VÍTE, ŽE? - 1. TÝDEN 2021

Nový rok olomoucká filharmonie tradičně zahajuje koncertem. Nejinak tomu bylo i letos. Orchestr pod taktovou šéfdirigenta Jakuba Kleckera si ale tentokrát lidé v sále osobně poslechnout nemohli. Kvůli mimořádné situaci s pandemií koronaviru bylo v hledišti prázdno. 

Velkou úlevu přineslo cestujícím ukončení výluky na železnici mezi Olomoucí a Šternberkem. Dělníci tam většinu loňského roku pracovali na rozsáhlé modernizaci trati.

Jak vypadá sopečný výbuch? To se budou moci dozvědět návštěvníci olomoucké Pevnosti poznání. Interaktivní model vytvořili tamní odborníci během podzimní vlny pandemie koronaviru, kdy musela být budova návštěvníkům uzavřena.

Kalendárium osobností střední Moravy už tradičně každý rok vydává Knihovna města Olomouce. Nejinak tomu bylo i tentokrát. V publikaci se lidé mohou seznámit s osobnostmi, které výrazně přispěly společnosti svou činností nebo svými hodnotami. 

Mimořádná situace spojená s koronavirem se dotýká pořádání tradičních akcí pro veřejnost i v novém roce. Nebe nad Olomoucí se tak v první večer roku 2021 nerozsvítilo tradičním novoročním ohňostrojem. 

Bilancování končícího roku v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce  tentokrát nebylo veselé. ZOO se potýkala s úbytkem návštěvníků. V průběhu roku se totiž její brány musely opakovaně uzavřít. Kvůli mimořádné situaci s koronavirem. 

Olomouc má rozpočet na rok 2021. Schválen byl na prosincovém jednání zastupitelstva města. Do hospodaření magistrátu se teď výrazně promítají dva faktory. Současná opatření proti šíření koronaviru i vládní daňový balíček. 

Před Vánocemi skončila rozsáhlá rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce. Dělníci během devíti měsíců pod dozorem památkářů opravili inženýrské sítě, chodníky, vozovku a především tramvajovou trať. 
 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_01_06_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok