VÍTE, ŽE? - 19. TÝDEN 2021

Olomoucký magistrát po nedávných kyberútocích znovu poskytuje všechny služby, které občanům poskytovat má. V provozu jsou už i webové stránky města. 

Také v letošním roce by řidiči ale i chodci a cestující v MHD v Olomouci měli počítat s uzavírkami a omezeními v souvislosti s opravami silnic. Opravena bude po letošní stavební sezóně například i křižovatka ulic Neředínská a třída Míru v Olomouci.

Koronavirová pandemie ovlivnila i dárcovství krve a krevní plazmy. Třeba ve Fakultní nemocnici klesl počet odběrů i aktivních dárců. Tamní transfuzní oddělení se proto rozhodli podpořit policisté. Ke společnému odběru vyrazili koncem dubna. 

Olomoucký šerm bude mít po 41 letech svého zástupce na olympiádě. Na hrách v Tokiu jej v létě bude reprezentovat teprve 21letý Jakub Jurka. Postup si vybojoval na evropském kvalifikačním turnaji v Madridu.

Olomoucký zimní stadion dostane novou střechu. Vytvoří ji ocelové vaznice, trapézový plech, cetris deska a izolace. Krytinu pak kotvené měkčená PVC fólie. Rozsáhlá rekonstrukce začala v těchto dnech.

Povzbudit Olomoučany, aby se ještě více zapojili do květinové výzdoby města. To je cílem soutěže, kterou vyhlásila radnice. Ceny budou slavnostně vyhlášeny ve čtyřech kategoriích. A to během podzimní etapy výstavy Flora Olomouc. 

Desáté narozeniny slaví v letošním roce Církevní mateřská škola Ovečka v centru Olomouce. Významné jubileum bude v budoucnu připomínat čtyřicítka jedlí. 

Mezinárodní den tance se každoročně slaví 29. dubna. Děti z baletního studia při Moravském divadle v Olomouci nám při této příležitosti poslali taneční video, které natočily při online výuce. 

Do olomouckých kašen se v těchto dnech po zimní odmlce opět vrátila voda.
 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_05_12_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok