VÍTE, ŽE? - 21. TÝDEN 2021

Dalšími novými mláďaty se v těchto dnech pochlubila zoo na Svatém Kopečku u Olomouce. Další potomek se narodil do tlupy kočkodanů husarských. Hned dvě mláďata se pak během jednoho týdne narodila ve stádu zubrů evropských. Důvod k radosti měli v květnu i ošetřovatelé kozoržců kavkazských. Těm se narodila tři mláďata.

Čísla související s pandemií koronaviru se postupně zlepšují. Po dlouhých měsících se tak mohly v uplynulých dnech otevřít například i zahrádky restaurací a kaváren. 

Klidný veřejný prostor s výhledem na město, ovocným sadem, rozhlednou a vodním biotopem. Tak by v budoucnu mohla vypadat lokalita nad Slavonínem v Olomouci. Vymezují ji ulice Na Stráni a Zolova, fort číslo XI, zahrádkářská kolonie a dálnice. 

Své brány mohlo v květnu znovu otevřít i Centrum Semafor. Rozeběhnout se tam mohly znovu i kurzy pro školy. Děti se na nich dozví, jak se bezpečně pohybovat na silnicích a jaká jsou pravidla silničního provozu.

Dát šanci na život se rozhodlo šest příslušníků Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, kteří se v olomoucké fakultní nemocnici přihlásili do českého národního registru dárců kostní dřeně.

Od konce druhé světové války v letošním roce uplynulo 76 let. Památku obětí konfliktu si na Den vítězství připomněli i představitelé olomoucké radnice a krajského úřadu.

Díky dalšímu rozvolnění opatření se lidé po více než půl roce mohou opět vydat do Sbírkových skleníků výstaviště Flora ve Smetanových sadech. 

IT specialisté olomoucké radnice dál pracující na úpravách interních systémů města a doladění posledních nefunkčních částí elektronické správy veřejných věcí. Tak vypadala situace na magistrátu po šesti týdnech od masivního kyberútoku. Útoky různého typu se dál opakovaly, přicházely z různých míst světa. 

Obliba sdílených kol a koloběžek v Olomouci roste. Jen v loňském roce s nimi lidé ve městě podnikli čtvrt milionu jízd. Aby se sdílená mobilita nestala přítěží, rozjelo město a provozovatelé služby kampaň s názvem „Řiď s(e) rozumem!“ 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_05_26_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok