Přeložit náš web

Pá, 8. 12. 2023.

Svátek má Květoslava.

-3.2 C
Olomouc
-3.1 C
Prostějov
-3.2 C
Přerov
-2.3 C
Šumperk
-4.2 C
Jeseník
Pátek, 8. prosince 2023.

Svátek má Květoslava.  Dobré ráno.

Víte, že? 35/2023

Lávka v olomoucké Vlkově ulici je po tříměsíční rekonstrukci opět v provozu.

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s úhradou kroužků, pobytů v přírodě, lyžařských kurzů nebo nejrůznějších školních akcí.

Vědci z vědeckého centra CATRIN Univerzity Palackého v Olomouci se budou podílet na vývoji nové generace mozkových implantátů s využitím grafenu.

V Olomouci dochází ke zdražení základního jízdného v MHD. Méně se podle dopravního podniku navýšení ceny dotkne cestujících s měsíčními, čtvrtletními a dalšími dlouhodobými kupony. Nové tarify začínají platit od září.

V Olomouci v Riegrově ulici je ubytovna zejména pro sociálně slabší obyvatele. Koncem srpna se však ubytovna uzavře. Vlastník budovy se na tom dohodl s provozovatelem. Nárok na náhradní bydlení ale ubytovaným nevzniká. Olomoucká radnice se i tak lidem v nelehké situaci snaží pomoci.

Pětapadesátý ročník Mezinárodního varhanního festivalu Olomouc se po rekonstrukci varhan vrací do kostela svatého Mořice. Uskuteční se od 4. do 18. září.

Nadace Malý Noe pomáhá už 16 let dětem v Olomouckém kraji. Nyní vysadí stromy v parku Lásky a Přátelství v Olomouci u kapličky. Na projektu spolupracuje s městem Olomouc.

Olomoucká ZOO má další nové přírůstky. Koťata kočky krátkouché, která je kriticky ohroženým druhem.

Změna provozní doby Magistrátu města Prostějova

Upozorňujeme občany, že ve pátek dne 22. 12. 2023 je stanovena provozní doba Magistrátu města Prostějova pro veřejnost do 11:00 hodin.Dále v pátek dne 29....

Nový tým, stejný cíl. Mini SPOT Olomouc zlepšuje povědomí o ergoterapii

Navrátit člověku s různým typem postižení nebo sociálně znevýhodněnému co největší soběstačnost a zvýšit jeho nezávislost – to je velký úkol ležící...

Neuteklo vám?

00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli, zástupci neziskových organizací a se starosty hovořili o tématech, které je tíží. Řezbář...
00:02:23

Šternberk má nový varovný a informační systém

Povodně, havárie či jiné naléhavé události. V takových situacích je potřeba, aby lidé byli včas varováni...
00:00:27

Olomoucká škola ušetří za elektřinu. Díky vlastní fotovoltaice

Střední průmyslová škola Božetěchova v Olomouci ušetří za elektřinu. 1. prosince, na den svých otevřených dveří,...
00:05:05

Otevřená radnice 49/2023

Uvažuje město Olomouc o tom, že by zlepšila propojení ulic Edvarda Beneše a Politických vězňů? A...
00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli,...