VÍTE, ŽE? - 11. TÝDEN 2021

Desítky let starý dvojdomek v Rooseveltově ulici v Olomouci byl srovnán se zemí. Budova totiž stála v cestě plánované tramvajové trati na Nové sady. Město dům odkoupilo už před pěti lety. Kvůli neshodám se jednání tehdy protáhlo o několik roků a cena se vyšplhala na pět milionů korun. Stavbaři se teď pustí do budování samotné tratě. Ta by měla být hotova do října příštího roku.

Česko si připomnělo 171 let od narození T. G. Masaryka. Nejinak tomu bylo i v Olomouci. Odkaz významného filozofa, pedagoga a také prvního československého prezidenta si u jeho sochy na Žižkově náměstí připomněli představitelé hejtmanství, města a dalších regionálních institucí. Pietní akt byl ale tentokrát kvůli mimořádné situaci s pandemií koronaviru komornější než obvykle. 

Začala stavba další části takzvané Jantarové cyklostezky. Cyklisty povede podél řeky Bystřice z olomoucké městské části Hodolany do Bystrovan. Vyřešit má i nebezpečné přejíždění frekventované Hodolanské ulice. 

V pondělí 15. března skončila lhůta pro podávání přihlášek ke studiu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Tedy alespoň pro většinu oborů.  Výjimku tvoří některé nedávno otevřené studijní novinky a několik dalších oborů. Nabídka studijních programů všech osmi univerzitních fakult je k dispozici v online katalogu či na speciálním webu. 

Více než 1300 kilogramů baterií vytřídili v loňském roce zaměstnanci olomouckého magistrátu. Od neziskové společnosti ECOBAT, která v Česku sběr a recyklaci baterií zajišťuje, za to obdrželi Osvědčení o přínosu pro životní prostředí. 

Do zdravotnických a sociálních zařízení v Olomouci na začátku března putovaly červené růže. Radnice tímto způsobem chtěla u příležitosti Mezinárodního dne žen poděkovat nejen sestřičkám, ale i pečovatelkám. Za jejich nasazení a pomoc v uplynulých měsících při koronavirové pandemii.

Měsíc únor patřil v posledních letech, co se týká v počtu narozených dětí ve fakultní nemocnici Olomouc, mezi ty podprůměrné. Ten letošní se ale této zvyklosti vymykal. V olomoucké nemocnici totiž během nejkratšího měsíce v roce na svět přišlo 212 miminek. 

Do povinného testování zaměstnanců na covid-19 se v uplynulých dnech zapojily i úřady Přesněji řečeno ty s padesáti a více pracovníky. Testování se tak týká třeba i olomouckého krajského úřadu a olomouckého magistrátu. 

Do prodejen, nebo třeba do vozidel MHD. Nejen tam se nyní nesmí bez nasazeného respirátoru. Pořízení ochranných pomůcek je ale pro mnohé velkým zásahem do rozpočtu. Olomoucká radnice proto v uplynulých dnech dodala roušky a respirátory seniorům a občanům s nízkými příjmy. 
 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_03_17_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok