Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 30. 1. 2023.

Svátek má Robin.

CzechEnglishPolishUkrainian
1.3 C
Olomouc
1 C
Prostějov
0.5 C
Přerov
0.5 C
Šumperk
2.6 C
Jeseník
Pondělí, 30. ledna 2023.

Svátek má Robin.  Dobré odpoledne.

Pedagogická fakulta nabídla obrázkové karty do angličtiny

Učitelé základních škol mohou při výuce anglického jazyka využít nový didaktický materiál Pedagogické fakulty UP. Slovní zásobu lze teď procvičovat i pomocí obrázkových karet s ilustracemi výtvarnice Báry Valecké. 

V rámci konceptu Učitel21 přišla olomoucká pedagogická fakulta s dalším nápadem, který rozšiřuje nabídku digitálních vzdělávacích zdrojů pro žáky základních škol. Ve spolupráci s ilustrátorkou Bárou Valeckou fakulta připravila originální didaktický prostředek s názvem Vaše první anglická slova. Soubor ilustrovaných karet má pomoci se slovní zásobou ve výuce anglického jazyka.

„Karty lze volně stáhnout jak ve verzi barevné, tak černobílé, která je upravená k běžnému tisku a může posloužit i jako omalovánka. Přestože slovíčka odpovídají znalostem žáků čtvrté třídy a výše, učitelé si navrženou slovní zásobu mohou libovolně upravit i pro mladší žáky. Karty nabízíme ke stažení totiž i jako samostatné stránky, a rozsah slovní zásoby si tak může vyučující stanovit podle dovednosti svých žáků,“ uvedla Petra Šobáňová, proděkanka pedagogické fakulty.

Karty jsou pojaty jako ilustrace s tématy jako rodina, les, ulice, hřiště, školní třída či koupelna. S jejich pomocí se žáci učí anglická slova tím, že si obrázky prohlížejí, že si jejich motivy navzájem ukazují a nové výrazy společně vyslovují. Mohou anglická slova spojovat s obrázkem, mohou pojmenovávat barvy, vytvářet jednoduché věty, ti pokročilejší mohou vytvořit díky inspiraci obrázkem i souvislý příběh. Obrázky lze i vymalovat jako omalovánku a slova si tak v paměti fixovat i během grafických činností.

Didaktický materiál Vaše první anglická slova navazuje svým pojetím i vizuální podobou na materiál Vaše naše první česká slova, který autorský tým připravil pro adaptaci dětí z Ukrajiny nebo obecně pro děti cizinců a menšin.

„O variantu v angličtině a němčině si řekli sami naši čtenáři, učitelé, jimž se naše původní verze pro ukrajinské děti velmi líbila. Věřím, že nyní po variantě anglické brzy nabídneme i požadovanou německou,“ dodala proděkanka pedagogické fakulty. Na portále U21 karty doplnily knihovničku digitálních vzdělávacích zdrojů.

Portál Učitel21 nabízí Vaše první aglická slova volně ke stažení zde.

[odkaz na zdroj]

Byl zahájen předprodej na zápas áčka proti Hradci Králové

Jarní maraton zápasů FORTUNA:LIGY začal. Hanáci do něj vstoupili sobotní remízou na Andrově stadionu proti Spartě. Nadcházející víkend je čeká výjezd...

Rozhovor s Danielou Špinar: Téma propojení mužských a ženských principů je prazáklad všeho bytí

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uvede 17. února v premiéře symbolistickou operu Modrovousův hrad maďarského skladatele Bély Bartóka a...

Neuteklo vám?

00:06:25

Kraj zblízka 4/2023

V první reportáži si pořadu Kraj zblízka si dnes představíme značky kvality výrobků a služeb, kterými jsou oceněni domácí výrobci. Třeba značkou Haná regionální produkt se mohou pochlubit Drásalovy...
00:02:13

Olomoucká radnice na rok 2023 chystá opravy některých důležitých silnic

S nutnými omezeními kvůli opravám silnic, chodníků či zastávek budou i v roce 2023 muset počítat...
00:00:36

Muž se vztekal kvůli špatně zaparkovanému autu, přitom bylo jeho

Těžko pochopitelné, ale skutečné. Hlídka policie na Svatém Kopečku odchytávala psa, když se na ni obrátil...
00:05:21

Téma týdne 04/2023

Jedním z partnerských měst Olomouce je i Luzern. Nejlidnatější sídlo centrálního Švýcarska s přibližně osmdesáti tisíci...
00:03:58

Otevřená radnice 04/2023

Plánuje olomoucká radnice vybudovat u zastávky Pod Letištěm osvětlený přechod pro chodce? I na to odpoví...
Generated by Feedzy