VÍTE, ŽE? - 3. TÝDEN 2021

Na Tři krále zahájily letos olomoucké technické služby svoz vánočních stromků z ulic města. Lidé je mohou odkládat vedle popelnic. 

Až do konce ledna mohou Olomoučané posílat své nominace významných osobností, které by si podle nich zasloužily cenu města. Nominační formulář je na speciálním webu, na adrese cenamesta.cz. 

Olomoucká ZOO na Svatém Kopečku se na začátku roku pochlubila prvními letošními mláďaty. 

804 korun. To je výše poplatku za svoz odpadu v Olomouci pro letošní rok. Olomoučané tak zaplatí méně. A to o 12 korun. Obyvatelé města totiž podle radnice zodpovědně třídí a kromě toho přibývá i poplatníků. 

Téměř šedesát milionů korun se chystá v letošním roce investovat olomoucká radnice do oprav místních komunikací ve městě. Přesnou výši částky určí výběrová řízení. V plánu je například rekonstrukce ulic Okružní, Hrnčířská a Rokycanova. 

Majitelé kulturních památek mohou do konce února žádat o dotaci na jejich obnovu, a to z programu Ministerstva kultury. Jedná se o památky, které se nachází mimo památkovou rezervaci či zónu a nejsou národními kulturními památkami. 

V městské části Radíkov nedaleko Svatého Kopečku byl oficiálně spuštěn nový Varovný a informační systém města Olomouce. Zatím pouze ve zkušebním provozu. Ten má trvat do konce ledna.

Ještě letos v březnu by měla začít stavba další etapy tramvajové trati na Nových Sadech. Více než kilometrový úsek propojí Schweitzerovu a Rooseveltovu ulici. 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_01_20_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok