Přeložit náš web

Ne, 3. 3. 2024.

Svátek má Kamil.

8.3 C
Olomouc
8.2 C
Prostějov
8.7 C
Přerov
7.9 C
Šumperk
7.3 C
Jeseník
Neděle, 3. března 2024.

Svátek má Kamil.  Dobré ráno.

Akademický senát PdF UP schválil složení svých komisí

Na svém prvním jednání v kalendářním roce 2024 schválil Akademický senát Pedagogické fakulty UP Plán realizace strategického záměru vzdělávací a tvůrčí činnosti PdF UP na rok 2024. Přijal i nové složení své ekonomické a legislativní komise.

Během lednového jednání se Akademický senát Pedagogické fakulty UP věnoval Plánu realizace strategického záměru vzdělávací a tvůrčí činnosti PdF UP na rok 2024. Dokument představil a před senátory a senátorkami komentoval děkan fakulty Vojtech Regec, který mimo jiné připomněl jeho koncepci na celouniverzitní úrovni i jeho každoroční aktualizace. Po krátké debatě Akademický senát PdF UP plán schválil, a to ve znění úprav, které na zasedání předložil děkan Vojtech Regec.

Senátoři pedagogické fakulty se během jednání věnovali i složení ekonomické a legislativní komise AS PdF UP. Rozhodli o tom, že ekonomická komise bude pracovat v devítičlenném složení, legislativní komise pak ve složení jedenáctičlenném (složení komisí viz níže).

V rámci jednání informoval děkan fakulty Vojtech Regec senátory o chystaném Dni otevřených dveří a zmínil, že už nyní má fakulta o čtyři sta přihlášek více než loni. Vzpomněl i vznikající nové webové stránky fakulty a probíhající evaluaci. Dále hovořil o změně národních podmínek a pravidel v tvorbě Sociálního fondu či o nově vzniklé vnitřní normě PdF UP Ochránce práv na Pedagogické fakultě UP (PdF-B-23/16). První dva kandidáty (vždy muž a žena) by podle stanoveného harmonogramu měl děkan fakulty jmenovat 24. dubna (volby se uskuteční ve dnech od 2. do 7. dubna).

V další části jednání vyvolala mezi senátory debatu studentská kurie AS PdF UP, a to na téma státní závěrečné zkoušky. Na základě průzkumu, který mezi studujícími provedl studentský senátor Dominik Voráč, se diskutovalo o nespokojenosti s organizací státních závěrečných zkoušek a přístupem některých pedagogů. V zmiňovaném průzkumu se vyjádřilo 178 posluchačů a posluchaček. Tématu přislíbila pozornost proděkanka pro studium Radka Dofková.

Ekonomická komise AS PdF UP: prof. Kamil Kopecký (předseda), Ing. Alena Opletalová, Ph.D., Mgr. Filip Krejčí, Ph.D., Mgr. David Nocar, Ph.D., PhDr. Lucia Pastieriková, Ph.D., Mgr. Veronika Růžičková, Ph.D., Mgr. Jakub Vávra, Ph.D., PhDr. Pavel Kopeček, Ph.D., Mgr. Monika Ptáčková.

Legislativní komise AS PdF UP: prof. Kateřina Vitásková (předsedkyně), doc. Jiří Langer, prof. Jan Michalík, Mgr. Pavel Neumeister, Ph.D., Mgr. Josef Nevařil, Ph.D., JUDr. Zdenka Nováková, Ph.D., Mgr. Jaromír Synek, Ph.D., Mgr. Veronika Růžičková, Ph.D., doc. Antonín Staněk, Bc. Tomáš Holada, Bc. Matěj Šerák.

Read More

Krátkodobé uzavření sběrného dvora v Příčné ulici

Ve dnech 5. až 11. března 2024 bude ve Sběrném dvoře v Příčné ulici měněna mostní váha. Z tohoto důvodu bude...

Hýbejte se a bavte s univerzitním sportovním centrem

Lekce jógy, společenského tance či indoorcyclingu, skupinový basketbal, florbal nebo volejbal, kurzy jezdectví, horolezectví i plavání. To je jen střípek ze...

Neuteklo vám?

00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli výstavbě nové lávky pro pěší a cyklisty. Více než 127 milionů korun. Tolik dluží...
00:02:34

Zdobnou fasádu plumlovského zámku čeká nákladná rekonstrukce. Začít má letos

Zámek v Plumlově na Prostějovsku patří k nejzajímavějším turistickým destinacím v našem kraji. Od loňského roku...
00:00:30

Nadace Agel přispěla pětileté Lindě na speciální ortézu

Pětiletá Linda trpí oslabením jedné poloviny těla. Díky speciální ortéze nyní může lépe chodit. Na tu...
00:05:32

Téma týdne 09/2024

Od ledna do března provádí pracovníci Technických služeb na území města Olomouce ořezy stromů. Lidé se...
00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli...