doktorandi. Garantem byla na české straně Lenka Holá, na americké Raymond Kramer, expert na klinické právní vzdělávání a mediaci.

„Přestože jsme se s českými studenty potkali poprvé, velmi rychle se nám podařilo naladit na stejnou notu. Zjistili jsme, že mnohdy řešíme podobné problémy a že metoda restorativních kruhů má sílu překonávat vzdálenost. Sdílení zkušeností a dobré praxe bylo pro obě strany velmi přínosné,“ zhodnotila Alex Klein, studentka New York University.

Spolupráce mezi New Yorkem a Olomoucí v této oblasti začala před více než pěti lety. „Na počátku byl vznik naší Mediační kliniky. Při jejím zakládání a s jejím rozvojem nám výrazně pomáhal právě profesor Kramer. V té době proběhlo několik pracovních setkání, k dispozici jsme měli i metodické materiály. Jejich Mediační klinika je pro nás v mnoha ohledech inspirací,“ vzpomněla Lenka Holá.

Obě strany chtějí dál ve spolupráci pokračovat. „Nabízí se například možnost stáží, účastí na konferencích a nově také spolupráce v oblasti výzkumu mediace v trestním řízení v kontextu restorativní justice,“ naznačila Lenka Holá.

Read More

Nemocnice AGEL Jeseník obdržela darem fotografie od cestovatelky Aleny Ceplové

Fotoobrazy z výstavy z Vlastivědného muzea Jesenicka byly na základě hlasování návštěvníků darovány Nemocnici AGEL Jeseník. Read More

DIGEOCAT & Lib: digitální nástroj pro efektivnější výzkum cestopisných textů

Odborníci, studenti i laická veřejnost budou mít na přelomu let 2025/26 k dispozici nástroj, který jim umožní efektivnější výzkum rozsáhlého korpusu...

Neuteklo vám?

Otevřená radnice 24/2024

V Otevřené radnici se věnujeme dotazu, který se týká reklamních polepů tramvají DPMO. A také se dozvíte, kdy bude naplno spuštěna parkovací politika v Olomouci. https://youtu.be/rCLVsEwRAto

Olomouc oslavila svůj svátek

Čestné stráže, průvod, folklór i žehnání alegorické sochy. Letošní Svátky města Olomouce jsou za námi. Ve...

Kvalita vody přírodního koupaliště Poděbrady je vhodná ke koupání

První letní dny pomalu ale jistě vybízejí ke koupání. Například oblíbené přírodní koupaliště Poděbrady u Olomouce...

Otevřená radnice 24/2024

V Otevřené radnici se věnujeme dotazu, který se týká reklamních polepů tramvají DPMO. A také se...

Kraj zblízka 24/2024

V Olomouckém kraji byla dokončena historicky největší modernizace vlaků. Do regionu bylo dodáno celkem 27 nových...