VÍTE, ŽE? - 17. TÝDEN 2021

Nově zpracovaný materiál Strategie zeleně a managementu údržby, který si město nechalo zhotovit, ukazuje, jak se má koncepčně plánovat rozvoj zeleně ve městě do roku 2027. 

Více než 400 sdílených kol a 250 elektrokoloběžek bylo možné potkat během loňské sezóny v ulicích Olomouce. Čísla zřejmě porostou. Letos má ve městě navíc přibýt nový (v pořadí už pátý) provozovatel. Lidé ale na sdílených kolech a koloběžkách mnohdy jezdí nezodpovědně a parkují kde nemají. Radnice proto ve spolupráci s provozovateli této služby chystá společnou osvětovou kampaň. Spuštěna bude v květnu.

Loňská kampaň olomoucké radnice na podporu turistického ruchu ve městě si připsala třetí místo v rámci celorepublikové soutěže Velká cena cestovního ruchu. Výsledky byly vyhlášeny v rámci odborné celostátní konference o cestovním ruchu pořádané za podpory agentury CzechTourism. 

Pětatřicet kusů hasičských hadic si převzali zástupci ZOO na Svatém Kopečku. Vybraly je mezi sebou sbory dobrovolných hasičů z Olomouce. Staré hadice teď poslouží k potěše nejen primátů ale i dalších zvířat v zahradě. Z použitých hadic se vyrábějí bezpečné houpačky i různé pletence, do kterých se uschovává potrava. Zvířata se tímto způsobem povzbuzují k činnostem, které jsou pro ně blízké a přirozené.

S postupně se lepšící epidemiologickou situací v Česku se někteří žáci a studenti mohli v uplynulých dnech po čase opět vrátit do školy. Nejprve se to v takzvaném rotačním cyklu týkalo žáků prvního stupně základních škol. Od tohoto týdne se pak na středních a vysokých  školách obnovila praktická výuka. Podmínkou pro účast ve výuce je ovšem pro všechny pravidelné testování na koronavirus. 

Natálka Tihelková, byla minulý týden jako první občánek Olomouce narozený v letošním roce slavnostně přivítána v obřadní síni na olomoucké radnici. Ceremoniál byl ale kvůli mimořádné situaci s koronavirem komornější než obvykle. 

S pomalu se lepšící epidemickou situací se pro veřejnost postupně znovu otevírají sportoviště při školách v Olomouci. Rozpis na svém webu uveřejnila radnice. Sportovci na hřištích musí respektovat aktuálně platná hygienická pravidla. Dodržování opatření na jednotlivých sportovištích mají za úkol kontrolovat správci.

V Česku dál pokračuje očkování proti koronaviru. V uplynulých dnech se dostalo mimo jiné i na několik desítek seniorů nad 65 let, kteří žijí v městských bytech v Olomouci. První dávku vakcíny dostali v bytovém domě pro seniory v Přichystalově ulici. 

Více než 75 milionů korun investuje Dopravní podnik města Olomouce na nákup deseti nových autobusů. Typově budou stejné jako ty, které podnik pořídil v nedávné době. Nově ale cestujícím přinesou větší pohodlí a hlavně bezpečnost. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_04_28_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok