Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Ne, 5. 2. 2023.

Svátek má Dobromila.

CzechEnglishPolishUkrainian
-4.6 C
Olomouc
-2.5 C
Prostějov
-3.6 C
Přerov
-3.8 C
Šumperk
-3.5 C
Jeseník
Neděle, 5. února 2023.

Svátek má Dobromila.  Dobré ráno.

Univerzitní hokejisté hledají posily na led i do zázemí

Hrajete hokej a studujete či brzy nastoupíte ke studiu na Univerzitě Palackého? Nebo vás láká poznat hokejové prostředí zpoza mantinelů? HC Univerzita Palackého v Olomouci před novou sezonou Univerzitního ligy ledního hokeje doplňuje stavy a hledá nové hráče i posily do realizačního týmu. Tzv. tryout hráčů se uskuteční už tuto neděli 28. srpna na zimním stadionu v Prostějově.

Sraz účastníků je v 17:30, s 18. hodinou začne suchá příprava a po zhruba hodině hokejisté předvedou své dovednosti na ledu. Kdo výběrem úspěšně projde, oblékne dres HC UP již 5. září v rámci přípravného Tipsport UNI Cupu.

„Samotná liga pak startuje 26. září v Uničově, kde nám soupeřem budou Engineers Prague. Během sezony bychom chtěli odehrát některá utkání na zimním stadionu v Olomouci a přilákat tak více fanoušků nejen z řad studentů. Dále je v plánu odehrát také již tradiční zápas Winter Classic v Rýmařově, který by měl proběhnout v druhé polovině ledna,“ přiblížil plány Jakub Labounek, student regionální geografie na PřF UP, který má v HC UP na starosti marketing.

Personální posilování se přitom netýká jen hráčského kádru, ale i realizačního týmu. Hledají se spolupracovníci na pozice vedoucí týmu, kustod či zdravotník nebo například fotografové a redaktoři, kteří budou o dění v klubu informovat. Zájemci o místa v sestavě univerzitního hokejového klubu či v jeho zázemí se mohou hlásit na e-mailu hokej.marketing@upol.cz.

Hokejový klub na Univerzitě Palackého vznikl z iniciativy studentů v roce 2017 pod původním názvem University Shields Olomouc. Nejprve se účastnil Evropské univerzitní hokejové ligy, o dva roky později se s názvem změněným na HC Univerzita Palackého v Olomouci stal jedním z týmů nově vzniklé „domácí“ Univerzitní ligy ledního hokeje. Dvě její sezony narušila epidemie covidu-19, ve třetím ročníku pak olomoučtí hokejisté vyhráli přípravný Tipsport UNI Cup a v ligovém play-off potrápili vítěze ligy UK Hockey Prague. Členové týmu, který stále tvoří zejména studenti UP, ale nežijí jen hokejem, pravidelně podporují dobročinné akce a výzvy, jako je například Movember, darují krev a kromě jiného byli tři hráči oceněni dobrovolnickou cenou rektora UP za výpomoc s odstraňováním škod po tornádu na jižní Moravě.

Další informace o HC UP můžete sledovat na webu nebo na Facebooku a dalších sociálních sítích.

[odkaz na zdroj]

Cenný bod. Domácí se lépe vypořádali s terénem, řekl Jílek

Hanáci si z Uherského Hradiště odvezli domů do Olomouce bod. Remíza 0:0 byla dle Václava Jílka zasloužená. „My jsme byli lepší v prvním...

Bod ze Slovácka je cenný, ale musíme ho potvrdit doma, řekl Jílek

Hanáci si z Uherského Hradiště odvezli domů do Olomouce bod. Remíza 0:0 byla dle Václava Jílka zasloužená. „My jsme byli lepší v prvním...

Neuteklo vám?

00:05:45

Víte, že? 05/2022

Prvním dítětem města Olomouce roku 2023 je holčička Bella. Narodila se 1. ledna v 5 hodin 41 minut v olomoucké porodnici. Oblíbené a tradiční kulturní akce, oslavy významných výročí i...
00:02:35

Stavba blokuje stezku

V Přerově, na frekventované třídě 17. listopadu, teď musí dávat pozor všichni. Chodci, cyklisté i řidiči. Dopravní...
00:00:35

Město Šternberk je historickým městem roku 2022 v Olomouckém kraji

Vítězem v soutěži o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a zón...
00:05:19

Téma týdne 5/2023

Vytuň si školu. Tak se jmenuje soutěž díky které mohou žáci olomouckých základních škol zvelebit a...
00:05:45

Víte, že? 05/2022

Prvním dítětem města Olomouce roku 2023 je holčička Bella. Narodila se 1. ledna v 5 hodin...
Generated by Feedzy