VÍTE, ŽE? - 23. TÝDEN 2021

Olomouc už počtyřiadvacáté ocenila významné osobnosti. Mezi laureáty Ceny města s Ceny města se letos zařadilo šest osobností.  Ocenění za počin roku 2020 pak získali ředitelé fakultní a vojenské nemocnice.

Významné jubileum si v těchto dnech připomíná ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce. Od otevření zahrady začátkem června uplynulo přesně 65 let. 

Korunní pevnůstka v Olomouci po celý červen patří hercům Divadla Tramtárie. Open-air festival Červen Naživo tam odstartoval premiérou komedie Láska za koronu 2. Jde o volné pokračování loňské divácky úspěšné hry. 

Speciální vozíky vyvinuli olomoučtí hasiči. V případě potřeby jim usnadní zásah u hořícího elektromobilu v podzemní garáži. Sada slouží k evakuaci nepojízdných aut o okamžité hmotnosti kolem čtyř tisíc kilogramů. 

Více než 35 tisíc korun. Tolik vynesla sbírka, kterou zorganizovali studenti Slovanského Gymnázia v Olomouci. Peníze pokryjí téměř roční náklady na takzvanou canis terapii ve fakultní nemocnici. 

Rozsáhlá rekonstrukce krovové konstrukce všech střech hlavní historické budovy Vlastivědného muzea v Olomouci je u konce. Stavební práce se týkaly severního, západního a východního křídla budovy.

Vernisáž unikátního projektu se konala koncem května v olomoucké Pevnosti poznání. Interaktivní muzeum popularizace vědy se pomocí expozice nazvané Prales budoucnosti snažilo ukázat futuristickou vizi propojení lužního lesa a historické architektury města ve vzájemném souladu. 

Na zatravněné ploše v Olomouci mezi Dlouhou ulicí a Mlýnským potokem ještě nedávno rostlo obilí nebo řepka. V budoucnu má ale na tomto místě vyrůst nový park. Město s jeho přípravou pokročilo do další fáze.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_06_09_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok