Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 30. 1. 2023.

Svátek má Robin.

CzechEnglishPolishUkrainian
1.3 C
Olomouc
1 C
Prostějov
0.5 C
Přerov
0.5 C
Šumperk
2.6 C
Jeseník
Pondělí, 30. ledna 2023.

Svátek má Robin.  Dobré odpoledne.

Akademický senát svým hlasováním potvrdil rektora ve funkci

Akademický senát UP na svém mimořádném jednání projednal návrh na odvolání rektora UP Martina Procházky. V tajném hlasování se senátoři univerzity rozhodli rektora v úřadu potvrdit.

Mimořádné jednání AS UP mělo v programu pouze jeden bod. Senátoři se zabývali návrhem na odvolání rektora UP, který Akademickému senátu UP předložil předseda AS PřF UP Karel Lemr. Během jednání se k návrhu vyjádřil jak předkladatel návrhu, tak rektor UP Martin Procházka, poté následovala rozprava. Jednání, které celkově trvalo tři hodiny, sledovali zájemci ve velké zasedací místnosti Rektorátu UP, víc než dvě stě padesát lidí zhlédlo nabídnutý stream.

Aby byl z funkce rektor UP odvolán, musela by se pro návrh vyslovit třípětinová většina senátorů čtyřiadvacetičlenného grémia. Předložený návrh potřebný počet hlasů nezískal. V tajném hlasování našel podporu u pěti senátorů, šestnáct bylo proti, v hlasování se zdržel jeden senátor. Dva senátoři se z jednání omluvili. AS UP tedy usnesení o odvolání rektora nepřijal a v hlasování Martina Procházku ve funkci rektora Univerzity Palackého potvrdil.

Bezprostředně po volbě rektor univerzity Martin Procházka uvedl, že je pro něj uplynulé období ponaučením pro zbytek mandátu.

„Doufám, že i tyto hektické a někdy vypjaté diskuze pomohou naší univerzitě, aby se dostala z krize a mohla se tak posunout dál. Děkuji za projevenou důvěru, která je pro mě zavazující,“ řekl.

Mimořádné jednání AS UP se uskutečnilo v návaznosti na podaný návrh na odvolání rektora UP předsedou AS PřF UP Karlem Lemrem z 8. listopadu. V pondělí 5. prosince se k danému shromáždila i akademická obec univerzity. Setkání v auditoriu pedagogické fakulty sledovalo víc než šest set zájemců na streamu.

[odkaz na zdroj]

Rozhovor s Danielou Špinar: Téma propojení mužských a ženských principů je prazáklad všeho bytí

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uvede 17. února v premiéře symbolistickou operu Modrovousův hrad maďarského skladatele Bély Bartóka a...

JESENÍK UTUŽUJE PŘÁTELSTVÍ S NEUBURGEM

O víkendu se uskutečnil již 52. ročník mezinárodního plavání v Dunaji. Na účastníky této populární akce, mezi kterými nechyběli ani zástupci Jeseníku,...

Neuteklo vám?

00:05:21

Téma týdne 04/2023

Jedním z partnerských měst Olomouce je i Luzern. Nejlidnatější sídlo centrálního Švýcarska s přibližně osmdesáti tisíci obyvateli se pyšní nádhernou přírodou, řadou památek a od loňského roku i oceněním...
00:02:13

Olomoucká radnice na rok 2023 chystá opravy některých důležitých silnic

S nutnými omezeními kvůli opravám silnic, chodníků či zastávek budou i v roce 2023 muset počítat...
00:00:36

Muž se vztekal kvůli špatně zaparkovanému autu, přitom bylo jeho

Těžko pochopitelné, ale skutečné. Hlídka policie na Svatém Kopečku odchytávala psa, když se na ni obrátil...
00:05:21

Téma týdne 04/2023

Jedním z partnerských měst Olomouce je i Luzern. Nejlidnatější sídlo centrálního Švýcarska s přibližně osmdesáti tisíci...
00:03:58

Otevřená radnice 04/2023

Plánuje olomoucká radnice vybudovat u zastávky Pod Letištěm osvětlený přechod pro chodce? I na to odpoví...
Generated by Feedzy